2018 KYK yurt başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak ?

Ana Sayfa Haber Eğitim 2018 KYK yurt başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak ?
  KYK yurt başvuru işlemlerinin 10 Eylül’de tamamlanmasının ardından KYK’dan önemli bir açıklama geldi. Twitter’dan yapılan açıklamayla KYK yurtlarının hizmet vermeye başlayacağı tarih ilan edildi. Bu açıklamanın ardından gözler, KYK yurt başvuru sonuçlarının açıklanacağı tarihe çevrildi. Peki, KYK yurtları ne zaman açılacak? KYK yurt başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Resmî Twitter Hesabı’ndan yapılan açıklamaya göre yurtlar, 17 Eylül 2018 tarihinden itibaren açılarak hizmet vermeye devam edecek. Kurumun hesabından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı; “Gençler! Sizler için 7/24 çalışıyoruz. Gerçekleştirilen yeni düzenleme ile huzur, güven ve konforunuz için #KYKYurtları17EylüldeAçılıyor”

YURT BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

3-10 Eylül tarihleri arasında e-Devlet sistemi üzerinden yapılan KYK yurt başvurularının tamamlanmasının ardından başvuru yapan çok sayıda kişi KYK yurt başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağını öğrenmek istiyor. Konu hakkında henüz net bir tarih açıklaması yok. Ancak 17 Eylül’e kadar sonuçların açıklanacağı tahmin ediliyor. Öğrenciler, yurtlara başvuru tarihi ve başvuruların sonuçlanmasıyla ilgili her tür bilgiye “yurtkur.gsb.gov.tr” internet adresinden ulaşabilecek. Bu hususta önemli bir gelişme olduğu takdirde haberimizden okuyabilirsiniz.

KYK YURTLARINA ZAM YOK

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu,  yaptığı açıklamada, üniversite hayatına bu yıl başlayacak gençleri selamlayarak, “Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğümüz, ülkemizin her şehrinde tüm hazırlıklarını yaptı ve yeni heyecanla öğrencilerimizi bekliyor. Gençlerimizin huzuru, güveni, mutluluğu bizim en büyük önceliğimiz. Çabamız ülkemizin bütün imkanları ve kaynaklarıyla onları en iyi şekilde geleceğe hazırlamak. Huzuru, güveni, mutluluğu esas alan Bakanlığımızın yurtları, gençlerimizin evi, yurdu, yuvası. Başımızın tacı olan gençlerimiz için her türlü fedakarlığa hazırız.” ifadelerini kullandı.

Bu bağlamda Bakanlığa bağlı yurtlarda kalacak yaklaşık 700 bin üniversiteli gence ve ailelerine önemli bir müjdeleri olduğunun altını çizen Bakan Kasapoğlu, şunları kaydetti:

“Evet bu sene Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğümüze bağlı yurtlarımızda ücretlerde herhangi bir zam yapmayacağız. Oluşturulmak istenen ekonomik baskılara karşı direncimizi ve gücümüzü ortaya koymak adına yurt ücretlerine zam yapmama kararı aldık, bunu da ekonomik baskılara karşı anlamlı bir duruş olarak görüyoruz. Gençlerimize ve yurtlarımıza dair destekleri ve ücret politikasındaki bu karardaki katkıları nedeniyle Saygıdeğer Cumhurbaşkanımıza gençliğimiz ve Bakanlığımız adına şükranlarımı sunuyorum.”

[contentcards target=”_blank”]

 

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir