2020 YKS ek yerleştirme işlemleri bitti. Artık söz ÖSYM’de ve tüm adaylar merakla sonuçların açıklanmasını bekliyor. Bilindiği üzere öğrenciler, YKS 2020 Ek Yerleştirme tercihlerini, 23 Eylül tarihine kadar T.C. kimlik numarası ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden yaptı. Tabi tercihler bitti ve adaylar sonuçlar dört gözle beklemeye başladı. Peki, 2020 YKS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

Adaylar yorucu bir yılı daha geride bıraktı ve artık sırada tercihlere gelmişti, ilk tercihlerde yerleşemeyen adaylar ek yerleştirme ile üniversiteye girmek için tercihte bulundular. Bu arada ek tercihlerin sonuçları, ÖSYM tarafından erişime açılacak, detaylara bakalım.

2020 YKS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

2020 YKS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak

ÖSYM, 2020 YKS ek tercih sonuçları için resmi bir açıklama yapmada fakat üniversite kayıtlarının 5 Ekim tarihinde başlayacağı düşüldüğünde, sonuçların 2 Ekim tarihine kadar açıklanacağı beklenebilir.

2002 YKS EK TERCİH KAYIT İŞLEMLERİ

2002 YKS EK TERCIH KAYIT ISLEMLERI

Bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri üniversiteler tarafından 5 ile 9 Ekim 2020 tarihleri arasında yapılacaktır. Diğer yandan ise elektronik kayıtlar ise 5 ile 7 Ekim 2020 tarihleri arasında yapılacaktır. Ayrıca kayıt tarihleri, adayların internette yayımlanan yerleştirme sonuçları sayfasında da yer alacaktır. Kayıt hakkı kazanan adayların, kayıt süresi içerisinde ilgili üniversitelere başvurmaları zorunludur.

Son olarak ise bu süre içerisinde kayıt için başvurmayan yada kayıt işlemlerini tamamlamayan adaylar kayıt haklarını kaybedeceklerdir. Kayıt işlemleri ile ilgili veriler 2020-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda bulunmaktadır.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER