11 Düşük Kalorili Yiyecek

Ana Sayfa Genel 11 Düşük Kalorili Yiyecek
Yunus Emre İyitütüncü   Hedefiniz kilo vermek ise hamur işi ve tatlılardan vazgeçip, kilo verdiren az kalorili yiyecekler listesine geçiş yapmakta sanki fayda var gibi:) Şimdi sıkı durun, aşağıda sayacağımız 11 düşük kalorili yiyecek ile hem doyacak, hem kilo vereceksiniz.

1. Mantar
Mesela güveçte mantara ne dersiniz? Bir kase mantar sadece 15 kalori. Marketten alacağınız kültür mantarını yıkayın, saplarını koparın, bir güvece dizin. Kase şeklinde yerleştirdiğiniz mantarların içlerine çok az su damlatın. Sonra doğru fırına. Tadına doyamayacaksınız.

2. Kahve & Çay
Elbette şekersiz olmak kaydıyla sınırsız kahve ve çay keyfi. Çünkü çay ve kahve sadece 0 (sıfır) kalori!

3. Greyfurt
C vitamini kaynağı greyfurt meyve severler için bir mucize olmalı çünkü yarım greyfurt ile alacağınız kalori sadece 39 kalori olacak.

4. Lahana
Pek çok kimse lahana çorbası diyetini duymuştur. Bir kase lahananın sadece ama sadece 22 kalori içerdiğini söylersek bu çorba fikri hiç de yabana atılmayacak cinsten.

5. Brüksel Lahanası
Yine mi lahana demeyin, Brüksel lahanasını sofranızdan eksik etmeyin. Sadece 38 kalori olan brüksel lahanasını önce haşlayın, sonra zeytinyağı ve sarımsak ile tatlandırın; bu nefis salatanın tadına doyamayacaksınız. Fakat bir küçük sır, çok fazla haşlayarak bu harika gıdanın besin değerini düşürmeyin.

6. Karnabahar
Bir kase karnabaharın sadece 27 kalori olduğunu bilirseniz, bu pek de tercih edilmeyen sebzeye belki biraz daha sempati duyarsınız.

7. Domates
Sezonunda olmak şartı ile kırmızı, harika bir orta boy domates sadece 22 kalori! Yaz yaklaşıyor, bolca tüketin!

8. Pırasa
Bir kase pırasa evet sadece 16 kalori. Bu demek oluyor ki; hem bolca yiyebilecek, hem doyacaksınız. Harika!

9. Kabak
Yaşasın yaz! Kabağın her türlüsü enfestir. Dolmasına, dereotlu zeytinyağlısına doyum olmaz. Yağını sakının biraz tabii; her şeyin fazlası zarar. Bir kase kabak sadece 22 kalori, güle güle kilolar!

10. Havuç
Hemen herkes tarafından sevilen havucu pazarlamaya hacet yok diye düşünüyoruz. Hele yarım kase havucun sadece 22 kalori olduğunu hatırlatırsak, havuca hücuuum!

11. Ispanak
Duyduk duymadık demeyin; Temel Reis’in meşhur ıspanağının bir kasesi sadece 7 kalori. Düşük kalorili yiyecek diye buna denir!

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir