12 Ocak Koronavirüs Tablosu Türkiye En Güncel Vaka Sayısı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından paylaşılıyor. Ayrıca Sağlık Bakanlığı sitesinden de yayınlanıyor. Son 24 saat verilene göre Türkiye’nin dünkü tablosuna göre vaka sayısı 2.336.476’ya yükseldi. Koronavirüs sebebiyle toplam 22.981 hayatını kaybetti.

12 Ocak Koronavirus Tablosu

Sağlık Bakanlığı, koronavirüs son dakika vaka sayısı ve vefat eden sayısı merak ediliyor. En son Türkiye koronavirüs tablosunu vatandaşlar araştırıyor. Peki koronavirüsü son dakika vaka sayısı kaç oldu?

12 Ocak Koronavirüs Tablosu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 12 Ocak Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu Sağlık Bakanı tarafından açıklandı.

Bakan Koca, ”Bugün tespit edilen 983 yeni hastamız var. Uzun bir aradan sonra günlük hasta sayımız 1.000’in altına indi. Ağır hasta sayımız da azalmaya devam ediyor. Kısıtlama ve tedbirlere uymaya devam ederek aşı uygulamasına geçeceğiz. Birlikte başaracağız. http://covid19.saglik.gov.tr” açıklamasında bulundu.

11 Ocak Koronavirüs Tablosu

Bakan Koca, ”Bugün tespit edilen 1.003 yeni hastamız var. Ağır hasta sayısındaki düşüş umut verici şekilde devam ediyor. Tedbir en büyük silahımız. Aşı programı başarıyla tamamlanana kadar kısıtlama ve tedbirlere tam uyum son derece önemli. Birlikte kazanacağız. http://covid19.saglik.gov.tr” ifadelerini kullandı.

10 Ocak Koronavirüs Tablosu

Bakan Koca, ”Bugün tespit edilen 1.017 yeni hasta var. Vaka sayısı azaldıkça filyasyon ihtiyacı da test talebi de kademeli olarak azalıyor. Ağır hasta sayısındaki düşüş kayıplarımızın da sayısını azaltacak. Netice aldığımız kısıtlama ve tedbirlere uymaya devam edelim. http://covid19.saglik.gov.tr” ifadelerini kullandı.

Biz her şartta vatandaşımızın yanındayız. Tek beklediğimiz tedbirlere sıkıca uyulması. Birlikte güçlüyüz. İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa Valilerimiz ve il sağlık müdürlerimizle ayrı ayrı görüşüp salgın ile ilgili durum değerlendirmesi ve aşı hazırlıklarını ele aldık. Son iki hafta içinde İstanbul ve İzmir’de vaka sayısında %40, Ankara ve Bursa’da %60’a yakın düşüş oldu.

Dünyada Koronavirüs Son Durum

ABD’de 22 milyon 741 bini,

Hindistan’da 10 milyon 460 bini,

Brezilya’da 8 milyon 79 bini

Rusya’da 3 milyon 401 bini aştı.

Afrika kıtasında koronavirüs tespit edilenlerin sayısı 3 milyon 37 bin 7’ye yükseldi.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER