1100 TL yardım parası ne zaman yatar? İşte hane başı 1100 TL pandemi sosyal yardım parası ödenme tarihi detaylarına bakalım.

1100 TL YARDIM PARASI NE ZAMAN YATAR?

1100 TL Sosyal Yardim Parasi Ne Zaman Yatar

Pandemi sosyal yardım ödemesiyle ilgili yapılan açıklamalara göre yeni bin yüz liralık desteğe düzenli geliri olmayanlar, günlük yevmiye ile çalışırken işsiz kalıp gelirinden olanlar başvurabilecek. Her evden yalnızca bir kişinin başvurması yeterli olacak.

“Sosyal Yardım Sorgula”

HANE BAŞI 1100 TL SOSYAL YARDIM NE ZAMAN ÖDENECEK?

1100 TL Pandemi Sosyal Destek Parasi Odenme Tarihi

Bu destekten düzenli geliri olan memurlar, emekliler, kamu işçileri, işsizlik ve kısa çalışma ödeneği alanlar yararlanamayacak. Daha önce bin liralık destekten yararlanmış olanlar da başvuruda bulunamayacak. İlk defa destekten yararlananlar başvuru yapabilecek.

Kimler Yararlanamaz

  • Memurlar,
  • Emekliler,
  • Kamu işçileri,
  • İşsizlik ve kısa çalışma ödeneği alanlar yararlanamayacak

1100 TL SOSYAL YARDIM ŞARTLARI NELER?

Başvuranlara ‘Aylık toplam geliriniz ne kadar?’ ‘Çalışıyor musunuz? Çalışıyorsanız işyerindeki durumunuz nedir? (ücretli, yevmiye, aile şirketi vs)’,

‘Kiracı mısınız? Kiranız ne kadar?’, ‘Su, elektrik ve doğalgaz faturanız kaç lira?’ gibi sorular sorulacak.

1100 TL YARDIM ÖDEMELERİ NEREDEN YAPILIYOR?

1100 TL pandemi yardım başvuru işlemi sırasında IBAN bilgilerini başvuru formuna ekleyen vatandaşların ödemeleri hesaplarına yapılacak. IBAN bilgisini girmeyen vatandaşlara ise ödemeler PTT aracılığıyla yapılacak.

Hem banka hesap bilgisi bulunmayan, hem de PTT kart kullanmayan vatandaşların ise destek ödemeleri, Ramazan Bayramı’na kadar konutlarına teslim edilmiş olacak.

BAŞVURULAR HAKKINDA BİLGİ

Söz konusu yardım programının Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca (SYDV) salgın nedeniyle dönemsel ihtiyaç sahibi olduğu değerlendirilen hanelere yönelik.

İLAVE KAYNAK

Bakanlık, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca destek olunan diğer hanelere desteğin devamı için ayrıca 183 milyon lira ilave kaynak aktarımında bulunacak.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER