1000 TL sosyal yardım başvurusu sorgulama e devlet üzerinden yapabilirsiniz. Bilindiği üzere 1 ve 2 faz sosyal destek ödemelerinin ardından 3. faz başvurular alınmaya başlandı. Bakanlık Pandemi sosyal destek faz-3 başvuruları kapsamında hane başına 1000 TL desteği içeren paketi açıklamıştı.

para sorgulama

Başvurularını yapan vatandaşlar ise e devlet üzerinden artık sonuçlara kitlenmiş durumda. Herkesin merak ettiği 3. faz e Devlet pandemi sosyal destek ödemeleri yattı mı? Pandemi 1000 TL sosyal yardım parası ne zaman sonuçlanır? detaylarına birlikte bakalım.

1000 TL Sosyal Yardım Başvurusu Sorgulama E Devlet

1000 TL sosyal yardim basvurusu sorgulama

1000 TL sosyal yardım parasını e devlet üzerinden sorgulamak için yapmanız gerekenlere aşağıda bakalım.

1- E devlet hesabınıza giriş yapın.

2- Giriş yaptıktan sonra Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sayfasını açın.

3- Daha sonra ”Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama” kısmını açın. Sorgulamak için butona tıklayın.

Not: Direkt olarak sayfaya gitmek isterseniz Pandemi sosyal destek ön başvuru ve sorgulama ekranına tıklayın.

Esnaf Kira Destek Başvurusu Sorgulama

(Esnaf ve Sanatkarlar ile Gerçek Kişi Tacirler) öğrenmek için tıklayın. 

PANDEMİ DESTEK PARASI BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

Binlerce kişinin başvuru yaptığı Covid-19 salgınından olumsuz etkilenen vatandaşlara maddi olarak destek sağlamak için verilen pandemi destek parası için başvuru yapan vatandaşlar, uzun süredir başvurularının sonuçlarını bekliyor.

Geçtiğimiz Mayıs ayında dahi başvuru yapan vatandaşların henüz sonuçları sisteme eklenmedi. e-Devlet üzerinden Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın yaptığı açıklamaya göre, pandemi destek parası başvurularının ilk iki fazı verildi.

Şu an 3. fazının verilmesi için çalışmalar devam ediyor. Diğer yandan ise pandemi destek parası alarak koronavirüs dönemindeki ekonomik olumsuzluklardan bir nebze de olsa nefes almak isteyen vatandaşlar, pandemi destek başvuru sonuçları ne zaman açıklanır merak ediyor.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın resmi internet sitesinde de pandemi destek başvurusunun 3. fazı ne zaman verileceğine dair net bir tarih bulunmamakta. Fakat muhtaç vatandaşlar sürekli araştırma yaparak, 1.000 liralık yardımdan faydalanmak istiyor.

PANDEMİ DESTEK PARASI KAÇ AY VERİLECEK?

PANDEMI DESTEK PARASI kac ay verilecek

  • Vatandaşlar pandemi destek parasının ne kadar süre verileceğini merak ediyor. Muhtaç durumunda olan kişilere 1.000 lira sosyal yardım parası verilmeye devam ediyor.
  • Diğer yandan ise Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın verdiği pandemi destek parası kaç ay verilecek sorusu için belirtelim.
  • Başvuru sonrası ihtiyaç sahibi olan kişiler belirlendikten sonra pandemi destek parası bir kereye mahsus verilecektir. Dahası uygun görülen ailelere ödemeler bir süre devam edecektir.
  • Pandemi destek başvurusu e-Devlet üzerinden başvurular alınmaktadır. Pandemi destek başvurusu için aşağıdaki link üzerinden işlem sağlanabilir. Çok detaylı olarak aşağıdaki sayfadan bakabilirsiniz.

1000 TL Pandemi Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır 2021

E devlet Pandemi sosyal destek program modülü 3.faz başvuruları başladı. Başvurular Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranızın son hanesine göre yapılmaktadır.

0- Pazartesi

2-Salı

4-Çarşamba

6-Perşembe

8- Cuma günü olmak üzere başvuruyu yapabilirsiniz.

Cumartesi ve Pazar günlerinde ise hiçbir sınırlama olmaksızın başvuru yapabilirsiniz.

Sosyal Yardım Başvuru Sayfasına Gitmek İçin Tıklayın

PANDEMİ DESTEK PARASI BAŞVURU SONUCU NASIL ÖĞRENİLİR?

pandemi DESTEK PARASI basvuru SONUCU NASIL ogrenilir


  • Bir süredir devam eden pandemi destek başvuru parası hala sonuçlanmadığı için vatandaşlar tarafından sorgulamalar devam ediyor.
  • Aylar öncesinde başvuru yapan vatandaşlar hala sosyal destek başvurularının sonuçlanmasını bekliyor.
  • e-Devlet üzerinden alınan başvurunun yine sonuçları da e-Devlet üzerinden öğrenilecek. Peki pandemi destek başvuru sonucu nasıl öğrenilir? Tıklayın öğrenin. 
Yorumlar (3)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER

nurana._.13 2 sene önce

Insagramma nasil giris yapa bilerim

nurana._.13 2 sene önce

Insarmmi kodunu unutdum emaliyimi bilmiyarim

nurana._.13 2 sene önce

Insagrami kodunu unutdum