2017′ Deki Bilimsel Gelişmeler Ve Buluşlar

Ana Sayfa Haber 2017′ Deki Bilimsel Gelişmeler Ve Buluşlar
  2017 bilimsel buluşlar için önemli bir yıl olacaktır. 2016 yılında da birçok gelişme yaşanmıştır. Fakat 2017 bilimsel gelişmeler ve buluşlar için çok daha önemli bir yıl olacağa benzemektedir. Bu gelişmeler ve buluşlar birçok alanda yapılabilmektedir.

Peki, 2017 yılında bilimsel anlamda neler yaşanacak? Bu sorunun birçok cevabı vardır. Şimdiden ön görülen düşüncelere göre 2017 yılında en çok sağlık ve uzay alanlarında yeni gelişmelerin yaşanması beklenmektedir.

 

Virüsler ve bakteriler ile ilgili gelişmeler

 

2017'-Deki-Bilimsel-Gelişmeler-Ve-Buluşlar-webhakim-p-1722

Virüsler ve bakteriler her geçen gün gelişmeye ve mutasyon uğramaya devam eden canlılardır. Bunun sebebi insanların bilinçsizce antibiyotik kullanımlarına devam etmeleridir. Bu nedenle bilim adamları 2017 bilimsel gelişmeler için bu noktaya da yoğunlaşmaktadırlar. Virüslerin nasıl mutasyon geçirdiği ve bunun nasıl engellenebileceği konularında araştırmalar ve çalışmalar yapılması beklenmektedir. Bu virüslerin ve bakteriler kötü huylu hücrelere olan etkisi de araştırma konuları içerisinde yer almaktadır.

Uzay ile ilgili gelişmeler

2017'-Deki-Bilimsel-Gelişmeler-Ve-Buluşlar-webhakim-p-1720
Uzay tüm sırları çözülememiş ve uzun süre de çözülemeyecekmiş gibi görünen önemli bir bilim alanıdır. 2017 yılı uzay ile ilgilide birçok gelişmenin ve buluşun yaşanacağı önemli bir yıl olacaktır. Uzayla ilgili yaşanabilecek ilk gelişme NASA ile ilgilidir. 2017 Eylül ayında bir uzay aracının fırlatılacağı düşünülmektedir. Bu uzay aracının gönderilme amacı ise Satürn ile ilgili araştırmalar yapmak ve bilgi toplamaktır. Uzay ile ilgili yaşanması beklenen ikinci gelişme ise yeni bir gezegen keşfi olmaktadır. NASA bu yeni gezegen arayışı için özel bir uzay aracı göndermeyi planlamaktadır. Bu aracın bizim sistemimiz dışında da aramalar yapacağı bilinmektedir. Bu uzay aracına TESS adı verilmiştir ve 2017 yılında yeni bir gezegeni keşfetmesi beklenmektedir.

Kanser

2017'-Deki-Bilimsel-Gelişmeler-Ve-Buluşlar-webhakim-p-1721

Kanser günümüzün en tehlikeli hastalıklarından bir tanesidir. Henüz tam anlamı ile çözümü ve tedavisi bulunamamış olan kanser türleri ile ilgili yapılan araştırmaların 2017 yılında da devam edilmesi beklenmektedir. Kanser hücreleri ile savaşması yeni bir buluş yapılmaya çalışılmaktadır. Henüz çalışmaları sona ermemiş olan bu projenin 2017 bilimsel buluşlar içerisinde yer alması ve sürdürülmesi düşünülmektedir. Bu yıl buluşun özellikle lösemi hastaları üzerinde denenebilmesi gerekli çalışmalar yapılmaktadır.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir