Hatırlanacağı üzere 1 Mart günü itibari ile normalleşmeye geçilmiş düşen vakalar bir anda artmaya başlamıştı. Sürekli artan yeni vakalar ve vefatlar günün sonunda 60 bin yeni vakaları beraberinde getirdi.

Bu kapsamda ise 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda 3 günlük ‘tam kapanma’ gündemde olmak ile birlikte Kabinede ayrıca, kalabalık yerler ve AVM’lerin kapatılmasına yönelik yeni kararların da alınabileceği kaydediliyor. Vatandaşlar ise 23 Nisan’da sokağa çıkma yasağı olacak mı? 3 Günlük Tam Kapanma Mı Geliyor? sorularının yanıtlarına bakalım.

3 Günlük Tam Kapanma Mı Geliyor?

23 Nisan'da sokaga cikma yasagi olacak mi

Bilindiği üzere Cuma gününe denk gelen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda, hafta sonu ile birlikte 3 günlük sokağa çıkma yasağının uygulanabileceği belirtiliyor. Bu durumda 23 Nisan, geçtiğimiz yıl olduğu gibi yine evlerde kutlanacak.

Henüz 3 günlük tam kapanma konusunda net bir bilgi bulunmazken, Bilim Kurulu’nun tavsiyesi ve İçişleri Bakanlığı’nın ek bir genelgesiyle bu yönde bir karar alınabileceği ifade ediliyor.

DAHA SERT TEDBİRLER Mİ GELİYOR?

Türkiye genelinde uygulanan kısmi kapanmanın devam edip etmeyeceği de hafta başında yapılacak kabinede tartışılacak. Kabinede iki hafta sürecek daha sert tedbirlerin alınabileceği belirtiliyor. Kabine toplantısında, kalabalık yerler ve AVM’lerin kapatılmasına yönelik yeni kararların alınabileceği belirtiliyor.

23 Nisan resmi tatil mi? 23 Nisan’da sokağa çıkma yasağı olacak mı?

23 Nisan sokağa çıkma yasağı beklentisi, geçtiğimiz yıl uygulanan bazı tedbirler dolayısıyla bu yıl da sorgulanmaya başlandı. Diğer taraftan vaka sayılarının 60 bin üzerinde seyretmesi dolayısıyla sürekli gündemde yer alan tam kapanma sürecinin de öne çıktığı konuşuluyor.

3 Nisan 2021 Sokağa Çıkma Yasağı Var Mı? 23 Nisan’da Sokağa Çıkma Yasağı Var Mı?

23 Nisan’da sokağa çıkma yasağı olacağına dair henüz resmi bir gelişme veya açıklama gelmedi. Geçen yıl kısıtlama 4 gün uygulanmıştı. Konuyla ilgili Sağlık Bakanlığı’nın tavsiye kararlarına göre nihai kararın ilerleyen günlerde verilmesi bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2 haftalık kısmi kapanmanın ardından vaka sayılarında iyileşme olmazsa çok daha sert uygulamaların geleceğini duyurmuştu.

23 Nisan Tatil Mi? 23 Nisan Resmi Tatil Mi?

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 2020 yılında Cuma gününe denk geliyor. 23 Nisan MEB’in yayımladığı takvime göre resmi tatil günleri içerisinde yer alıyor.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN AÇIKLAMALARI

Ramazan ayının ilk iki haftasında tedbirleri biraz daha sıkılaştırarak kısmi kapanma uygulamasına geçiyoruz. Amacımız bu 2 haftalık sürede vaka ve vefat sayılarında önemli oranda düşüş sağlamaktır. Şayet bu iki haftalık dönemde hedeflediğimiz tabloda beklediğimiz oranda iyileşmeyi temin edemezsek devamında çok daha sert uygulamaların gelmesi kaçınılmaz hale gelecektir.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER