Dgs Hukuk Fakültesi 3. Sınıftan Başlatan Üniversiteler Hangileri 2017 ?


Kullanılacak Katsayı :
Doğru / Yanlış
Sayısal Testi : / (60 Soru)
Sözel Testi : / (60 Soru)
Diploma Notu : Diplomanız 4'lük sistemde ise 2.62 gibi, 100'lük sistemde ise 72.5 gibi giriniz. Virgül (,) yerine Nokta (.) kullanınız.
Önceki DGS : Önceki DGS`de bir programa yerleştirildiyseniz kutucuğu işaretleyiniz.

DGS adayları için üniversiteleri tek tek ziyaret edip, titizlik ile sorgulayıp, öğrendiğimiz ( Dgs Hukuk Fakültesi 3. Sınıftan Başlatan Üniversiteler ) bilgileri, siz değerli arkadaşlarımız ile paylaşıyoruz.

Not : Dgs Hukuk Fakültesi 3. Sınıftan Başlatan Üniversiteler hangileri, biz üniversiteleri ziyaret edip, öğreniyoruz. Ancak, siz değerli DGS adaylarının, üniversitelerin bu uygulamayı her sene değiştirdiğini bilmesini isteriz. Burdaki bilgiler doğrultusunda, sizin üniversiteye ulaşıp Dgs Hukuk Fakültesi 3. Sınıftan Başlatan Üniversiteler ile ilgili bilgi edinmenizde ve teyit etmenizde fayda vardır.

Önemli Not: Biz araştırmaya başladığımızda Beykent ile iletişime geçtiğimizde 3.sınıftan başlattıklarını söylediler. Ama yapılan değişiklikle 2.sınıftan başlatma kararı çıkmış. Gördüğünüz üzere sistemler ve yönetmenlikler değişim gösterebilmektedir, bu yüzden en son tercih yapacağınız zaman üniversite ile iletişime geçmenizde  fayda vardır.

Yeditepe Üniversitesi

Arkadaşlar bu arada, dgs puan hesaplama 2017 editörümüzüde kullanarak puanlarınızı kolaylıkla hesaplayabilirsiniz.

Abone Olmayı Unutmayın 🙂

Yardım almak ve düşüncelerinizi bizimle paylaşmak için forum.webhakim.com yayında!

Kpss A En İyi Kaynaklar 2017 (İktisat-Hukuk-Muhasebe-Maliye) Yazımızı Okumak İçin Tıklayın Veya Dilerseniz Aşağıdaki Videoyu İzleyebilirsiniz.

163 YORUMLAR

  • adaletten hukuka geçişte 3. sınıftan başlatan üniversiteler 2017 ile yaptığımız çalışmalar devam etmekte en kısa zamanda bütün hukuk fakültelerini gireceğiz inşallah

   • Mustafa bey diğer önemli üniversiteleri de bekliyoruz(Marmara üniv, Eskişehir, KTÜ). Çok teşekkür ederiz tüm ekip arkadaşlarınızdan Allah razı olsun.

    • Gökhan Bey, siz bu şekilde geri dönüş yaparsınızda biz sizin istediğiniz üniversiteleri yazmazmıyız 🙂 Biz teşekkür ederiz, dilinize sağlık.

     • Teşekkür ederim Mustafa Bey bir yandan sınava hazırlanırken diğer yandan da belirtmiş olduğum devlet üniversitelerinin 3.sınıftan başlatıp başlatmadığı konusunda araştırmalarınızı beklemedeyim.Ayrıca asıl takdir ve teşekkürü hakeden sizlersiniz.Size ve tüm ekinize saygılarımı sunuyorum.Allah karşılık beklemeden verdiğiniz emeğin mükafatını ömrünüzde karşınıza çıkarsın inşallah..

     • Gökhan Bey çok teşekkürler, inşallah hayırlısı ile ALLAh (c.c) size de istediğiniz bölümü ve üniversiteyi kazanmayı nasip eder. İnşallah en kısa zamanda da devlet üniversiteleri de siteye girmeye başlayacağız, biliyorsunuz titizlik gerektiren bir çalışma, bir ufak yanlış bilginin olmaması için çalışıyoruz o yüzden tekrar tekrar iletişime geçiyoruz ve gözden geçiriyoruz. Her şey gönlünüzce olsun.

 1. Çok faydalı bir iş yapıyorsunuz. Elinize kolunuza sağlık ama devlet üniversitelerini de araştırsanız çok iyi olur şimdiden teşekkürler.

  • en kısa zamanda bütün özel hukuk fakültesi ve devlet hukuk fakültesilerini bitireceğiz, sizde takdir edersiniz ki biraz zahmetli bir iş, yanlışı kabul etmiyor, her bir bilgi siz değerli arkadaşlarımız için çok önemli inşallah hepsini en kısa zamanda gireceğiz iyi çalışmalar dileriz

 2. Elinize sağlık, böyle güzel bir çalışma yaptığınız için teşekkürler. Umarım 2017 DGS sınav sonuçları açıklanmadan üniversitelerin çoğunluğunu tamamlayabilirsiniz.

  • Teşekkür ederiz Mehmet Bey; en kısa zamanda bitirmeye çalışacağız lakin hatalı bir bilgi olmamasına özen gösteriyoruz; dgs 3.sınıftan başlatan üniversiteler siz değerli arkadaşlarımız için çok önemli olduğunu bildiğimiz için ince eleyip sık dokuyoruz umarız istediğiniz yere yerleşirsiniz iyi çalışmalar

 3. Cok basarili ve gerekli bir calisma.
  Lisans Uluslararası ilişkiler eskisehir aof adalet 1. Sinif ve ecacilik lisans bitirdim.
  Böyle durumu spesifik olanlarla ilgili daha kapsamli sorular olursa çok sevinirim.
  Aof lisans ön lisans tan alınan derslerin muafiyeti için hangi kriterlere bakılıyor ?

  • Teşekkürler Emin Bey.Aöf Lisans ve önlisanstan derslerin muafiyeti için şöyle söylemek gerekirse bazı üniversiteler aöf den mezun iseniz, hiçbir dersinizi saymıyor bakmıyor bile, ancak yüksek notlarla geçmişseniz, AA gibi belki seçmeli derslerinizi sayabiliyorlar (ancak şu da var ki illaki istisnalar çıkabilir) kriter aöf de yok gibi çünkü üniversiteler oradan alınan derslere pek itibar etmiyor maalesef bu durumu üzülerek yazsam da gerçek bu.

 4. Mustafa bey paylaşımlarınız için teşekkürler dgs 3. sınıftan başlatan özel üniversiteleri merak ediyorum gelecek sene dgs ye gireceğim. Bu yıl lys ile hukuk istiyordum ama izmir yaşar üniversitesini özellikle başarı puanım 88648 olduğundan zor gelecek ocak ayında yani yarı dönemde adalet bitiyor. 3. VEYA 2. sınıftan başlatacak özel üniversiteler konusunda yardımcı olursanız çok sevinirim. Emeğinize sağlık.

  • İnci Hanım biz teşekkür ederiz; elimizden geldiğince bilgi kirliliği olmadan ve yanlışa yer vermeden titizlikle çalışıyoruz şuana kadar 20 ye yakın özel üniversiteleri girmiş bulunmaktayız, 3.sınıftan başlatan Beykent hukuk ve Bahçeşehir gibi üniversiteler mevcut tabi ki, diğer üniversiteleri de yazıdan takip edebilirsiniz. Umarız istediğiniz üniversiteyi ve bölümü kazanırsınız.

  • merhaba can bey; eğer gideceğiniz üniversitenin AKTS’leri aynı ise ve dersler içerik olarak benzerse, üniversitelerin üst kurulundan da geçtikten sonra bir çok dersiniz sayılabilir.

 5. Gerçekten emeğinize sağlık çok başarılı ve ihtiyaç duyulan bir çalışma özellikle tercih bursu ve kaçıncı sınıftan başlattıkları, devam durumları yeterince aydınlatıcı

 6. Mrb bu yıl lys girdim 130 bininciyim adalet aof mezunum 3 sınıftan başlatan ve devam zorunlugu olmayan hangi üniversiteleri önerirsiniz ve sizce sıralamada bir oynama olur mu kaç bine kadar yazmaliyim

  • Merhaba Ebru Hanım; Birçok üniversite ile iletişime geçtik ve hala çalışmalarımız devam etmektedir.Üniversitelerin hukuk bölümlerinde derslerin çoğu anfiler de olduğu için yoklama alınması çok güç devamsızlık adına genel olarak hocalar problem yapmıyor, şu da var illa ki bunu sıkıntı yapan hocalar çıkabilir o zamanda hoca ile bire bir görüşüp derdinizi anlatırsanız size yardımcı olacaklardır, çünkü hali hazırda hangi üniversite ile iletişime geçsek üniversitelerinde hem okuyup hem çalışan öğrencilerinin olduklarını söylüyorlar yani bu sizin için bir problem teşkil etmeyecektir. 3.sınıftan başlatan üniversiteler şuana kadar Hasan Kalyoncu Üniversitesi ( Gaziantep ), Okan Üniversitesi ( İstanbul ), Beykent Üniversitesi ( İstanbul ), İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, bunlar direk 3.sınıftan başlatıyorlar, ancak sayılmayan dersler için 1.sınıf 2.sınıf derslerini de almanız gerekecektir.Bu arada bazı üniversitelerde şöyle problemde var hazırlığı zorunlu tutuyorlar ya ingilizce muaf sınavına gireceksiniz bölümden başlayacaksınız yada hazırlığı okumanız gerekecek ki hazırlıkta kesinlikle devam zorunluluğu bulunmaktadır.Örneğin; Bahçeşehir, İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi gibi ama Beykent Üniversitesi ( İstanbul ), Hasan Kalyoncu Üniversitesi ( Gaziantep ) gibi üniversiteler de hazırlık yoktur direk bölümden başlıyorsunuz, ve 3.sınıftan başlıyorsunuz, artı kıbrıstaki üniversiteler de de hazırlık yoktur direk bölümden başlıyorsunuz, tavsiyemiz eğer ekonomik olarak iyiyseniz ve puanınız yeterse Beykent hukuk ve Hasan kalyoncu hukuk tercih etmeniz olacaktır.Bize ifade edilen 2 yılda en geç 2.5 yılda hukuk bölümünü bitirebilirsiniz, zaten herkesin hayal ettiği en erken nasıl bitiririm ve avukat olarak göreve başlayabilirim. Tabi ki bazı üniversitelerde yine hazırlık yoktur, ama bizim genel bakış açımız bu üniversitelerin erken bitirme konusunda öne çıktıkları; birde şunu ifade edeyim mesela, Bahçeşehir üniversitesi 3.sınıftan başlattıklarını söylediler, ama hazırlığı zorunlu tutuyorlar ve ücret yıllık olarak bize ifade edilen 42.000 lira (kdv dahil mi hariç mi belli değil bilginize) artı bunun içine hazırlık okulunu da koyarsanız Türkiye koşullarında gerçekten çok iyi bir para. Tabi ki bu üniversite de gerçekten çok iyi maddi koşulları elveren illa ki yazacaktır. Bahçeşehir’in ismi bile yeter. Umarız istediğiniz üniversite ve bölüm gelir hayatta başarılar.

   • Kalyoncu lys ile 1. Sınıf dgs ile 3. Sınıftan başlatıyor ama derslerden neredeyse hiçbirini saymıyor adalet okuyanlardan…. Ben aradım bana bunu dediler lysden tercih yapmıştım tekrar sildim tercihlerinden. Karatay yazdım onlar adalette okunan derslerin birçoğunu saydığını söylüyor…. Yani Kalyoncu yazanlara öneride bulunuyorsunuz ama dumur olabilir yazanlar…. Bence dikkatli olmak lazım.

    • Fethi Bey biz ne ise onu söylüyoruz insanlar kaçıncı sınıftan başlattıklarını ders muafiyetini öğrenmek istiyorlar genel olarak, illa biz hasan kalyoncu yaz demiyoruz sadece üniversiteler ile ne konuştuysak onları yazıyoruz eksik veya fazla yoktur hasan kalyoncu 3.sınıftan başlatıyor ama hangi dersleri muaf ettiklerini söylemiyorlar ancak üst kuruldan geçtikten sonra kesin karar çıkar diyorlar bizde ona göre söylüyoruz zaten herkesin konumu da aynı değil kimi aöf adaletten bitiriyor kimi istanbul adaletten bitiriyor kimi bütün dersleri AA ile geçmiş kimisi CC yi zor görmüş illa ki değişkenlik olacaktır biz sadece ne ise onu söylüyoruz illa ki şu üniversiteyi yazın demiyoruz…

    • Emre Bey konuştuğunuz yer tam olarak neresi, öğrenci işleri ile görüştüyseniz oradakilerin tam bilgisi olmaya biliyor, bizim görüştüğümüz direk hukuk bölümü oradaki yetkili kişiler ile görüşüyoruz eğer tam oradan da bilgi alamazsak dekanlık ile iletişime geçiyoruz oradan da bilgiyi teyit ettiriyoruz en son yine öğrenci işlerindeki en yetkili kişiyle iletişime geçiyoruz sonuçta bilginin doğru olması gerekiyor , bir kişi ile iletişime geçip direk yazmıyoruz bizim araştırmamız 1- 1.5 ayı buldu, sonuçta tek bir soru sormuyoruz dikkat edersiniz ki birçok soru ile onların karşısına çıkıyoruz, en azından 2 veya 3 kişiden teyit alarak giriyoruz bilgileri

    • biz iletişime geçtiğimizde 3.sınıftan başlattıklarını üst kurulun onayından geçtikten sonra da bazı derslerin sayıldığını söylediler buna 2 ay bile olmadı ama üniversiteler yönetmenlikleri değiştirebiliyorlar mesela Beykent 3.sınıftan başlatıyordu ama geçen bir karar alıp 2.sınıfa düşürmüşler değişiklik gösterebiliyor bilginize

 7. Bahçeşehir üniversitesi malesef 3. Sınıftan değil, temel dersler sayıödıktan sonra 1. Sınıftan başlattığını söylüyor. Bu konuda bilginiz var mı?

  • İstanbul’a gitme fırsatımız olmadı, ama ekip olarak yaklaşık 3-4 sefer iletişime geçtik ve her seferinde 3.sınıftan başlattıklarını ve derslerin ise üst kuruldan geçtikten sonra sayılacağını bildirdiler, ama sizin bu yorumunuz bizim için önemli yarın bir kez daha Bahçeşehir üniversitesi ile görüşüp, eğer bir yanlışlık varsa düzelteceğiz.Bilginize!

  • Bugün yetkili arkadaşlar Bahçeşehir Üniversitesi ile tekrar iletişime geçtiler, dersleriniz üst kurulun onayından geçtikten sonra 3.sınıftan başlıyorsunuz, fakat derslerinizin bir çoğu sayılmasa dahi 2.sınıftan başlatacaklarını söylediler.

 8. Merhaba mustafa bey geçen sene aynı çalışmayı daha amatör şekilde bende yaptm çok iyi bir çalışma elinize sağlık. Bilgi üniv sizce kontenjan açar mı? 2. Si fiyatlarda kayıttan sonra indirim yapılabiliyor mu? Bilginiz varsa, teşekkürler.

  • Yiğit Bey; yorumlarınız için teşekkürler ama kontenjanı Ösym’ye bildirmeyen üniversitenin kontenjan açması çok güç, bazı üniversiteler ile görüşmüştük eğer açılacaksa başta bildiriliyor, mesela yeni yüzyıl üniversitesi de geçen sene 12 kontenjan açmasına rağmen bu yıl kontenjan açmamış, bu üniversiteler ile iletişime geçtiğimizde üniversitenin senato kararı ile açılıyormuş bu kontenjanlar, yine de takip etmenizde fayda var belli olmaz, 2.si ise araştırmalarımızda fiyatlarda kayıtlardan sonra indirim yapan üniversiteyle karşılaşmadık, en fazla ilk tercih veya 2.tercih bursu veren üniversiteler var birde eğer ortalamanız 3.50 üzeri ise oradan başarı bursu veriyorlar

 9. Merhabalar; gerçekten harika bir çalışma olmuş. Bu konu birçoğumuzun için hayatımızın kararı olacak nitelikte .Emeği geçen herkese teşekkür etmek isterim.

  • Merhabalar Özge Hanım; değerli yorumlarınız için teşekkürler, inşallah çalışmalarımız ve araştırmalarımız devam edecek, sadece hukuk isteyenler için değil mühendisler için de böyle bir çalışmayı yapmayı planlıyoruz, daha fazla destek ve istek gelirse Mühendisler içinde araştırmalarımıza başlayacağız.

 10. hocam Allah razı olsun cok zor iş bugun iki üç yerle konustum kafam şişti.ben adalet bitirdim 3.61 diploma notum.sayısal 23.25 sözel 53.75 yaptım öğretmenim dolayısıyla devam zorunlulugu olmayacak 3ten baslatacak hazırlık olmayacak bi üniversite arıyorum bana gelir mi bu puana.ayrıca okanla konustum 3ten baslıyoruz demedi bi şeyler geveledi anlmadım gönlüm hasan kalyoncu ya da kültürden yana ama okan eger 3ten baslatıyosa gelme ihtimali varsa yazarım şimdiden tesekkur ederim.bi de kıbrısı önerirmisiniz hangilerini

  • Seda Hanım; webhakim.com ailesi olarak iyi dilekleriniz öncelikle teşekkür ederiz, gerçekten birilerinden bilgi almak doğru bilgi almak gerçekten, ama gerçekten çok zor insanlar cevap vermek bile istemiyor özellikle de bu araştırma büyük sorumluluk gerektirirken iletişime geçtiğimiz kişiler sanki konuşmak istemiyorlar ama neyse sizin bir Allah (c.c) razı olsun deyişiniz hepsini unutturuyor. Gelelim konumuza şimdi 3.61 diploma notu 23.25 sayısal 53.75 sözel ortalama gelecek puanınız 292 lerde ki bu iyi bir puan yani öncelikle şunu belirteyim ki bir hukuk fakültesi gelir inşallah tabi ki siz sizin koşullarınıza göre istiyorsunuz, ilk önce devlet hukuk gelmez maalesef, ayrıca hasan kalyoncu da gelmez çünkü herkes hasan kalyoncu üniversitesine yöneldi hem 3.sınıftan başlatıyor hazırlık da yok ayrıca devamsızlık konusunda yardımcı oluyorlar bu herkesin isteyeceği bir şey ve en iyisi 2 2,5 yılda bitirme imkanı var, kültür üniversitesi ile iletişime geçtiğimizde hazırlığın olmadığını söylediler veya isteğe bağlı dediler, devamsızlığın hocalarla konuşulduğu takdirde yardımcı olabileceklerini söylediler, ayrıca hali hazırda okullarında hem çalışıp hem okuyan öğrencileri olduğunu söylediler ayrıca sizin diploma notunuz yüksek olduğu için dersleriniz çoğu sayılabilir çünkü AKTS’si yüksek olacak ama yine de üst kurul en son kararı verecektir, ayrıca ilk tercih bursu da sağlamaktadırlar, yalnız sizin için hasan kalyoncu ve kültür üniversiteleri çok kritik gibi duruyor maalesef :(, Okan üniversitesi için ise şunu da belirteyim Okan üniversitesi de çok kritik eğer geçen yıl 290 ile kapatmış size gelecek puan 292 lerde eğer geçen sene gibi puanlar 5 puan artarsa biraz zor gibi duruyor ama yine de moralinizi bozmak istemem, Okan üniversitesi ile iletişime geçtiğimizde direk 3.sınıftan başlatacaklarını bildirdiler ayrıca hazırlıkta yoktur bir çok dersiniz sayılabilir tabi üst kurul kararından sonra avantajınız ortalamanız çok yüksek ayrıca tercih bursu da vardır. Yakın Doğu Üniversitesi ( KKTC-LEFKOŞA ) 290, Doğu Akdeniz Üniversitesi ( KKTC-GAZİMAĞUSA ) 289, Lefke Avrupa Üniversitesi ( KKTC-LEFKE ) 296, kıbrıstan tavsiye edeceğim lefke avrupa üniversitesi olacak ama gerçekten üzgünüm gelemeyebilir, ondan sonra Yakın Doğu Üniversitesi ni öneririm ama oda zor gibi duruyor en son Doğu Akdeniz Üniversitesi en son ise bunu yazabilirsiniz ama şunu belirteyim geçen yıl 289 ile kapatmış eğer 5 puan bunu da gelirse 🙁 . Sizin puanınıza göre birçok hukuk gelmektedir ama eğer ingilizceniz yoksa hazırlık okumanız gerekecektir,ama yine dediğim gibi daha sonuçlar açıklanmadı eğer geçen yıl gibi puanlar artmassa inşallah istediğiniz üniversiteye yerleşebilirsiniz. Umarım yardımcı olabilmişimdir Seda Hanım,

 11. İyi günler Mustafa Bey. Samsun 19 Mayıs Hukuk Fakültesinin sitesinde DGS ile gelen öğrencilerin 2.sınıftan başlatılacağı ile bilgi yer almaktadır. Acaba şu an değişti mi? Verdiğiniz çok yararlı bilgilerden dolayı teşekkürler.

  • Sedat Bey; yinede tercih yapacağınız zaman en son bir üniversite ile görüşmeniz de fayda var çünkü bu genel bir araştırma herkes aynı kefede değerlendirilmekte herkesin okuduğu ADALET farklı üniversite ve derslerin içeriği ve aldığı notlar birde AKTS’ler bu yüzden herkesin hangi adaletten mezun olduğunu bilemeyeceğimizden ötürü bu durum tavsiye edilir iyi günler

 12. Merhabalar Mustafa Bey,

  Öncelikle çalışmanız için çok teşekkür ederim kendi adıma. Ben tüm üniversiteleri inceledim ancak halen bazı konularda kararsız olduğumdan görüşünüzü almak istiyorum.

  Dgs’de netlerim muhtemelen Matematik 41d 5y, Türkçe 55d 5y olarak gelecek. Aöf adalet mezunuym. ancak not ortalamam 2.40 civarında. Şahsen kendime kaç puan geleceğini kestiremiyorum. Ve bu netlerle hangi devlet üniversitesine girebileceğimi de nasıl bir yol izleyeceğimi de bilmiyorum. Bu konularda fikrinizi almak istiyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

  Not: Ayrıca açıköğretim kamu yönetimi mezuniyetim ve tamamen farklı bir alandan örgün öğretim lisans mezuniyetim de var.

  • öncelikle ilginiz için teşekkürler Ahmet Bey; ortalama size 305 puanlarda bir şey gelir gibi duruyor, ama sonuç açıklandıktan sonra netliğe ulaşabiliriz, şu haliyle bakacak olursak devlet üniversitesi Erzincan hukuk gelme ihtimali yüksek ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ (ERZURUM) hukuk devlet üniversiteleri gelebilir ama sizin durumunuzu göz önünde bulunduracak olursak sizin için en mantıklısı özel hukuklar olacak bunun içinde en mantıklısı BEYKENT ÜNİVERSİTESİ hukuk (İSTANBUL), HASAN KALYONCU ÜNİVERSİTESİ (GAZİANTEP) hukuk, bunlardan biri gelebilir gelirse sizin için çok güzel olur devamsızlık hazırlık gibi sorunlar ile uğraşmazsınız artı 3.sınıftan başlayıp erken bitirme ihtimaliniz yüksek, ama yine kesin bilemeyiz sonuçlar açıklandıktan sonra net bir karar verebiliriz. Ahmet Bey sizin için tercih sıralaması 1.BEYKENT ÜNİVERSİTESİ hukuk 2.HASAN KALYONCU ÜNİVERSİTESİ (GAZİANTEP) hukuk 3.ULUSLARARASI KIBRIS ÜNİVERSİTESİ (KKTC-LEFKOŞA) 4.YAKIN DOĞU ÜNİVERSİTESİ (KKTC-LEFKOŞA) 5.DOĞU AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ (KKTC-GAZİMAĞUSA) tam burslu gelme ihtimali var 6. LEFKE AVRUPA ÜNİVERSİTESİ (KKTC-LEFKE) tam burslu gelme ihtimali var eğer sadece devlet düşünüyorsanız ise 1.ERZİNCAN ÜNİVERSİTESİ hukuk tercih edebilirsiniz

   • Çok teşekkür ederim ilginiz için Mustafa Bey. Herkesle birebir ilgilenmeniz de gerçekten takdire şayan.

    Tam burslu olduktan sonra özel de düşünüyorum tabi ki. Amaç en kısa sürede mezun olabilmek elbette hepimiz için. Devam sorunu olmaması kesinlikle avantaj bu üniversiteler açısından. Anladığım kadarıyla bu da özel üniversitelerde daha mümkün görünüyor.

    Tekrar teşekkür eder, iyi günler dilerim.

 13. Medipol hukuk nasıl ? Hazırlık var mı acaba mustafa bey yada zorunlu mu birde kaçtan başlatıp kaç yılda bitirme imkanımız var ve devam zorunluluğu?

  • Murat Bey; Medipol hukuk 1.sınıftan başlatıyor, devamlılık zorunluluğu var, ayrıca hazırlıkta var, eğer ingilizceniz yoksa hazırlığı okumanız okumanız gerekecek, bu arada 4-5 yıl sürebilir

 14. Murat
  30 Temmuz 2017 at 10:38
  Mustafa bey ilginiz ve bilgileriniz için teşekkürler
  Kemerburgaz hukuk için 3.sınıftan başlatacaklarını ama hazırlık sınıfı mecburiyeti olduğunu belirttiniz acaba hazirlık sınıfı ile okulu 3 yılda bitirmek sizce mümkün mü
  Birde bunkişilerden bilgi alıyoruz ve ona göre belkide trrcih yapıyoruz bu durumda okula kayıt yaptırdıktan sonra sen 1.sınıftan başlayacaksın denilirse bu durumda sıkıntı olabileceğini düşünüyorum bunun için tercih yapmadan önce okula gidip bu konuyu orada bire bir yetkililerden dinlemek faydalı olur mu?
  Kemerburgaz Hukuk için aynı zamanda devam zorunluluğu da var mıdır

  • Murat Bey; araştırmalarımıza dikkatli bakarsanız Kemerburgaz hukuk 3.sınıftan başlatacağı yazmıyor lütfen bir daha söylüyorum yazıları iyi okuyalım gerekirse tekrar tekrar okuyalım, sizin durumunuza göre 1.sınıftan da 2.sınıftan da 3.sınıftan da başlayabilirsiniz, oradaki görevli kişi üst kurulun kararına göre ve öğrencinin aldığı ders içeriği AKTS’ye göre farklılık gösterdiğini söyledi ayrıca dediğiniz gibi okulu tercih ettiğinizde üst kurulun kararına göre siz 3.sınıf beklersiniz ama 1.sınıf da olabilirsiniz çünkü herkesin belirli bir kriteri var senatosu var bu bilgiler herkesin aynı olduğu genel bir bilgi net bir şekilde şu olur diye bir şey yoktur. Kemerburgaz hukuk da ayrıca hazırlık almanız gerekecek eğer ingilizceniz varsa muaf sınavına girer geçersiniz bu arada devamsızlık konusunda hem çalışıp hem okuyan öğrencilerinin olduklarını söylediler hocalarla konuşursanız sıkıntı yapmazlar gibi duruyor son olarak okula gidip bilgi almanız da sizin için faydalı olacaktır

 15. Merhaba Mustafa bey ben 2016 dgs ile çankaya hukuk fakültesine yerleştim aöf diploma notum 3.82 olduğu için çankaya bana %50 indirim verdi diploma notum yüksek diye. şimdi ben dgs ile yatay geçiş yaptım ya hani normal bir devlet üniversitesinin hukuk fakültesine yatay geçiş yapabilirmiyim sonuçta vakıf üniversitesinde okuyorum ya agnom da 3.66 fikriniz nedir ??

  • ortalamanız çok iyi Havva Hanım, gideceğiniz üniversite 2016’daki dgs puanınıza bakar eğer kendisi ile puanı uyuşuyorsa ve ortalamayı da göz önünde bulundurarak sizi kabul edebilirler şansınızı bir deneyin

 16. Selamun aleykum birkac sorum olacak mustafa agabey oncelikle tum okullar dgs ile gecenler icin kontenjan aciyor mu ? Bir hukuk fakultesine yerlesebilmek icin minimum puan sinirimizin kaba taslak ne olmasi gerekiyor (vakif yada devlet farketmez) Son olarak hangi puan araliklarina vakifta yuzde kac bursla ve fiyatla yerlesebiliyoruz. Biraz fazla oldu ama hakkinizi helal edin allah razi olsun bi cok sitede bulamadigim acikligi gerekli ve işe yarar bilgi paylasimini burada gordum allah yolunuzu acik etsin. Selametle

  • Aleyküm Selam Ahmet Bey; değerli, içten, samimi görüşleriniz için ve öncelikle bir Allah razı olsun deyişiniz bizi ekip olarak çok mutlu ediyor, Allah hepimizden razı olsun inşallah; inşallah herkes istediği bölüme ve istediği üniversiteye yerleşir sorulara gelecek olursak bir özel hukuka yerleşebilmek için minimum 272 puanınız olması gerekiyor geçen yıla göre bakarsak buda şu demek en azından ortalama 2.80 3.00 arası dersek 30 35 mat 40 45 net türkçe yapıyor devlet içinse bu 45 50 mat 45 50 Türkçe yapmanız demek diğer sorunun cevabı ise en azından bir 305 ile 310 arası puan almanız gerekli ki tam burslu özel hukuka yerleşebilesiniz buda 45 50 mat 45 50 Türkçe demek…Selametle aklınıza takılan soru olursa cevaplamaya çalışayım Ahmet Bey

 17. merhaba. özyeğin üniversitesi hakkında bilgi verir misiniz? dgs ile hukuk bölümüne geçiş sonrası kaçıncı sınıftan başlatıyor ve genel bir bilgi verebilir misiniz? teşekkür ederim

   • tekrar merhaba bahsettiğiniz link yine bu sayfayı açıyor. videoyu diyorsanız orad söylemiyor. özel içerik-beğen denilen kısmı söylüyorsanız facebook kullanmadığım için giremiyorum. buradan yanıtlarsanız memnun olurum.
    kaç ders sayıyor ve 3 ten mi başlatıyor? öneriyor musunuz

    • Özyeğin Üniversitesi hukuk fakültesi dgs ile 1.sınıftan başlatabilirler veya 2. sınıfta olabilir, o sizin aldığınız derslerin içeriğine göre değişecektir ders muafiyetinde Üst kurul kontrol ettikten sonra derslerin içeriğine bakacaklar ve ona göre bir muaf olma durumu olacak. Devamsızlık sorun olmuyor, hocalar anlayış gösteriyor,Hazırlık okulu var. Yalnız zorunlu değil, isteğe bağlı isteyen direk bölüme geçebilir. Eğer puanınız yeterse yazılabilir bizim aldığımız genel bilgiler bunlar

     • öncelikle teşekkür ederim.
      son olarak sorum şu aöf ü erzurum atatürk te okudum. erzurum atatürk yazsam daha mı mantıklı sizce? sonuç olarak adaleti de aynı üniversitede okumuş olduğum için tüm dersleri sayıp 3 ten başlatırlar mı yoksa ataaöf bizim hukuku ilgilendirmez tarzı bir durum olur mu?

 18. İyi akşamlar. Allah razi olsun gercekten bu güzel ve özverili çalışmanizdan dolayi. Fakat gercekten merak ettigim husus; Okan Üniversitesinde okuyan bir kaç öğrenci ile görüştüm ve bana 3. Siniftan başlatma gibi bir durumun olmadigini ve sadece secmeli derslerden muaf olundugunu soylediler. Lutfen bu konuda en kesin bilgiyi verir misiniz? Aslinda ogrenmek istedigim kac kredi sayiyorlar? Bu cok onemli benim icin. Bir de hep ust kurul karar veriyor deniyor? Bu ust kurul nedir? Derslerin sayilmamasina yada cok azinin sayilmasina karar verebilir mi?

  • Mustafa Bey; okan üniversitesi ile iletişime geçtiğimizde bize 3.sınıftan başlatacaklarını ve derslerden muaf olma konusunda ise üst kuruldan geçtikten sonra olacağını söylediler. Şimdi Mustafa Bey; bizim burada araştırmalarımız kesinlik içermiyor ve hiç kimse böyle bir garantiyi veremez üniversitenin kendisi bile veremez burada bir anlaşalım kesinlik yoktur, ama bizler üniversitelerden aldığımız bilgileri söylüyoruz, eğer onlar siz tercih yaptıktan sonra bir değişime giderlerse bilinmez, çünkü yönetmenlikle değiştirebilirler, diğer bir husus üst kurul, bu dekanlar hukuk fakültesindekiler bazen hocalar onların aldığı karar doğrultusunda hangi dersten muaf olacağınız hangi dersten olmayacağınız bu kurul belirtiyor, mesela hukukun temel kavramları diyelim bu ders sizde sayılmazken diğer arkadaşınızda sayılabilir bu üniversiteden üniversiteye değişiyor çünkü siz o dersi CC ile geçmiş olabilirsiniz, diğer arkadaş AA ile geçmiştir onu muaf edebilirler burada net bir bilgi yoktur, ama bütün üniversiteler klasik dersleri muaf ediyor Türk dili gibi. Mustafa Bey bir kez daha Okan Üniversitesi ile iletişime geçeceğiz eğer webhakim deki arkadaşımız istanbulda’ysa direk gidecek çünkü bu herkes için önem teşkil ediyor, ama burada bir kez daha söylemek gerekirse üniversiteler değişkenlik gösterebilmekte, bizim yaptığımız araştırma öğrenci işlerinden olsun veya hukuk fakültelerinden olsun bilgi almak onların verdiği bilgi doğrultusunda araştırmalarımızı yapıyoruz, mesela Beykent Hukuk ile iletişime geçtiğimizde bize direk 3.sınıf dediler, diğer bir örnek Hasan kalyoncu üniversitesi iletişime geçtik 3.sınıf dediler, ama sizin derslerinizin içeriğine bakıp farklı başlatırlarsa burada ve bu noktada webhakim.com olarak hiç bir sorumluluk kabul edilmemektedir. Birde asıl önemli olan sınıf değildir önemli olan ne kadar dersten muaf olacağınızdır diyelim ki sizi 3 ten başlattılar ama 10 dersten muaf ettiler ne işe yarar 3 ten başlamak ha bir ha 3 olmuş olur bir sayı değişmiş olur o yüzden ne kadar dersten muaf o kadar iyi, son olarak araştırmamızın altına yazdığımız nottaki gibi yazacağınız üniversiteyi en son sizinde aramanızda fayda vardır.

  • Mustafa Bey; bugün Okan Üniversitesi ile yeniden iletişime geçtik kesinlikle 3.sınıftan başlatacaklarını söylediler, muaf olma konusunda ise üst kurul karar verecektir dediler. Okan üniversitesini arayıp (0216) 677 16 30 bu no yu arayın hiç bir yere tuşlamayın, çağrı merkezi dgs ile bilgi verme hattı çıkacak oradan da Furkan Bey’i isteyin ve gerekli bilgileri alabilirsiniz, ayrıca webhakim’da çalışan arkadaşımız İstanbul’a gidecek eğer Okan Üniversitesine gidebilirse sizin ve diğer Okan üniversitesi ile ilgilenen arkadaşlar için görüşecek

 19. Mustafa Bey selamlar,

  Aoöf adalet mezunuyum. diploma notum 2.79. Sınavda 53,75 türkçe, 39,75 matematik neti yaptım hesaplamalarıma göre. Aynı zamanda kamuda çalışıyorum. Ankaradayım fakat Ankaradaki ünilerin 1. sınıftan başlattığını gözlemliyorum. Fakat listede Yıldırım Beyazıt Üniversitesini göremedim.

  Sorum şu: Sizce şehir dışında 2 yıl okumak mı, şehir içinde 3 ya da 4 yıl okumak mı mantıklı? Kamu çalışanı olup şehir dışında okumak ne kadar makul olur? Ayrıca bazı üniversiteler 3. sınıftan başlatsa bile yeterince dersten muaf etmezse bu ne kadar mantıklı olur? Bu konularda görüşünüze açığım.

  Açıkçası hem beni iş yerim açısından devam noktasında zorlamayacak hem de fazla zorlanmadan en kısa sürede bitirebileceğim bir üniversite istiyorum.
  Özel üniversiteleri “Tam Burslu” olmadığı sürece düşünmüyorum. Sizce tercihlerimi nasıl yapmalıyım?

  Şimdiden teşekkür ederim.

  • Bir de yıllık eğitim veren üniversitelerin listesine ulaşma imkanımız var mıdır? Ya da bu konuda bir çalışmanız?

   Örneğin, Marmara, İstanbul, Ankara, Selçuk vb. üniversiteler yıllık eğitim veriyorlarmış. Bu hem çalışıp hem okumak isteyenler için önemli bir avantaj diyorlar.

   Ayrıca çalışmanız için gerçekten Allah hepinizden razı olsun. Bu sayfaya ulaşana kadar türlü türlü farklı yerlerde gezdim ve hiçbir bilgi edinemedim. Fazlasıyla özverili bir çalışma olmuş.

   • Ahmet Bey yorumlarınız için teşekkürler yıllık üniversiteler maalesef araştırma imkanımız olmadı ama ileri ki zamanlarda not olarak bir yere yazdık planlarımız arasında olacaktır, şunu da belirtmek isterim ki çoğu üniversite de hem okuyup hem çalışan öğrenci mevcut diyorlar bu da hocaların devamsızlık konusunda müsahama gösterdiklerini gösteriyor ki oradakilerde belirtti hocalar yardımcı oluyorlar diye

  • Ahmet Bey aslında istediğiniz şeyler adalet okuyan herkesin hayali, hani derler ya kaliteli olsun iyi olsun sağlam olsun ama ucuz olsun 🙂 bu da biraz ona benziyor ama sizin avantajınız iyi bir net yapmış olmanız 310 gibi bir puan geliyor ki bu çok iyi Atılım Üniversitesi ( Ankara ) hukuk tam burslu 312 , Hasan Kalyoncu Üniversitesi ( Gaziantep ) hukuk tam burslu 310 puan , Çankaya Üniversitesi ( Ankara ) hukuk 320 , Beykent Üniversitesi ( İstanbul ) hukuk tam burslu 339 puan , OKAN ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) tam burslu 309 sizin için en uygun olanlar bunlar, yalnız görüldüğü gibi tam burslu özeller bir hayli yüksek içlerinde gelebilecek olan Hasan kalyoncu üniversitesi hukuk ve Okan üniversitesi hukuk yalnız bunlarda çok kritik ama eğer tam burslu sorun olmaz diyorsanız sizin istediğiniz şartlar yazacağınız biri Hasan Kalyoncu diğeri Beykent Hukuk yalnız bunların tam bursu çok kritik Hasan Kalyoncu belki gelebilir ama Beykent Hukuk Tam burslu çok çok çok zor ama Hasan kalyoncu üniversitesi hukuk için şansınızı deneyin tam sizin istediğiniz şartları taşımakta 3 veya 4 yıl kendi memleketimde okuyacağıma 2 yıl da dışarıda okurum daha mantıklı artı hocalarla konuşup durumunuzu izah edersiniz memurum dersiniz sadece sınavlara girmek istiyorum dersiniz ve anlayış gösterirler sadece vize ve finale girer çıkarsınız

 20. Çok teşekkür ederim Mustafa Bey 🙂 Benim de aklımdan Hasan Kalyoncu geçiyordu ilk etapta.
  Umarım hakkımızda hayırlısı olur.

  Tekrar teşekkür ediyorum çalışmanız için. Saygılarımla.

 21. merhaba istanbul üniversitesini hukuk fakültesini yazmayı düşünüyorum dgs ile. bilgi verebilir misiniz? kaç ders muaf ediyor? kaçıncı sınıftan başlatıyor? önerir misiniz?

  • 1.sınıftan başlatıyor merve hanım ayrıca dersten muaf ediyor klasik dersler yani, eğer sizin puanınız İstanbul üniversitesi hukuk fakültesine yetiyorsa yazmanızı öneririm, ama burada sizin amacınız önemli eğer ben iyi bir üniversiteden mezun olayım diyorsanız kesinlikle yazın ama benim vaktim yok ben kısa zamanda bitireyim diplomamı alayım diyorsanız beykent hukuk veya hasan kalyoncu hukuk yazın ama şunu da söylemeden geçemem bir sürü hukuk mezunu var ve asgari ücrete tabi oluyorlar iş bulamıyorlar ve üst derecede olan hukuk büroları Galatasaray hukuk, Ankara hukuk, Marmara hukuk gibi iyi üniversiteden mezun hukukçular arıyor burada da kurtlar sofrası oluşmuş durumda karar sizin

 22. Mustafa Bey, iyi günler.
  Ben kamu da çalışıyorum, dolayısı ile devam zorunluluğu olmayan üniversiteleri tercih etmek istiyorum.
  Sorum şu;
  Kıbrıstaki üniversitelerde devam zorunluluğu var mıdır ? ve bu üniversiteler kaçıncı sınıftan başlatıyor ?
  Teşekkürler…

  • Berke Bey; Kıbrıstaki hukuk veya diğer hukuk bölümleri olsun genellikle devamsızlığı sorun etmiyorlar hatta; şöyle ki hali hazırda hem okuyup hem çalışan öğrencilerinin olduklarını söylüyorlar bu konuda sıkıntı yaşamazsınız. Kaçıncı sınıftan başlattıkları da sizin aldığınız ders ve AKTS sonucunda ortaya çıkacaktır şunu da söylemek isterim ki aslında sayının bir önemi yoktur önemli olan ne kadar dersten muaf olduğunuz eğer sizi laf gelişi 3 veya 4 ten başlattılar ama sizin sizin sadece 3-4 dersinizi muaf ettiler sizin 1.sınıftan ne farkınız kaldı ama 1.sınıftan başlayıp 15-20 ders muaf ederlerse o zaman bu önem kazanır asıl noktada budur aslında

 23. Mustafa bey ben adalet 2.sinif ogrenciyim ki yil dgs sinavina giricem 3.siniftan baslatan universiteleri arastiriyorum bugun beykent universitesi ile konustum 2.siniftan baslatacaklarini soylediler ayrica ankarada da 3 ten baslatacak uni var mi yada bu konu hakkinda bilginiz? Istanbul da da fiyati uygun 3 ten baslatacak uni bulamiyorum yardimci olursaniz cok sevinirim

  • Tuğçe Hanım; Beykent Üniversitesi ile 2 kez iletişime geçtik hatta Beykent Üniversitesinin 3.sınıftan başlattığını bilmeyen yoktur isterseniz size bir numara vereyim direk onunla görüşün Beykent dgs hukuk ile size gerekli bilgileri verecektir bize söylenen bilgi Beykent hukuk 3. sınıftan başlatacağı ki her sene öyle başlatıyor diğer sorunuzun cevabı ise Ankara’da 3 ten başlatan yoktur en yakını Atılım Üniversitesi ( Ankara ) 2.sınıf birde Çankaya Üniversitesi ( Ankara ) 2.sınıf veya 3.sınıf olabilir o sizin adalette aldığınız AKTS ve geçtiğiniz ders notuna göre değişecektir. İstanbul’da uygun ve 3.sınıftan başlatan Beykent hukuk 3.sınıftan başlatıyor, Bahçeşehir Üniversitesi 3.sınıftan başlatıyor ancak yine dersiniz içeriği ve AKTS ye göre değişecektir (yıllık ücreti 42.000), İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi hukuk yine burada da 3.sınıftan başlama ihtimali var ama sizin dersinizin içeriği önemli kaç ile geçtiğiniz önemli dersleri AA gibi veya CC gibi AKTS önemli, Okan Üniversitesi ( İstanbul ) hukuk yine burada da 3.sınıftan başlama ihtimali var ama sizin dersinizin içeriği önemli kaç ile geçtiğiniz önemli dersleri AA gibi veya CC gibi AKTS önemli umarım yardımcı olabilmişimdir

  • Engin Bey; Bahçeşehir Üni dgs ile hukuk 3.sınıftan başlatıyorlar ancak sizin AKTS ve ders içeriğiniz çok önemli üst kurul ona göre bir karar verecektir bu arada hazırlıkta mevcuttur.

 24. mustafa bey büyük iş yapıyorsun.teşekkürler.mezuniyet.mat 43-45 işaretledim.Türkçe 60 tahminim türkçe 54-56.Mat 36-41
  2.75 öğretmenim.bu işi bir şekilde inş.özel devlet fark etmez başaracağız

 25. sizin çalışmalarınızdan samimiyetinizden çok faydalandım.Allah samimice daima çalışmayı nasip etsin size.zaten araştırmacıyım ve çok yönlü okumalar yapıyorum.sizin çalışmanız çok açık anlaşılır.inşallah siteniz dahada güçlenir.gelir elde edersiniz.

  • H.Reşit Bey; çok teşekkür ederiz sizin böyle düşünceleriniz bizi daha da şevklendiriyor ve bize umut veriyor inşallah size de istediğiniz yer gelir ve amacınıza ulaşırsınız Allah yar ve yardımcımız olsun

 26. merhabalar dgs hangi açıköğretim okullarına kayıt olabilirim 150-170 arası yerleşim olurmu önlisansım muhasebe ve vergi uygulamarı hiç bilgim yko bu konular ile ilgili bide 2. üni okursam aynı zamanda dgsyı kazanırsamda ordanda acıktan okuyabılırım cevaplarsınız sevenırım….

 27. merhabalar dgs hangi açıköğretim okullarına kayıt olabilirim 150-170 arası yerleşim olurmu önlisansım muhasebe ve vergi uygulamarı hiç bilgim yko bu konular ile ilgili bide 2. üni okursam aynı zamanda dgsyı kazanırsamda ordanda acıktan okuyabılırım cevaplarsınız sevenırım…….

  • merhabalar Kaan Bey; puanınıza göre istediğiniz aöf bölümüne yerleşebilirsiniz ama 150 170 puan çok düşük duruyor ama dgs den kazanabilirseniz tabi ki de muhasebeyi okuyabilirsiniz

 28. Merhabalar ben adalet 2. Sınıf öğrencisiyim 4 dersim kaldığı için mezun olamadım ne yazık ki. Aynı zamanda gazi üniversitesi uluslararası ilişkiler mezunuyum hukuk fakültesine geçiş yapmayı düşünüyorum gazi üniversitesinde ki derslerimdende muaf olma imkanım var mı ? Bir de 3. Sınıftan başlatan devlet üniversitesi var mı hangi üniversiteyi önerirsiniz teşekkürler Allah yardımcınız olsun

  • merhabalar Uğur Bey; yalnız değilsiniz ilk önce bunu söyleyeyim çok yakın olan bir arkadaşım da 4 dersten kaldığı için 3 ders sınavına giremedi maalesef medeni usul hukuku, icra iflas, ticaret ve ceza muhakemesi hukukundan bu derslerden kalmıştı dedim ki üzülme LA TAHZEN İNNALLAHE MEANA Allah (c.c) bizimle beraber üzülme nasıl ki Hz.Yunus A.s balığın karnında bırakmadı LA İLAHE İLLA ENTE SÜBHANEKE İNNİ KÜNTÜ MİNEZZALİMİN bu duayı yapıp kurtuldu Allah (c.c) ın izni ile üzülme dedim Allah (c.c) emekleri boşa çıkarmaz oda 4 yıllık siyaset bilimi ve kamu yönetimini bitirmişti artı 1 yıllıkta hazırlık okumuştu kpss falan hazırlandı bir türlü olmuyordu ama vardı bir hikmeti üzülme dedim herşey de vardır bir hayır dedim sonra RAbbim ona adalet bölümünü çıkardı ona tutundu iyi gidiyordu ama maalesef 4 dersten kalınca mezun olamadı üzülme dedim vardır bir hayır sonra onun için bu DGS Hukuk fakültesi 3.sınıftan başlatan üniversiteler projesini ortaya koyduk ve tüm üniversiteleri araştırmaya kararlaştırdık ve hem arkadaşımız için hem de diğer bu konu ile araştırma yapan kardeşlerimiz için iyi olacağını düşündük bunu öyle paylaşmak istedim sizinle hemen hemen aynı olduğu için umarım rahatsız olmazsınız, Uğur Bey lisans dan mezun olmanız büyük avantaj çoğu üniversite seçmeli dersleri sayabiliyorlar beykent, hasan kalyoncu, kültür üniversitesi gibi bu sizin için büyük avantaj inşallah sizinkilerde hukuk ile ilişkili dersler olur ve sayılır 3. Sınıftan başlatan devlet üniversitesi maalesef yok gibi ama Marmara hukuk 3.sınıf gözüküyor ama 1.sınıftan tüm dersleri alacaksınız dediler birde erzincan üniversitesi sizin AKTS ve ders içeriğine göre 3 ten başlatabilirler ama yine 1.sınıftan ders alabilirsiniz. Özeller de de Beykent hukuk, Hasan Kalyoncu, Okan üniversitesi gibi 3.sınıftan başlatıyorlar. Umarım yardımcı olabilecek açıklamalara bulunmuşumdur.

 29. Mesajı okurken çok etkilendim.çünkü benim geçtiğim yolları anlatıyor gibisiniz.Öncelikle çok teşekkür ediyorum beni aydınlattığınız için. Allah sizden razı olsun. Umarım seneye okul biter ve hak ettiğimiz bizim için hayırlı olan okullara gitme şansımız olur. Bizim gibi olan herkes inşallah istediği okulu okur. Benim hayalim hep hukuk okumaktı. Rabbim emeklerimizi boşa çıkarmasın. Sizi takip edip önerilerinizden faydalanacağım. İyi çalışmalar diliyorum.

 30. bilgileriniz için teşekkürler aöf üniversiteleri hangileridir bu sene dgsye girdim istanbul üni ve anadolu üniversitesine kayıt olabilirmiyim işletme bölümü okudum ama düşük bekliyorum

 31. Merhabalar Mustafa bey, öncelikle verdiğiniz faydalı bilgiler için şahsım adına teşekkür ederim Allah razı olsun. Ben Türkçe Öğretmenliği mezunuyum atanamadım henüz aynı zamanda adalet 2. sınıf öğrencisiyim. Bu sene hem dgs ye hem de kpss ye hazırlanacağım. Üniversitelerde devam sıkıntısı oluyor mu yani atanma durumunda sıkıntı yaşar mıyım, üniversite seçimimi ona göre mi yapmalıyım? Şimdiden teşekkür ederim.

  • Merhabalar Melis Hanım hukuk bölümü olduğu için çoğu üniversite ve hocalar devamsızlığı sıkıntı yapmıyorlar hatta çoğu üniversitede hem çalışan hem okuyan öğrenci mevcut bu yüzden pek sıkıntı yapmıyorlar inşallah diyelim ki siz bir yere atandınız sadece sınavlara gidip gelebilirsiniz hocalarla konuştuğunuz takdirde yardımcı olacaklardır

 32. SELAMLAR EN AZ KAÇ ALMAM LAZIM DGSDEN AÇIKÖĞRETİME KAYIT OLABİLMEM İÇİN 170 ALSAM KAYIT OLABİLİRMİYİM AÇIKÖĞRETİME. ARKAŞIMDA GİRDİ PUANI DÜŞÜK ALCAM DİYE DERTLİ AÇIKÖĞRETİME KAYIT OLABİLİRMİYİZ VEYA ÖZEL YOKSA SENEYE BİDAHA MI

 33. Merhaba bu siteyi yeni gördüm. Tüm sorularına yanıt buldum gibi. Ben de 2018 dgs ye gireceğim. Anladigim kadarıyla 305 üzerind e puan yapmak gerekli. 3.31 diploma notum var. Sozel sayisal yaklasik kac net yapmam gerekir?bir de kamuda çalışıyorum. Selcuk . Karatay ve akdeniz ünv. Kac puanla alıyor devam konusunda sorun çıkar mi ?son olarak kaçıncı sınıftan başlatıyorlar. Allah razı olsun sizden herşeyi araştırıyorsunuz. Şimdiden teşekkür ederim

  • Selma Hanım öncelikle sağ olun Allah sizden de razı olsun eğer devlet üniversitesini istiyorsanız ortalama 45-50 net arası mat 45-50 net arası da Türkçeden yapmanız gerekmektedir. Ortalamanız da bu arada çok iyi 308 Selçuk 1.sınıftan, Karatay ücretli 297 2.sınıf veya 3.sınıftan başlatıyorlar değişmekte duruma ve AKTS ye göre, Akdeniz 307 puanla almakta 1.sınıftan başlatıyor. Devamsızlıkta hukuk olduğu için genel anlamda sıkıntı çıkarmıyorlar rahat olabilirsiniz.

 34. Mustafa bey öncelikle yaptığınız bu güzel çalışma için emeği geçen herkesten Allah razı olsun, ancak yaptığını çalışma ile ilgili bilgileri bulamadım sayfada nerde yazıyor

 35. Mustafa bey merhabalar bu yola yeni başlayan biri olarak iyi bir puan elde etmek için dgsde türkçeden mi başlamalı matematikten mi veya hangi dersten daha fazla yapmam benim için avantaj olur bu konuda bilgi verirmisiniz şimdiden cok teşekkürler.

  • Damla Hanım merhaba öncelikle kendinizi hangi alanda daha iyi hissediyorsanız ondan başlamanızda fayda vardır eğer iyi bir sayısal yeteneğiniz varsa mat dan başlamanız sizin için daha iyi olacaktır, ama sayısalım kötü diyorsanız ilk sözel olarak türkçeden başlamanız sizin yararınıza olacaktır hem kendinizi motive etme açısından hemde iyi bir başlangıç açısından daha iyi olacaktır, tabi ki de sayısalın herşey de olduğu gibi burada da getirisi çok fazla ne kadar fazla mat neti o kadar fazla puan demek

  • Merhaba Kadir Bey Atılım Üniversitesi dgs ile geçişte 2.sınıftan başlatmaktadır. Ders muafiyet konusunda kesin bir bilgi verilmemekte ancak üst kuruldan geçtikten sonra karar verilmektedir.

 36. Merhaba arkadaşlar, yeni projemiz olan forum.webhakim.com yayına başlamıştır. Artık siz değerli arkadaşlarımızın sorularını bu adresten diğer arkadaşlarımızında faydalanacağı şekilde cevaplamaya çalışacağız. Bu günden itibaren sorularınızı forum.webhakim.com adresinden gerektiğinde ben veya ekip arkadaşlarımız cevaplamaya ve sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.

 37. Öncelikle yaptığınız araştırma için teşekkür ederim. Böyle güzel hazırlanmış ve işe yarayan bir bilgiyi internette başka hiçbir yerde bulamayız. Elinize sağlık. Bir sorum olacaktı. mat 45 türkçe 52 net OBP 2,77 sizce çukurova hukuk gelir mi veya kaç puan/sıralama gelir? geçen seneye göre Çukurova geliyor. ancak bu sene sınav biraz kolaydı puanlar yükselebilir bu yüzden gelir mi diye soruyorum.

 38. mustafa bey size , ekibinize ve verdiğiniz emeğe gerçekten teşekkürler. ne kadar büyük bir hizmet aydınlatma yapıyorsunuz. öncelikle gerçekten yüreğinize sağlık. Benim de size danışmak istediğim bir şey var. öncelikle kendimi tanıtayım çalışıyorum,lisans mezunuyum. hukuk fakültesi okumak istiyorum. aöf den 2 yıllık adalet okuyup, dgs ile özel hukuk fakültesine mi geçmek akıllıca ? yoksa direk üniversite sınavına girip % 50 burslu hukuk okumak mı ? bana 2.si daha makul geldi, sebebini de şöyle açıklayayım 2 yıllık adalet dgs ile geçşlerde çok bir avantaj sağlamıyor. bu konuların içinde biri olarak bu konuda fikrinizi alabilir miyim?

 39. selam ben önlisans meznuyum dgsye girdim hem dgs 3. sınıf açıköğretimden bide yine açıköğretim 2.üniverste okuyabılırmıyım hemen cevap alabilrsem teşekkür ederim

 40. Merhaba, kayittan once ust kurulun kabul edebilecgi dersler belli midir ? Kadir has universitesi ucuncu siniftan baslatiyor olmasina karisilik hazirlik okutuyor mu ?

 41. Meraba hocam, ben şuan eğitim fakültesinde okuyorum. ikinci üniversite olarak adalete kayıt olmak istiyorum. Hukuk okumak içimde kaldı resmen. ben şimdi açıktan adaleti iki sene okuduktan sonra eğitim fakültesini dondurup dgs ile hukuk fakültesine geçebilirsem hukuk fakültesini 2-2,5 yılda bitirme şansım var mı? Var ise hangi üniversitelerde var ? cevaplarsanız çok memnun olurum şimdiden teşekkürler.

 42. İyi günler, Bahçeşehir Üniversitesinin 3.sınıftan başlattığını belirtmişsiniz ama bugün Bahçeşehir üniversitesini aradım 3.sınıftan başlatmadıklarını, kurul kararına göre ders muafiyeti olduğunu belirttiler, bilginiz olsun.

  • İyi günler dersleriniz üst kurulun onayından geçtikten sonra 3.sınıftan başlıyorsunuz dediler, fakat derslerinizin bir çoğu sayılmasa dahi 2.sınıftan başlatacaklarını söylediler. Ama sizinde aramanızda fayda var yönetmenlikler değişebiliyor kararlar net olarak kalıcı olmayabiliyor. AKTS ders içerikleri bunlarda önemli herkesin ki farklılık gösterebiliyor

 43. Oncelikle selâmün aleyküm
  Sitenizi çok beğendim Allah daim eylesin inşallah.
  Açıköğretim Adaletten mezun olduktan sonra Anadolu hukuk kaçıncı sınıftan başlatır?

  Devlet memuruyum ve çocuklarımla yalnız yaşıyorum. Onları mağdur etmeden kısa zamanda hukuk bitirmek tek istegim. Hangi üniversite benim için uygundur?

  Eskişehir de yaşıyorum bu yüzden Anadolu düşündüm. Özel üniversiteler çok mu pahali? Bahsi geçen Kalyoncu vb gibi üniversitelerde hangi şartlarda ücretsiz 3. Sınıftan başlayabilirim?

  Gideceğim ( farz edelim) yere tayin çıkma ihtimali zayıf olduğundan devam zorunlulugu olmadan ve kısa zamanda bitirmek üstelik büyük paralar ödemeden mümkün müdür ?

  Teşekkür ederim iyi çalışmalar dilerim

  • Hocam biz yaklaşık araştırmayı yaklaşık 1 ay öncesinden yaptık ve bizde 3.sınıftan başlatacaklarını söylediler, tekrar iletişime geçtiğimizde 2.sınıfa düşürmüşler yönetmenlikte değişiklik yapmışlar zaten araştırmama da söylediğimiz gibi sürekli değişiklik göstermektedir.

 44. Mustafa Bey merhabalar puanım 330 sıralamam 35 Erciyes Hukuk yazıcam ilgili fakülte ile görüşme şansınız oldu mu ders muafiyeti kaçıncı sınıftan başlatacağı vs.. ilginize şimdiden teşekkür ederim

 45. İyi akşamlar. KTO hukuk fakültesini yazmayı düşünüyorum bu yıl. Kaçıncı sınıftan başlatıyor avantajları dezavantajları neler bilginiz var mı acaba?

 46. Merhaba Mustafa Bey benim sorum biraz farklı Fenbilgisi öğretmenliği 4.sınıftan 2 dersim kaldı 2.üniversite olarak aöf adalet bitirdim dgs den hukuğa geçersem fenbilgisi öğretmenliği kaydım silinir mi?

 47. 280.139 puan sıralama 3700 lerde. Öncelikle Gelebilecek özellerden hazırlığı olmayan okulları ve fiyat sıralamasını yapabilir misiniz rica etsem. Bu arada ben anadolu lisesi mezunuyum. Haxırlık olan okullarda sınava girsem geçme ihtimalim nedir. İngilizcem orta(okul biteli 10 yıl oldu)

 48. Merhabalar ellerinize emeğinize sağlık
  Allah razı olsun gerçekten kafamdaki soru ilaratleri bir bir kalktı.
  KKTC de bulunan okullarda DGS ile geçişte kontjan açısından çok sıkıntı oluyor mu yani çok as sayıda mı açıyorlar.
  Bir de burada bulunan üniversitelerin maddi durumları nelerdir. Çok çok teşekür ederim.

  • teşekkürler Burak Bey Allah c.c sizden de razı olsun KKTC kontenjanları 62 bu yıl için oradaki üniversitelerin parası 25-30 bin tl yi buluyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here