27 Aralık Koronavirüs Tablosu Türkiye Sağlık Bakanı Fahrettin Koca en son güncel vakaları paylaşıyor. Türkiye’de son 24 saatte 178 bin 872 koronavirüs testi yapıldı. 15 bin 118 kişinin testi pozitif çıktı. 253 kişi hayatını kaybetti. Peki, en son 27 Aralık Koronavirüs tablosu açıklandı mı? Detaylara bakalım.

27 Aralik Koronavirus Tablosu

Koronavirüs vaka sayısı tablosu Sağlık Bakanlığı tarafından paylaşılıyor. 27 Aralık korona vaka sayısı ise bu akşam yayınlanacak olan koronavirüs tablosu açıklanacak.

27 Aralık Koronavirüs Tablosu

27 Aralık Koronavirüs Tablosu Türkiye Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ”Bugün tespit edilen 2.806 hastamız var. Vaka ve hasta sayımız düşmeye devam ediyor. Temaslı sayısı ve test talebi de azalıyor. Tedbir ve kısıtlamaların etkisini yakında kayıplarımızda da görmeyi ümit ediyoruz. Mücadele sürekliliği başarıyı kalıcı kılacak. http://covid19.saglik.gov.tr” açıkladı.

26 Aralık Koronavirüs Tablosu

Bakan Koca, ”Ne son dönemde yurda ilgili ülkelerden giriş yapan PCR pozitif vakalardan alınan numunelerde ne de yurdun çeşitli bölgelerinden toplanan örneklerde İNGİLTERE ‘NİN rapor ettiği GEN MUTASYONUNA RASTLANMAMIŞTIR. Düzenli incelemelerimiz devam edecek.

Bugün tespit edilen 3.002 yeni hasta var. Vaka sayısı, aktif vaka sayısı ve hasta sayısı düşmeye devam ediyor. Ağır hasta sayımızdaki düşüş de devam ediyor. Bu güzel haberleri sürekli hale getirecek olan aşılama programı etkisini gösterene kadar mücadele. http://covid19.saglik.gov.tr

Virüste MUTASYON ve varyasyon değişikliklerinin izlenmesi için Halk Sağlığı referans laboratuvarlarımız düzenli olarak ülkemizin çeşitli bölgelerinden örnekleri incelemektedir. Bu incelemeler kapsamında belirlenen varyasyon ve MUTASYONLAR Dünya Sağlık Örgütü ile paylaşılmaktadır.

HATAY: Yatak doluluk oranı %54’e düşmesine rağmen yoğun bakım doluluk oranı halen %86. ADANA: Yatak doluluk oranı %62’ye gerilemiş olmasına rağmen yoğun bakım doluluğu halen %78.

BURSA: Yatak doluluk oranı %52’ye, yoğun bakım doluluk oranı %70’e düştü. ANKARA: Yatak doluluk oranı %52’ye, yoğun bakım doluluk oranı %65’e düştü.

BURSA, ANKARA, HATAY, ADANA Valilerimiz, İl Sağlık Müdürlerimiz ve Halk Sağlığı Başkanlarımızla bu illerimizde salgının seyrini değerlendirdik. Vaka sayılarında da hastane yüklerinde de düşüş olması sevindirici. Kısıtlamaların neticelerini alıyoruz.” açıklamalarında bulundu.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER