Sağlık Bakanı Fahrettin Koca koronavirüs tablosunu yayınlandı. Türkiye’de son 24 saatte koronavirüs günlük iyileşenlerin sayısı yeni vakaları geçti. Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu, resmi siteden paylaşılıyor. Peki 17 Aralık koronavirüs tablosu açıklandı. Detaylarına bakalım.

17 Aralik Koronavirus Tablosu

Türkiye bugün korona vaka sayısı kaç oldu? Türkiye’de son 24 saatte 205 bin 397 koronavirüs testi yapıldı, 29 bin 718 kişinin testi pozitif çıktı, 240 kişi hayatını kaybetti. Güncel verilere göre, son 24 saatte 205 bin 397 koronavirüs testi yapıldı. 29 bin 718 kişinin testi pozitif çıktı, hasta sayısı 4 bin 893 olarak kayda geçti, 240 kişi yaşamını yitirdi. 17 Aralık koronavirüs tablosu açıklandı mı? İşte son dakika koronavirüs haberleri.

17 Aralık Koronavirüs Tablosu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 17 Aralık Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu açıklanacak. ”Bugün tespit edilen 4.209 hastamız var. Ağır hasta sayımız uzun bir aradan sonra düştü. Aktif hasta sayısı da azalmaya devam ediyor. Tedbir ve kısıtlamalar netice vermeye başladı. Bunu sürekli hale getirecek olan bizleriz. Sonuç alana kadar mücadele edelim http://covid19.saglik.gov.tr” açıklamasında bulundu.

16 Aralık Koronavirüs Tablosu

Bakan Koca, ”COVID-19 aşı hazırlıklarının en yoğun olduğu bir dönemde DSÖ tarafından aşı ile önlenen hastalıklardan kızamıkçık hastalığının elimine edildiği ülke olma müjdesini aldık. Aynı başarıyı COVID-19 mücadelesinde de gösterme kararlılığındayız. Taziyeler gibi büyük kalabalıklar katılan herkesin sağlığı için büyük bir tehdittir. Tedbirlere uymak sağlığımızın ve sosyal hayatımızın güvencesidir.

YAKIN ÇEVREMİZLE ilişkilerimizde tedbirleri aklımızdan çıkarmayalım. Salgın bizi yakınlarımızdan ayırmaya devam ediyor. 100 bin kişiye düşen yoğun bakım yatağı oranıyla (%40.3) dünyada 1. sıradayız. TÜRKİYE İLE GURUR DUYUN!

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgemizde, DİYARBAKIR, ŞANLIURFA ve MARDİN Şehir Hastaneleri dışında; Şehir Hastaneleri niteliğine sahip, BATMAN, BİNGÖL, KARS, MUŞ, SİİRT ve ŞIRNAK’TA 500 yataklı hastanelerimiz de 2023 yılına kadar tamamlanıp, bölge halkımızın hizmetine sunulacaktır.

1.750 yataklı ŞANLIURFA, her biri 1000’er yataklı ORDU, DENİZLİ, SAKARYA, DİYARBAKIR, ANTALYA, RİZE ve 750 yataklı MARDİN Şehir Hastaneleri’nin ihalelerini de yaparak 2023 yılından önce hizmete açacağız.” açıklamasında bulundu.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER