22 Aralık koronavirüs tablosu Sağlık Bakanlığı resmi internet sitesinden açıklanıyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’da tabloya göre ağır hasta sayısı ile ilgili bilgiler veriyor. En son güncel tabloya göre son 24 saatte 196 bin 110 koronavirüs testi yapıldı, 19 bin 103 kişinin testi pozitif çıktı. 254 kişi hayatını kaybetti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 22 Aralık koronavirüs tablosunu açıkladı mı?

22 Aralik Koronavirus Tablosu

Haftalık verilere göre, bu hafta hastalarda zatürre oranı % 4,1, yatak doluluk oranı % 50,8, erişkin yoğun bakım doluluk oranı % 68,2 ventilatör doluluk oranı % 40, ortalama temaslı tespit süresi 10 saat, filiasyon oranı ise % 99,9 olarak gerçekleşti.

22 Aralık Koronavirüs Tablosu

22 Aralık koronavirüs tablosu henüz açıklanmadı. Bakan Koca’nın açıklaması bekleniliyor.

21 Aralık Koronavirüs Tablosu

Güncel verilere göre, son 24 saatte 196 bin 110 koronavirüs testi yapıldı. 19 bin 103 kişinin testi pozitif çıktı, hasta sayısı 3 bin 412 olarak kayda geçti. Türkiye’de koronavirüs nedeniyle en yüksek can kaybı bugün yaşandı. Son 24 saatte 254 kişi yaşamını yitirdi.

Bakan Koca, ”Bursa, Konya, Kayseri ve Tekirdağ’da valiler, il sağlık müdürleri ve halk sağlığı başkanları ile bu illerdeki pandeminin seyri ve tedbirleri gözden geçirdiklerini duyurdu. Koca, 4 ilde günlük vaka düşüşlerinin devam ettiğini belirterek, “Bu durum, hastane ve yoğun bakım yüklerine de yansıyor. Önümüzdeki günlerde vefat sayılarına da etkisini görmeyi bekliyoruz.

RNA virüslerinde mutasyon beklenen bir durumdur. Halk Sağlığı Genel Müdürlüğümüz salgının başından beri ülkemizde görülen tüm virüs suşlarında gen mutasyonunu düzenli olarak taramaktadır. Eylül ayından beri ülkemizde görülen suşların incelenmesi kısa sürede neticelenecektir.

14 Aralık’tan itibaren İngiltere’den gelen tüm yolcuların tespiti yapılmıştır. 4.603 yolcunun bilgileri siteme aktarılarak ikametleri ve kaldığı otellerinde izolasyona alınmışlardır. Bu yolcularımızın Halk Sağlığı Genel Müdürlüğümüz koordinasyonunda PCR testleri yapılmaktadır.

Önceki gece bu ülkelerden ülkemize giriş yapan 335 yolcu sağlık kontrolünden geçirilmiş ve PCR testi yapılmıştır. Yolculara 1. ve 7. Günü PCR örnekleri alınmaktadır. Testleri negatif çıksa bile tüm yolcular izolasyona alınmıştır.

KAYSERİ: Vaka düşüşü %35, yatak doluluğu %58, yoğun bakım doluluğu %67. TEKİRDAĞ: Vaka düşüşü %60, yatak doluluğu %43, yoğun bakım doluluğu %59.

BURSA: Günlük vaka sayısında son bir hafta içinde %50 düşü oldu. Yatak doluluk oranı %55, yoğun bakım doluluk oranı %73. KONYA: Vaka düşüşü %50, yatak doluluğu %52, yoğun bakım doluluğu %66.” ifadelerini kullandı.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER