%1 Sarj İle En Fazla Kaç Dakika Telefonunuzu Kullanabilirsiniz ? İşte Cevabı

Ana Sayfa Haber Mobil %1 Sarj İle En Fazla Kaç Dakika Telefonunuzu Kullanabilirsiniz ? İşte Cevabı
  Çoğumuz gün içerisinde %1 sarj ile dayanmaya çalışıyoruz. Hatta bu öyle bir noktalara varıyor ki, kullandığımız milyarlar eden cihazlar bir anda 3310 efsanesini aratmıyor.Android güç tasarrufu modu bize bu konuda fazlasıyla yardımcı oluyor.

%1′ e getirilen parlaklık, kapatılan wifiler, temizlenen sekmeler, hatta uçak modu bile bazen işe yarayabiliyor.Açıkcası yüzdelik kısımda en çok sarjı giden telefonun Nokia 3310 olduğunu bilmeyen yoktur, hatta reis’ e son zamanlarda el bombası tabiri bile kullanılmıştı.

Ancak bizi, kullandığımız akıllı telefonun bataryası ilgilendirdiği için 3310′ nu şimdilik bir kenara bırakalım.

Şimdi sizlere Android için gelen Güç Tasarruf modunun ne kadar faydalı hatta hayat kurtarıcı olduğunu gösterelim. Video’muzda kullandığımız telefon Galaxy S7 Edge, ancak diğer android telefonlardan farksız olarak onunda %1 olan sarjı en fazla 20 dakika dayanabiliyor.

Güç tasarruf modunu önce, android akıllı telefonumuzun sarjı %1 iken denedik ve açıkcası sonuç pek de tatmin edici değildi.

İkinci denememizde telefonun sarjı orta seviyenin biraz üstündeydi ve güç tasarruf modunu açtığımızda, neredeyse yarım günlük sarjı bize sağladığını gördük.

Yani daha önceden yapılan yorumlardan ve güç tasarruf modunu kullanmaktan korkan kullanıcılar için, bu modun hiçde telefona zarar vermediğini söylememiz gerekli.

Tabiki sarj %100′ de Güç Tasarruf modunu açmak mantıksız, hatta belkide telefona zarar verebilir. Ancak, gün içinde sarj edemeyecek kadar meşgül isek, evden çıkarken güç tasarruf modunu açıp, çıkmak çok mantıklı gibi duruyor. En azından denememizde 3 – 4 saat fark ettiğini gördük ve dakikaların bile önemli olduğunu düşünürsek 3 saat gibi bir süre hiç de fena gibi durmuyor.

Pil Tasarruf Modu

Genel olarak android cihazlarda aynı yolu izleyerek, güç tasarruf modunu açıp, kapatabilirsiniz.

Menü kısmından, Ayarlar sekmesine tıklayın. Ordan Pil Ayarları bölümüne ve pil ayarlarını izleyerek android güç tasarrufu modu açabilirsiniz.

 

%1 Sarj İle En Fazla Kaç Dakika Telefonunuzu Kullanabilirsiniz ? İşte Cevabı Video’muzu burdan izleyebilirsiniz, teşekkürler.

 

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir