En İyi 10 Ücretsiz Virüs Temizleme Programı 2017

virüs temizleme programı

Antivirüs korumasına ihtiyacınız var diye binlerce kez duymuşsunuzdur. Mac’lerin, Windows PC’lerin ve Linux makinelerinin buna kesinlikle ihtiyacı var. Modern virüs temizleme programı, indirmek ve çalıştırmak o kadar kolaylaştı ki, neredeyse hiçbir şey yapmıyorsunuz. Ayrıca en iyi olanlardan bazılarını ücretsiz edinebilirsiniz. Onlardan birini alın ve bilgisayarınızı koruyun.

Virüs Temizleme Programı

Bilmeniz gereken birkaç şey var. Bu şirketlerin birçoğu, örneğin, sizi ücretli yazılımlarına yükseltmeye çalışacaktır. Pop-up’ları görebilir veya yükseltmenizi söyleyen e-postalar alabilirsiniz. Bu, ücretsiz yazılımın maliyetlerinden biridir.

Ayrıca bazıları sizi ücretsiz araç çubuklarını veya tarayıcı uzantılarını yüklemeye çalışacaktır. Bu neredeyse hiç iyi bir fikir olmayacaktır. Tarayıcı araç çubukları korkunçtur ve genellikle yalnızca tarama işleminizi yavaşlatırken bilgilerinizi toplamak ve satmak için kullanılır. Antivirüs tarayıcı uzantıları ekstra işlevsellik sağlamaz.

Aşağıda belirttiğimiz uygulamaları indirin ve yüklediğinizde bir göz atın ve zaman zaman yükseltmeye hazır olun.

Avira (Windows, Mac)

virüs temizleme programı

Sağlam performans ve kolay kullanımlı araçlar için bir üne sahip olan Avira virüs temizleme programı mükemmel bir seçimdir. AV-Comparatives’in en yeni virüs temizleme programı, pro sürüme% 99.9 koruma oranı verdi.

Zamanlama seçenekleri çok sezgiseldir ve hafta boyunca çalışan bir dizi tarama oluşturabilirsiniz. Bir günlük hızlı tarama ve haftalık tam tarama zamanlaması yapın ve ayarlayın. Gerçek zamanlı koruma ile sizi her şeyden korumak için kullanılır.

Avira Windows için İndir

Avira Macbook için İndir

Bitdefender (Windows)

virüs temizleme programı

Pro sürümü% 99.9 koruma oranıyla elde edilen bir diğer antivirüs programı olan Bitdefender’ın ücretsiz sürümü sizi dolaşımda bulunan hemen hemen her zarardan koruyacaktır. Anti-phishing ve anti-fraud özellikleri ise korumanızı daha da güçlendirecektir.

Basit arayüz size seçenekler getirmeyecektir. Otomasyon aktif olarak yönetmek zorunda olmadığınız anlamına geliyor. Ayrıca, bazı virüs temizleme programı da sistem kaynakları üzerinde hafif olması için tasarlanmıştır, bu da bir bonus.

Bitdefender Windows için İndir

Avast (Windows, Mac)

virüs temizleme programı

Avast diğer bazı seçeneklerden (% 99.6) biraz daha düşük bir koruma derecesine sahip olmasına rağmen hala çok yüksek. Ayrıca, göreceli olarak düşük kaynak kullanımı vardır, bu da bilgisayarınızı belirgin bir şekilde yavaşlatmamaktadır.

Basit, kullanımı kolay bir arabirim, kurulumu gerçekleştirmek için bir kullanım kılavuzu gerekmediği anlamına gelir. Tehdit korumada biraz daha düşük sıralama yapmasına rağmen Avast, ücretsiz bir antivirüs arayan herkes için sağlam bir seçimdir.

Avast Windows için İndir

Avast Macbook için İndir

AVG (Windows, Mac)

virüs temizleme programı

Uzun zamandır çok popüler olan bir diğer ücretsiz antivirüs uygulaması olan AVG, koruma (% 99.6) ve sistem kaynağı kullanımı açısından iyi bir yer tutuyor. Sistem temizleme ve mobil antivirüs gibi gereksiz şeyleri sunmaya devam ederken, çekirdek ürünü hala en iyilerden biridir.

AVG, can sıkıcı nag ekranlar için de bir üne sahiptir, ancak birçok kişi, zaman zaman yükseltme isteğini, sağlam antivirüs performansını ödemek için kolay bir fiyat bulmaktadır.

AVG Windows için İndir

AVG Macbook için İndir

Lavasoft Ad-Aware Free (Windows)

virüs temizleme programı

Lavasoft’un Ad-Aware’in pro sürümü, son testlerde% 99.3’lük koruma oranı sağlamış ve sağlam bir rakip olmuştur. Bu sürüm diğer antivirüs seçeneklerinden daha fazla kaynak kullanmaya meyilli olsa da, Windows kullanıcıları için halen mükemmel bir seçimdir. Anti-adware ve anti-spyware özelliklerine odaklanma da gayet iyi.

Her ne kadar ücretsiz bir virüsten koruma uygulaması kullanmak herkes için yeterli olacaksa da, Ad-Aware’in çeşitli ücretli seviyeleri de oldukça uygun durumda. Dolayısıyla, daha özellikli bir uygulamaya geçmek istiyorsanız Lavasoft’u tercih etmelisiniz.

Lavasoft Windows için İndir

eScan Anti-Virus Toolkit (Windows)

virüs temizleme programı

Bu araç, kurulum gerektirmediği için mevcut diğer seçeneklerden farklıdır; indirebilir ve çalıştırabilirsiniz. Bu, bir USB sürücüsünden çalıştırılabileceği anlamına gelir ve zaten başka bir virüsten koruma yazılımınız varsa bile kullanabilirsiniz.

Kurulum olmadığı için gerçek zamanlı bir savunma veya zamanlama yoktur. Dolayısıyla muhtemelen bunu ana antivirüs olarak kullanmamanız gerekir. Fakat sizinkinin işe yaramayabileceğini düşünüyorsanız veya iki kez kontrol etmek istiyorsanız, bu iyi bir seçimdir.

eScan Windows için İndir

Trend Micro HouseCall (Windows, Mac)

virüs temizleme programı

İsteğe bağlı başka bir virüs temizleme programı olan HouseCall hızlı bir şekilde indirilebilir ve çalıştırılabilir. Size zamanlama seçenekleri ya da gerçek zamanlı koruma sağlamaz, ancak bilgisayarınıza virüs bulaşmış olabileceğini düşünüyorsanız, bunu kontrol etmek harika bir yoldur.

Trend Micro, anti-ransomware araç kiti, tarayıcı koruması  ve rootkit buster gibi, ilgilenebileceğiniz diğer ücretsiz araçlar da sunmaktadır.

Trend Windows için İndir

Trend Macbook için İndir

Malwarebytes Anti-Malware (Windows, Mac)

virüs temizleme programı

Malwarebytes, son birkaç yıldır mükemmellik için güçlü bir üne kavuşmuştur. Reklam yazılımından kurtulma konusunda uzmanlaşmış, çok küçük bir dosyadır ve hızlıdır.

Yeni sürüme geçmeye karar vermediğiniz sürece yalnızca manuel tarama olanakları elde edersiniz ve gerçek zamanlı bir koruma yoktur. Ancak bu uyarıya rağmen, hala harika bir uygulamadır.

Malwarebytes Windows için İndir

Malwarebytes Macbook için İndir

Panda Free Anti-Virus (Windows)

virüs temizleme programı

Muhtemelen ücretli bir sürüme geçiş yapmanız gerektiğini söyleyen pek çok nag ekranı bulacaksınız, ancak Panda’nın bazı avantajları var. Örneğin, çalışmalarının çoğunu buluta yükler ve sistem kaynaklarını serbest bırakır.

Bulutta çalışmanın ötesinde, Panda’yı diğer şeylerden ayırmak için çok fazla şey yoktur. AV-Testi, iyi koruduğunu, ancak olağanüstü performans sonuçlarına sahip olmadığını gösterdi. Bununla birlikte, kullanılabilirlik açısından çok iyi puanı almıştı, bu yüzden karmaşık arayüzler ve yapılandırmalar hakkında endişelenmenize gerek yok.

Panda Windows için İndir

ZoneAlarm Free Anti-Virus (Windows)

virüs temizleme programı

Bu ücretsiz olmanın tam özellikli bir uygulamasıdır. Beklediğiniz tüm standart antivirüs özelliklerine ek olarak, aynı zamanda temel bir güvenlik duvarı da paketler. Ayrıca, kredi dosyalarınızda izinsiz değişiklikler olup olmadığını size bildiren bazı temel kimlik koruma da sunar.

Gerçek bir kimlik hırsızlığı koruma hizmeti (veya temel kredi izlemesi) kullanmak daha etkili olacaktır, ancak başka bir güvenlik katmanı daima iyi olacaktır.

ZoneAlarm Windows için İndir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here