2021 LGS tercih yerleştirme sonuçları için geri sayım başladı. LGS tercih işlemlerini tamamlayan yüzbinlerce öğrenci 2021 LGS tercih sonuçları ne zaman açıklanır? diye araştırma yapıyor. Tercih sonuçları e Okul üzerinden açıklanacak.

2021 LGS Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanır?

LGS tercih sonuçları ne zaman açıklanıyor? öğrenciler ve velilerin en çok merak ettiği hususlarına başında geliyor. Binlerce öğrenci tercihlerini yaptı ve artık sonuçların açıklanmasına kitlendi. Artık sıra LGS tercih sonuçlarının açıklanmasına ve ardından kayıt işlemlerinin yapılmasına geldi.

Diğer yandan ise Bakan Selçuk “Tercih başvuruları 16 Temmuz saat 17.00’ye kadar devam edecek. Biz de yerleştirme sonuçlarını 26 Temmuz’da açıklayacağız.” ifadelerini kullanmıştı.

LGS Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak LGS Tercih Sonuçları Sorgula  

2021 LGS Tercih Yerleştirme Sonuçları

2021 LGS Tercih Yerlestirme Sonuclari

Yerleştirme sonuçlarını ilk siz öğrenin. Bilindiği üzere sistemde yoğun giriş olduğundan hemen girmemektedir. Buradan sonuçlara ilk siz bakın. Hangi liseyi kazandım, hangi liseye gittiğimi nasıl öğrenebilirim 2021 yılı itibari ile aşağıdaki linklere tıklayarak öğrenebilirsiniz.

2021 LGS TERCİH SONUÇLARI MEB 

2021 LGS TERCİH SONUÇLARI E-OKUL 

MEB NAKİL TAKVİMİ

Yerleştirmeye Esas 1. Nakil Tercih Başvurularının Alınması: 26 ile 30 Temmuz 2021

Yerleştirmeye Esas 1. Nakil Sonuçlarının İlanı: 02 Ağustos 2021

Yerleştirmeye Esas 2. Nakil Tercih Başvurularının Alınması: 02 ile 06 Ağustos 2021

Yerleştirmeye Esas 2. Nakil Sonuçlarının İlanı: 09 Ağustos 2021

TERCİH İŞLEMLERİ SONA ERDİ

2021 LGS tercih işlemleri 16 Temmuz Cuma günü sona erdi. Öğrenciler, ilk olarak Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ekranından tercih yaptılar.

Yerel yerleştirme tercihlerinden ilk 3 okulu Kayıt Alanından seçmek şartıyla öğrenciler en fazla 5 okul tercihinde bulunabildiler.

Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 okul seçilebildiler.

Yerel yerleştirme ile öğrenci alan okullar için tercihlerini yaparak kayıt işlemini tamamlayan öğrenciler, istemeleri hâlinde merkezî sınavla öğrenci alan okullar için açılacak Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okullar ekranından en fazla 10 okul; Pansiyonlu Okullar tercih ekranından da en fazla 5 okul olmak üzere toplamda 20 okul tercihinde bulunabildiler.

LGS Okul Tercih Sonuçları Nereden Öğrenilir?

Milli Eğitim Bakanlığınca 8. sınıf öğrencilerine yönelik yapılan LGS tercihleri bitti. Kaliteli lisede okumanın heyecanını yaşayan öğrenciler bir sonraki adımda tercih sonuçlarını beklemeye başladı. LGS sınav sonuçları http://sonuc.meb.gov.tr/ adresinden açıklanacak.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER