Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, esnafa 1000 TL hibe desteği ile birlikte kira yardımı yapılacağını vurguladı. Dünya genelinde çoğu kişinin işsiz kalmasına neden olan koronavirüs sebebiyle sorun yaşayan esnafa, 500 TL ve 750 TL’lik kira yardımı yapılacak. Peki, 1000 TL destek kimlere verilecek? Kira yardımı hibe desteği başvurusu ne zaman başlıyor? Kira yardımı başvurusu nereye yapılıyor? E devlet kira yardımı başvurusu nasıl yapılır? Detaylarına bakalım.

E Devlet Kira Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

E Devlet Kira Yardimi Başvurusu Nasil Yapilir

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine Toplantısı sonrası yaptığı açıklamalarda iş yeri kira olan esnafa 3 ay süreyle büyükşehirlerde 750 TL, diğer şehirlerde ise 500 TL kira desteği yapılacağını açıkladı.

Ayda 1 milyar 240 milyon liradan toplam 3 milyar 718 milyon liralık destek esnafa sunuldu. Toplam sayısı 1 milyon 239 bin 438 kişiyi bulan kesime, üç ay süreyle ayda 1000 TL destek ödemesi yapılacak.

1000 TL Destek Parası Kimlere Verilecek?

1000 TL Hibe Destegi Kimlere Verilecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün akşam detaylı olarak hibe desteği ve 1000 TL yardım yapılacak meslek gruplarını açıkladı.

Açıklamada, “Toplam sayısı 1 milyon 239 bin 438 kişiyi bulan bu kesime 3 ay süreyle ayda bin lira destek ödemesi yapacağız. Hibe ödemesi şeklinde vereceğimiz doğrudan esnaf destek ödemesinden taksi, dolmuş ve servis işletmecisi, pazarcı, terzi, oto tamircisi, lokantacı, pastaneci, kadın-erkek kuaförü, pansiyon, yurt, kreş, düğün salonu işletmecisi gibi kesimler faydalanacaktır. Böylece ayda 1 milyar 240 milyon liradan toplamda 3 milyar 718 milyon liralık bir desteği esnafımızın hizmetine sunmuş oluyoruz.” açıklamasını yaptı.

1000 TL Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

1000 TL Sosyal Yardim Başvurusu Nasil Yapilir

E-devlet üzerinden 1000 TL sosyal yardım başvurularınızı yapabilirsiniz. Pastaneci, lokantacı, terzi, pazarcı, oto tamircisi, kadın erkek kuaförü, düğün salonu işletmecisi, taksi ve dolmuş işletmecisi gibi vatandaşlara 1000 TL sosyal yardım yapılacak.

1000 BİN TL SOSYAL YARDIM BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYIN

Turizme 925 Milyon TL KATKI

Erdoğan açıklamasında, “Hazine taşınmazları üzerindeki turizm tesisleri ile deniz turizm tesislerinin kira, kesin izin, kesin tahsis, irtifa hakkı, kullanma izni, yararlanma ve hasılat payları ile ecrimisillerin ödemelerini başvuru şartı aramaksınız 1 yıl süreyle erteliyoruz.

Bu ertelemenin turizm sektörüne katkısı 925 milyon liradır. Belediyelere de mülkiyet veya tasarruflarında bulunan taşınmazların irtifa hakkı, kiralama ve benzeri kullanımlardan kaynaklanan bedellere indirim veya erteleme kararı alabilme imkanı sağladık.

Meslek Hastalığı Olacak

“Salgın döneminde hayatını kaybeden sağlık çalışanlarımızın kadrolarına göre vazife malullüğü veya meslek hastalığı statülerinin hızla sonuçlandırılması sağlanacaktır.

Vazife malulü sağlık çalışanlarımızın aileleri maaştan ek ödemeye, faizsiz konut kredisinden çocuklarına eğitim öğretim yardımına, istihdam hakkından fatura indirimlerine kadar pek çok imkana kavuşacaktır. Sağlık Bakanımız ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımızı bu hususun süratle neticelendirilmesi hususunda görevlendirdim.” açıklamasında bulundu.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER