Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca koronavirüs tablosunu günlük olarak paylaşıyor. En son 24 saat verilerine göre vaka sayısı 558.517’ye yükseldi. Bu arada Covid-19 nedeni ile toplam 15.531 vatandaşımız hayatını kaybetti. 10 Aralık Koronavirüs tablosu açıklandı mı? İşte tüm detayları.

10 Aralik Koronavirüs Tablosu

En son Türkiye koronavirüs tablosunu vatandaşlar merak ediyor. Peki koronavirüs son dakika vaka sayısı kaç oldu? 10 Aralık Koronavirüs tablosuna bakalım.

10 Aralık Koronavirüs Tablosu

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, 10 Aralık Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu Sağlık Bakanı tarafından açıklandı. Bugün tespit edilen 5918 hasta var. Alınan tedbirlerin etkisini hissetmeye başladık. Ağır hasta sayısı artış hızında azalma devam ediyor. Kısıtlamalarla elde edilen kazanımları kişisel tedbirlerle destekleyerek başarılı olacağız. Birlikte mücadele edelim. http://covid19.saglik.gov.tr

9 Aralık Koronavirüs Tablosu

Bakan Koca açıklamasında, “Bugün tespit edilen 6.593 yeni hastamız var. Günlük test sayısında 200.000’e toplamda ise 20.000.000’a ulaştık. Ağır hasta sayımız artış hızı azalsa da 6.000’e yaklaştı. Kalabalıklardan uzak durmalı ve kendi kısıtlamalarımızı kendimiz uygulamalıyız.” dedi.

Bakan Koca yeni açıklamasında, ”Salgının seyrini lehimize değiştirmek için birlikte hareket etmek zorundayız.” paylaşımını yaptı.

AŞI Açıklaması

Bakan Koca, ‘‘Aşıda tek önceliğimiz GÜVENİLİR ve ETKİLİ olmasıdır. Başka hastalıklar için yıllardır yapageldiğimiz gelenekselleşmiş inaktif aşıyı yakinen biliyoruz. Bu bir seferberlik anıdır. Birlik ve beraberlik içinde hepimiz üzerimize düşeni yapmak zorundayız.

Sevdiklerimizden uzak kalmamak için eski normallerimizle aramıza mesafe koyalım. Tedbirlere uyarak hem kendimizi hem de sevdiklerimizi koruyalım.

İZMİR, ADANA, MERSİN

İZMİR, ADANA, MERSİN, HATAY Valilerimiz, İl Sağlık Müdürlerimiz ve Halk Sağlığı Başkanlarımızla online görüşerek durumu tekrar gözden geçirdik. Bu illerimizde sabit vaka artışı var, ağır hasta yükü artıyor. Sırasıyla HATAY, MERSİN, ADANA ve İZMİR’DE risk devam ediyor.

İZMİR’DE yatak doluluk oranı %59, yoğun bakım doluluk oranı %83. ADANA’DA yatak doluluk oranı %62, yoğun bakım doluluk oranı %81. Mersin’de yatak doluluk oranı %58, yoğun bakım doluluk oranı %84. HATAY’DA yatak doluluk oranı %64, yoğun bakım doluluk oranı %89.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER