Korona virüsten dolayı daha önce öne çekilen Ramazan Bayramı emekli ikramiyesinin ardından yaklaşan Kurban Bayramı’nda da emekli ikramiyesinin ne zaman verileceği vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. Enflasyon oranları ile birlikte 2020 Kurban Bayramı emekli ikramiyesinin ne kadar yatacağı araştırılmaya başlandı. Bağ-kur Skk kurban emekli ikramiyesi ne kadar ve nereye yatacak? Hepsine bakalım.

2020 Kurban Bayramı İkramiyesi Tarihleri

2020 Kurban Bayrami Ikramiyesi Tarihleri

Kurban Bayramı ikramiyesinin ne zaman yatacağı belli oldu. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, emekli bayram ikramiyelerinin ne zaman yatırılacağını açıkladı. Bakan Selçuk, 17 ile 29 Temmuz tarihleri arasında bayram ikramiyelerinin ödeneceğini ifade etti. Emeklilere 1000 TL, dul ve yetimlere hisseleri oranında ödeme yapılacağını duyurdu.

Kurban Bayramı Emekli İkramiyesi Nereye Yatacak?

2020 Kurban Bayramı emekli ikramiyesi bankalardan mı alınacak, sorusuna baktığımızda 17 ile 29 Temmuz tarihleri arasında Kurban Bayramı emekli ikramiyesi banka hesaplara yatacak. Emekliler bankalardan paralarını çekebilecekler.

Emekli İkramiyesi Ne Kadar Yatacak?

Kurban Bayramı emekli ikramiyesi ne kadar yatacak diye araştıran emekliler, tam olarak ne kadar alacaklarını bilmemektedirler. Diğer yandan emekli maaşları zamlı olarak yatsa da ikramiyenin zamlı olacağına dair açıklama yapılmadı. 

Çalışma Bakanı Selçuk Emekli Sandığı kapsamında olan vatandaşlarımızın Ağustos ayına ilişkin aylıklarının, Kurban Bayramına denk gelmesi sebebi ile Temmuz aylık farkının, Ağustos aylıklarının ve Kurban Bayramı ikramiyelerinin hep birlikte ödeneceğini kaydetti.

2020 Kurban Bayramı Emekli İkramiyesi Almak İçin Bankaya Gitmek Yasak Mı?

Bilindiği üzere geçen bayramda sokağa çıkma yasağı olmuş ve 65 yaş üstü vatandaşlar dışarı çıkamamışlardı. Bu bayram ise 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağının ardından emekliler bankaya gidebilecek ve ikramiyelerini çekebilecekler. 

Ziraat Bankası aracılığı ile her ayın 1. ve 2. gününde aylıklarını alanlara 28 Temmuz’da, 3. 4. ve 5. Gününde aylıklarını alanlar da 29 Temmuz’da ödemeler gerçekleştirilecek. Bu arada aylıklarını diğer bankalardan alan emeklilerimize ise 28 Temmuz tarihinde ödeme yapılacak.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!