13 Ocak Koronavirüs Tablosu Türkiye yeni vaka sayısı Sağlık Bakanlığı sitesinden açıklanıyor. Ayrıca Sağlık Bakanı Fahrettin Koca verileri paylaşıyor. Son 24 saat verilerinde en güncel koronavirüs tablosuna göre; ağır hasta sayısı 2 bin 701 oldu. 10 bin 13 kişinin koronavirüs karantinasının sona ermesiyle iyileşen sayısı 2 milyon 218 bin 464’e yükseldi.

13 Ocak Koronavirus Tablosu

Türkiye’de son 24 saatte 179 bin 208 koronavirüs testi yapıldı. 9 bin 809 kişinin testi pozitif çıktı. 171 kişi hayatını kaybetti.

13 Ocak Koronavirüs Tablosu

13 Ocak koronavirüs tablosunu Bakan Koca tarafından açıklandı.

12 Ocak Koronavirüs Tablosu

Bakan Koca, ”Bugün tespit edilen 983 yeni hastamız var. Uzun bir aradan sonra günlük hasta sayımız 1.000’in altına indi. Ağır hasta sayımız da azalmaya devam ediyor. Kısıtlama ve tedbirlere uymaya devam ederek aşı uygulamasına geçeceğiz. Birlikte başaracağız. http://covid19.saglik.gov.tr” ifadelerini kullandı.

11 Ocak Koronavirüs Tablosu

Bakan Koca, ”Bugün tespit edilen 1.003 yeni hastamız var. Ağır hasta sayısındaki düşüş umut verici şekilde devam ediyor. Tedbir en büyük silahımız. Aşı programı başarıyla tamamlanana kadar kısıtlama ve tedbirlere tam uyum son derece önemli. Birlikte kazanacağız. http://covid19.saglik.gov.tr

İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa Valilerimiz ve il sağlık müdürlerimizle ayrı ayrı görüşüp salgın ile ilgili durum değerlendirmesi ve aşı hazırlıklarını ele aldık. Son iki hafta içinde İstanbul ve İzmir’de vaka sayısında %40, Ankara ve Bursa’da %60’a yakın düşüş oldu.” ifadelerini kullandı.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!