Uzaktan eğitim 31 Ağustos Pazartesi günü yüz yüze eğitim ise bugün itibari ile başladı. Yüz yüze eğitim de ise çocukların okula alışması süreci ve duygusal bir bağ kurması için yalnızca anasınıfı ve ilkokul 1’inci sınıflarda başladı. Diğer yandan ise gözler liseler ne zaman açılacak soruna yöneldi.

Kademeli olarak yüz yüze eğitime geçilecek. Bu arada 1. Sınıflar yüz yüze eğitim görmeye başlarken ilerleyen tarihlerde hangi sınıfların açılacağı merak ediliyor. Kısacası, liseler ne zaman açılacak? 2020- 2021 Bu sene Liseler açılacak mı? sorularının yanıtlarına bakalım.

MEB 2020-2021 takvimine göre liseler ne zaman açılacak sorusunun hem öğrenciler hem de veliler tarafından dikkatlice takip ediliyor. Bilindiği üzere Sağlık Bakanı Koca’nın açıklamalarına göre yapılacak durum değerlendirmeleri sonrası diğer düzeydeki öğrencilerin de okula geçişi belirli plana göre yapılacak.

LİSELER NE ZAMAN AÇILACAK?

Liseler Ne Zaman Acilacak

MEB’in okullarda yüz yüze eğitim, seyreltilmiş uygulamalarla anasınıfı ve ilkokul 1. sınıflarda haftada bir gün olacak biçimde başladı. Bu arada diğer öğrenciler yüz yüze eğitime ne zaman başlanacağını merak ediyor. Tabi doğal olarak liseler ne zaman açılacak sorusu da yüz binlerce kişinin gündeminde. Detaylarına bakalım.

MEB Bakanı Ziya Selçuk açıklamasında önümüzdeki hafta ilk olarak yüz yüze eğitime başlayacak olan 1.sınıflara ilişkin detayları kamuoyu ile paylaştı. ilk adımı 1.sınıflar için 21 Eylül tarihinde başlayacak. Yapılan gözlemlerle beraber sürecin devam edip etmeyeceği kararlaştırılacak açıklamasını yaptı. Yani buradan sonuç çıkarmak gerekirse salgının seyrine göre diğer sınıfların açılıp açılmayacağı ileriki günlerde netleşecek.

LİSELER NE ZAMAN AÇILACAK, BELLİ OLDU MU?

Sağlık Bakanı Koca, Bilim Kurulu toplantısı açıklamasında. Okulların açılmasıyla ilgili genel karar alınmıştı. Hazırlık ve 1. sınıfların 21’inde açılmasıyla ilgili bakanlıklar bir çalışma yaptılar. Bu dönemde 2+5 gün şeklinde bir uygulamaya geçilecek. Salgının çok yoğun olduğu illerde ise gerektiğinde Hıfzıssıhha kurulları başlatmama kararı alabilir. 2-3 hafta içerisinden salgının durumu tekrar değerlendirilip ona göre kademeli geçişin olup olmayacağı ya da nasıl olacağı değerlendirilecek. açıklamasını yapmıştı.

Okullar 21 Eylül’de açılacak. 1. sınıf ve okul öncesi öğrenciler haftada bir gün yüz yüze eğitim alacak. Diğer kademelerde ise 21 Eylül’den itibaren uzaktan eğitime devam edilecek. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ’21 Eylül olarak belirlediğimiz başlangıç tarihinde, yüz yüze eğitim öğretime sadece hâlihazırda zaten açık olan okul öncesi öğrencilerimiz ve okulla duygusal bir bağ kurma ihtiyacında olan birinci sınıf öğrencilerimizle başlayacağız.’ açıklaması yapıldı.

Son olarak ise Bakan Selçuk, ”21 Eylül’den itibaren geçecek üç haftanın sonunda diğer kademelerde ve sınıflarda eğitim öğretime başlama konusunda süreci yeniden değerlendireceğiz.” ifadelerini kullandı.


Yorumlar (1)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER

Anonim 1 sene önce

NE ZAMAN AÇILACAK LİSELER