2020 YKS Tercihler Ne Zaman Son olacak, 2020 yks tercih ne zaman saat kaçta bitiyor sorusunun yanıtı çoğu kişiyi ilgilendiren konuların başında geliyor.

Üniversite adayları, 2020 YKS tercihleri kapsamında üniversite tercih listesini ÖSYM sitesine bildiriyor. Bu arada 6 Ağustos itibarıyla başlayan üniversite tercih sürecinde sona yaklaşılıyor.

Üniversite tercihi yapacak olanlar, ÖSYM’nin bildirdiği YKS tercih tarihleri bilgisine göre işlemlerini yapmak zorunda. Peki, 2020 YKS tercihleri ne zaman bitecek? YKS tercih tarihleri son gün ne zaman? bunlara bakalım.

YKS Tercihleri Ne Zaman Sona Erecek?

YKS Tercihleri Ne Zaman Bitiyor

Üniversite tercihi yapacak adaylar, ‘2020 YKS tercihleri ne zaman bitecek?’ sorusuna yanıt arıyor. Peki, üniversite tercihleri için son gün ne zaman, bakalım.

YKS Tercihleri Nasıl Yapılacak?

2020 YKS tercihleri 06 Ağustos 2020 tarihinde saat 10.00’da başladı. Diğer yandan adaylar tercihlerini, 06 ile 14 Ağustos 2020 tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden ve ÖSYM AİS mobil uygulamasından T.C. Kimlik numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. Bu arada tercih işlemleri, 14 Ağustos 2020 tarihinde saat 23.59‘da sona erecektir.

Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresindeki açıklamalar doğrultusunda tercih işlemlerini tamamlayacaklardır.

Diğer yandan tercih işlemi, ekrandaki uyarılara göre sonlandırılmalıdır.Direkt olarak internet üzerinde yapmanız gerekmektedir,  başvuru merkezlerinden tercih işlemi yapılmayacaktır.

ÖSYM sitesinde posta yoluyla gönderilen yada elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır. Yalnızca elektronik ortamda yapılacak tercihler işleme alınacaktır.

ÖSYM EKRANINA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER