1000 TL Pandemi Yardımı Başvuru Ekranı, E-Devlet 3.Faz Sosyal Yardım Sorgulama ekranı, hepsini detaylı olarak sizlere açıkladık. Bilindiği üzere 1000 TL pandemi yardımı sürecinde 3.Faz ödemeleri ve başvuruları devam ediyor.

Binlerce kişi E-Devlet sosyal yardım sorgulama ekranını takip ediyor. Diğer yandan ise 3. faz sosyal yardımların ödemelerinde son durum nedir? hepsine bakalım.

1000 tl sosyal yardim başvurusu

Ev başına 1000 TL desteği içeren Faz 3’teki başvuruların E devlet üzerinden alınması ile birlikte, sosyal yardım almak isteyen vatandaşlar araştırmaya devam ediyor.

Dahası vatandaşlar, 1000 TL olarak belirlenen pandemi sosyal yardımından yararlanıp yararlanamayacaklarını sorguluyor. Diğer yandan ise söz konusu yardım parası için online başvurularını tamamlayan vatandaşlar da sonuçların ne zaman açıklanacağını merak ediyor. Peki, 3. faz pandemi sosyal yardım başvuruları hakkında detaylara bakalım.

Kimler Başvuru Yapabilir?

Aşağıda belirtilen kapsamlarda yer alan birinin bulunması halinde başvuru alınmayacaktır;

  • Pandemi Sosyal Destek Programı Faz 1 ve Faz 2 kapsamında verilen 1000 TL’lik nakdi destekten faydalanmış olanlar,
  • 5510 sayılı Kanunun 4/a maddesi kapsamındaki kamu işçileri, 5510 sayılı Kanunun 4/c maddesi kapsamındaki memurlar,
  • Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)’ndan gelir veya aylık alanlar (emekliler),
  • İŞKUR İşsizlik Ödeneğinden faydalananlar,
  • İŞKUR Kısa Çalışma Ödeneğinden faydalananlar

Nasıl Başvuru Yapılır?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk 3. faz döneminin dinamik bir dönem olacağını ve diğer aşamalar gibi başlayıp bitmeyeceğini açıkladı. Diğer yandan ise 1000 TL sosyal yardım başvurusu toplamda 3 kısımdan oluşmaktadır.

Alttaki linkten ulaşabilirsiniz.İlk olarak TC Kimlik Numarası, isim soy isim, resmi ikamet adresi, doğum tarihi, medeni durumu, çocuk sayısı, telefon numarası, e-posta adresi, çalışma durumu, çalışıyorsa aylık toplam maaş, sosyal yardım alınıp alınmadığı, aylık fatura miktarları, kirada oturup oturulmadığı ve oturuluyorsa aylık kira gideri miktarı, hanenin toplam aylık geliri, hanede yaşayan toplam kişi sayısı, banka hesabının olup olmadığı gibi bilgiler talep edilecek.

Bunları yaptıktan sonra devam et butonuna basın. Sonraki sayfada bilgiler kontrol edildikten sonra işlem tamamlanacak.

SOSYAL YARDIM BAŞVURUSU İÇİN https://www.turkiye.gov.tr/acshb-pandemi-sosyal-destek-on-basvurusu?basvuru=formu/ tıklayın.

Pandemi Sosyal Destek Başvuru Sonuçları

Pandemi 3. Faz sonuçları, E-Devlet üzerinden gerçekleştiren vatandaşlar tarafından heyecanla araştırılmaya başlandı. Diğer yandan devlet tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara tahsis edilen pandemi sosyal destek ödemeleri, 1000 TL olarak hesaplara yatırılacak. Ayrıca sosyal yardım başvuru sorgulama ekranı da başvuru ekranı ile aynı sayfada yer almaktadır.

SOSYAL YARDIM BAŞVURU VE SORGULAMA EKRANI İÇİN Tıklayın


Yorumlar (4)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER

Serkan kapkan 1 sene önce

Zengin ihtiyacı olmayan kişiler yardım alıyor bizimki fes ediliyor hadi buyurun böyle devlete sahip cıkalım sureli eksikti yardım almak için kendi devletinizin vatandaşı değil ayrı ırktan olmalımışız türküyede

Anonim 2 sene önce

Petek para yarimi ogrenme

Anonim 2 sene önce

Pandemi nakdi yardim yatırıldığı halde geri çekilmiş öyle bir olanak varmı yatan yardim geri cekilirmi ptt yatıp geri çekildiğini söylendi hayriye gönder

Anonim 2 sene önce

Ben onur soyadim kizil ben bu pandemidesteyini neden alamiyorum devlet buyuklerim artik yeter