Temiz enerji, daha sürdürülebilir bir geleceğe doğru atılmış en önemli adımlardan biridir. Önümüzdeki on yılda iklimimiz üzerindeki etkiyi en aza indirirken herkesin ihtiyaç duyduğu gücü almasını sağlamak için yeni fikirlere ihtiyacımız olacak.

Bunu başarmak için şirketlerin, hükümetlerin ve tüketicilerin ortak çalışması gerekir. Enerji geçişini şekillendirecek, toplumun ihtiyaçlarını sağlayacak olan yeni fikirlerle adım atmak için parlak ve yenilikçi başlangıçlara ihtiyacımız var.

Delft hızlandırıcıları ile ortaklaşa olarak en yeni teknoloji ve en iyi çözümlerin geliştirilmesi ve uygulamasını teşvik etmek için, en olağan üstü kuruluşların yeteneklerini tanımak ve ödüllendirmek için düzenlenen New Energy Challenge 2017 adlı yarışmayı başlattı. Bu yarışmanın daha temiz bir enerjiye doğru geçiş şekli olduğu düşünülmekte.

Enerjinin-Geleceğine-Katılın-2017'nin-Yeni-Yarışması-New-Energy-Challenge-1

New Energy Challenge 2017, enerji geçişimizi engelleme sorununu çözmeye yardımcı olmak için en verimli ve sürdürülebilir fikirleri bulmayı, bu fikirleri finanse etmeyi amaçlamakta. Delft, bu yılki yeni iş modelleri için çıtayı yükseltmek ve yeni teknolojilerin enerji geçişini şekillendirmesini sağlamak için kararlı. Yarışmaya başvurmak, iş modelinizi geliştirmek ve gelecekteki ortaklıkları, uzmanlıkları ve finansal destekleri kazanmanız için yeni bir başlangıç sunar.

New Energy Challenge 2017 yarışması, sadece yeni fikirler sunmaktan ibarettir. Tüm katılımcıların arasından, dünyanın önde gelen uzmanlarından gelen önerilere ilişkin koçluk ve tavsiye alacak olan toplam 20 finalist seçilecek.

Ayrıca, mücadelede yer alan ortaklardan yoğun bir eğitim alacak, diğer ilham veren yeni şirketlerle buluşma fırsatına sahip olacaklar. Bu “Booster Week” sırasında finale 3 kişi seçilecek ve finalistler fikirlerini uluslararası bir jüri önünde sunacaklar. Kazanan 28 Eylül’de açıklanacak.

Kazanan, 100.000€’luk çevrilebilir kredi, 25.000€ nakit para ve Shell’den en az 1 yıl işletme danışmanlığı alacak. Büyük finale kalan diğer 2 kişiye de nakit para verilecek. Ayriyeten diğer iki finalist Rockstart ve YES! Delft hızlandırıcı programlarına katılarak da fikirlerini daha da geliştirebilecekler.

 

New Energy Challenge 2017 Başvuru

New Energy Challenge 2017’ye başvurmak şu şekildedir:

  • Yarışma yalnızca Avrupa ülkeleri ve İsrail girişimine açıktır. Ayriyeten entegre enerji çözümlerinde veya akıllı enerjilerinde tercih eden aktif yeni şirketleri çağırıyor.
  • Daha önce yapılmamış, enerji sistemlerini daha sürdürülebilir bir enerji üretimi haline dönüştürmek için uygulanabilecek, oyunun kurallarını değiştirecek bir çözüm üretmelisiniz.
  • newenergychallenge.com adresine gidin ve başvurun. New Energy Challenge 2017 için dünyayı değiştiren fikrinizi 7 Haziran-19 Temmuz tarihleri arasında gönderebilirsiniz. 19 Temmuz sonrasında en iyi yirmi isim seçilecek. Bu finalistler Startup Fest 2017 boyunca Hollanda’nın Amsterdam kentinde 25-28 Eylül tarihlerinde büyük finale kalma şansını yakalayacaklar.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir