Duyduklarınız doğru! Twitter şuanda 140 karakterlik olan sınırı iki katına çıkarmaya çalışıyor. Artık tek bir tweet ile kullanıcılar birçok sorunu halletmiş olacak gibi görünüyor. Şuan 280 karakter tweet atma normal olarak olmuyor. Ancak sizin için bir yol bulduk ve bunu denedik. Twitterda bazı coderlar ufak ipuçları vermiş olsada bunu denemek ve çalıştığından emin olmak istedik ve sonuç %100 çalışmaktadır.

Twitter 280 karakter tweet atma

  • İlk olarak https://tweetdeck.twitter.com/ adresine gidin, hesabınız normalde açıksa ordan direk olarak hesabınıza erişebilirsiniz. Yoksa hesabınıza giriş yapın.

280 karakter tweet atma

  • Karşınıza böyle bir ekran gelecek ve o mavi renkli kısıma sağ tıklayarak “İncele” butonuna tıklayın.

280 karakter tweet atma

 

  • Çıkan ekran yukarıda verilmiştir. Ordan ok işaretine tıklayarak, “Snippets” butonuna tıklayın.

280 karakter tweet atma

  • Snippets butonuna tıkladıktan sonra, aşağıdaki gibi New Snippet kısmı karşınıza çıkıyor. Onu tıklayıp “Script Snippet #1” gibi bir dosya oluşturuyorsunuz.

280 karakter tweet atma

  • Açılan Snippet ekranına kopyalamış olduğumuz kodu yapıştırıp (kodu en altta vereceğim), alttaki okun gösterdiği Ctrl+Enter butonuna tıklayalım.

280 karakter tweet atma

  • Karşınızda 280 karakterli Twitter! Artık 280 karakterli tweetler atabilirsiniz.

280 karakter tweet atma

 

# Kod: Arkadaşlar buradan tweetdeck-limit-override.js olan ikinci kodu kopyalayıp+yapıştırıyoruz.

280 karakter tweet atma

Sonrasında kodu silip veya pencereyi kapattıktan sonra Twitter’ınız eski haline dönüyor. Tekrar bir 280 karakterli tweet atmak isterseniz aynı işlemi yapabilirsiniz.

# Not: Bu yöntemi başaramayan arkadaşlar için Juliette Pretot isimli coder, 280 karakterli Tweet atmanın çok daha kolay bir yolunu bulmuş. Bu linkten daha kolay yolu öğrenebilirsiniz.

Bu 280 karakter özelliği, Twitter için ilginç bir gelişme ve sitenin en güçlü gelişmesi gibi görünüyor, Twitter temellerini değiştirmeye istekliyse de, kullanıcılar, genişletilmiş karakter sınırlamasına geçmek için biraz bekleyecekler. Ancak bu tarz ipuçları ile yine 280 karakter ile Tweet atabiliyorsunuz.

Bu arada 280 karakter sınırlaması iphone, ios ve web tarayıcılarına ve uygulamalara gelene kadar birçok uygulama, script ve bu tarz yazılımların çıkacağı şimdiden aşikar. Size tavsiyemiz bu tarz 3. taraf programlara güvenmemeniz, ancak ufak kodlarla tarayıcınıza ekleyeceğiniz 1-2 kod ile bunu yapmak mümkünken neden 3. taraf bir programa ihtiyaç duyasınız ?

Twitter 280 karakter tweet atma özelliğini resmi olarak ne zaman işleme koyacak bilinmez, ancak şu sıralar birçok kullanıcı özelliği benimsemiş durumda ve olaydan oldukça memnunlar.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!