• Ana Sayfa
  • Eğitim
  • 2020 KPSS lisans soruları ve cevap anahtarı yayımlandı mı? KPSS soruları ve cevapları ne zaman açıklanacak?

Milyonlarca kişinin memurluk için girdiği sınav KPSS Genel Yetenek ve Genel Kültür oturumları 6 Eylül günü tamamlandı. Bu arada KPSS lisans soruları ve cevapları adayların en çok merak ettiği konuların başında yer alıyor. ÖSYM’de gelecek haberi bekleyen adaylar KPSS soruları ve cevapları ne zaman açıklanacak sorusuna cevap arıyor. ÖSYM 2020 KPSS lisans soruları ve cevap anahtarı yayımlandı mı, detaylarına bakalım.

KPSS Soruları ve Cevapları Ne Zaman Yayınlanacak?

2020 KPSS lisans soruları ve cevap anahtarı yayımlandı mı

2020 KPSS soruları ve cevapları için henüz net bir tarih verilmiş değil fakat ilerleyen günler içerisinde açıklanması beklenmektedir.

Hatırlanacağı üzere geçen yıl 14 Temmuz 2019 tarihinde uygulanan 2019 KPSS Lisans sınavının ardından sorular ve cevaplar, 16 Temmuz 2019 tarihinde saat 16.45’ten itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden erişime açılmıştı.

KPSS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

2020 KPSS genel yetenek ve genel kültür sonuçları 22 Ekim tarihinde erişime açılacak. Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Bu kısımda sonuç bilgilerinde adayların testlere verdikleri doğru ve yanlış cevap sayıları ve KPSS puanları yer alacaktır.

Youtube Kanalımıza Abone olmayı lütfen unutmayın. :)


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!