Sağlık Bakanı Fahrettin Koca koronavirüs tablosuna dair açıklamalarda bulunuyor. Sağlık Bakanlığı ise Türkiye koronavirüs tablosunu güncel olarak paylaşıyor. Bu tabloyu ise vatandaşlar merak ediyor. 14 Aralık koronavirüs tablosu açıklandı mı? İşte detaylar…

14 Aralik Koronavirus Tablosu

Sağlık Bakanlığı resmi internet sitesinde koronavirüs dair son rakamları açıklıyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise resmi hesabından güncel tabloyu yayınlıyor. Hatırlanacağı üzere Türkiye’nin dünkü tablosuna göre toplam vaka sayısı 1.836.728’e yükseldi. Bu arada koronavirüs sebebiyle toplam 16.417 vatandaşımız hayatını kaybetti.

14 Aralık Koronavirüs Tablosu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 14 Aralık Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu Sağlık Bakanı tarafından açıklandı.

13 Aralık Koronavirüs Tablosu

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, 13 Aralık Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu dün açıklandı.

Bakan Koca, ”Bugün tespit edilen 5.103 hastamız var. Ağır hasta sayısındaki artış hızı azalmaya devam ediyor. Hasta sayımızdaki artış hızı da azalıyor. Aşıdan etkin olarak fayda sağlayıncaya kadar kapalı ve kalabalık ortamlardan sevdiklerimiz için uzak duralım. http://covid19.saglik.gov.tr

100 bin kişiye düşen yoğun bakım yatağı oranıyla (%40.3) dünyada 1. sıradayız. TÜRKİYE İLE GURUR DUYUN! Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgemizde, DİYARBAKIR, ŞANLIURFA ve MARDİN Şehir Hastaneleri dışında; Şehir Hastaneleri niteliğine sahip, BATMAN, BİNGÖL, KARS, MUŞ, SİİRT ve ŞIRNAK’TA 500 yataklı hastanelerimiz de 2023 yılına kadar tamamlanıp, bölge halkımızın hizmetine sunulacaktır.

SAMSUN, AYDIN, TRABZON Şehir Hastaneleri ihale süreçleri tamamlandı. 1.750 yataklı ŞANLIURFA, her biri 1000’er yataklı ORDU, DENİZLİ, SAKARYA, DİYARBAKIR, ANTALYA, RİZE ve 750 yataklı MARDİN Şehir Hastaneleri’nin ihalelerini de yaparak 2023 yılından önce hizmete açacağız.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!