Türkiye’nin güncel koronavirüs verileri açıklandı. Koronavirüs nedeniyle son 24 saatte 137 kişi hayatını kaybetti, yeni vaka sayısı ise 74 bin 266 oldu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Vaka sayılarında belirgin bir artış var. Bu artış, vefat sayılarına yansımış değil. Fakat Omicron kaynaklı vakalar ağırlık kazandıkça, risk grubundakiler için tehlike kaynağı Omicron olacak ve yaşlılarla kronik hastalarda ölüme de yol açabilecek. Durum bizi Yanıltmasın.” dedi.

Bakan Koca Kötü Haberi Duyurdu! Vaka Sayısı 80 Bine Yaklaştı!

11 Ocak 2022 Türkiye’nin güncel koronavirüs verileri açıklandı. Türkiye’de son 24 saatte 430 bin 253 Kovid-19 testi yapıldı, 74 bin 266 kişinin testi pozitif çıktı, 137 kişi yaşamını yitirdi. İyileşen sayısı ise 39 bin 226 oldu.

“DURUM BİZİ YANILTMASIN”

Güncel verileri Twitter hesabından paylaşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Vaka sayılarında belirgin bir artış var. Bu artış, vefat sayılarına yansımış değil. Fakat Omicron kaynaklı vakalar ağırlık kazandıkça, risk grubundakiler için tehlike kaynağı Omicron olacak ve yaşlılarla kronik hastalarda ölüme de yol açabilecek. Durum bizi Yanıltmasın.” ifadelerini kullandı.

11 OCAK KORONAVİRÜS TABLOSU

 


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER