Uzaktan eğitimde 1.sınıflar haricinde eğitim devam ediyor. Yalnız virüsün durumuna göre yetkililer kademeli olarak eğitimi yüz yüze açmak için karar aşamasında. Tabi bunlarda yine kademe kademe olacak. Masada konuşulan ise 2. 8. ve 12. sınıf öğrencilerinin yüz yüze eğitim alması olacak. Okul idareleri, 3 sınıfın hangi gün ders göreceğine öğretmenler ile karar verecek. Yüz yüze eğitime katılım zorunlu olmayacak. 5 Ekimde hangi sınıflar yüz yüze eğitime açılacak?

3 Farklı Sınıf İçin Yüz Yüze Eğitim Masada!

5 Ekimde hangi sınıflar yüz yüze eğitime açılacak

Koronavirüs salgını sebebi ile yüz yüze kademeli geçişti gözler kabine toplantısına çevrildi. Bu kapsamda gündemde olan 2. 8. ve 12. sınıfların da örgün öğretime dahil edilmesi masada konuşulacak.

Bilindiği üzere mart ayından bu yana kapalı olan okullar, yeni eğitim yılına 31 Ağustos’ta uzaktan eğitim ile başladı. Bu arada yüz yüze eğitim okul öncesi ve ilkokul 1. sınıf öğrencileri için 21 Eylül’de başladı.

Diğer yandan ise alınan tedbirler doğrultusunda 2. 8. ve 12. sınıfların yüz yüze eğitime açılması gündemde. Bu arada ise Bu sınıflar için de öğrencinin yüz yüze eğitime katılımı zorunlu tutulmayacak, veli yazılı bir başvuruda bulunmaksızın kendi isteğiyle öğrencisinin uzaktan eğitime devamını sağlayabilecek.

5 Ekimde hangi sınıflar yüz yüze eğitime açılacak?

3 sınıf için yüz yüze açılma ihtimali var. 2. 8 ve 12. sınıf için yüz yüze eğitim kararı verilecek. Bunu da kabine toplantı sonrası öğreneceğiz.

Bilim Kurulu Önerisi Alınacak ve Son Kararı Kabine Verecek!

5 Ekim tarihinde toplanacak kabine toplantısında 2, 8. ve 12. sınıflar için Bilim Kurulunun aşamalı ve seyredilmiş önerisi görüşülecek ve son karar verilecek. Bu kapsamda 3 farklı sınıftaki öğrencilerin ne zaman başlayacağının netleşeceği belirtiliyor.

Diğer yandan ise okul yönetimleri, 3 sınıfın hangi gün olacağına öğretmenlerle birlikte karar verecek. Teneffüsler, okuldaki diğer sınıflarla denk gelmeyecek şekilde planlanacak.

Teneffüs saatlerinde öğrencilerin sosyal mesafeye uymaları için gerekli yönlendirmeler yapılacak. İmkan ve şartlara göre sınıf mevcudunun sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde iki ayrı ve daha fazla gruba ayrılması ve her grubun okula birbirinden farklı günlerde olması sağlanacak.

Son olarak ise okullara zorunlu olmadıkça ziyaretçi kabul edilmeyecek, zorunlu durumlarda ise ziyaretçinin kaydı tutularak tedbirler doğrultusunda kabulü sağlanacak.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER