3 Ocak Koronavirüs Tablosu Sağlık Bakanlığı, koronavirüs on dakika yeni vaka sayısı ve vefat eden sayısı merak ediliyor. Bilindiği üzere Türkiye’de güncel Covid-19 vaka ve vefat rakamları her gün açıklanıyor. Peki koronavirüsü son dakika vaka sayısı kaç oldu? 3 Ocak Koronavirüs tablosu açıklandı mı?

3 Ocak Koronavirus Tablosu

Son 24 saatte 149 bin 218 koronavirüs testi yapıldı. 11 bin 180 kişinin testi pozitif çıktı. 202 kişi hayatını kaybetti.

3 Ocak Koronavirüs Tablosu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 3 Ocak Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu Sağlık Bakanı tarafından açıklandı.

2 Ocak Koronavirüs Tablosu

Bakan Koca, ”Bugün tespit edilen 1.713 yeni hastamız var. Ağır hasta sayımızdaki düşüş devam ediyor. Kayıplarımızın daha da azalması en büyük beklentimiz. Aşılama programından başarıyla netice alana kadar tedbirlere ısrarla uymalıyız. Birlikte hareket edersek güçlüyüz. http://covid19.saglik.gov.tr

Aldığımız her nefes çok kıymetli. Nefesimizi korumak için bugün eski normallerle aramıza mesafe koyalım. Tedbirlerden ödün vermeyelim. Zamanın akışını durduramayız. Hastalığın yayılımını ise yavaşlatabilir, durdurabiliriz. Kısıtlama ve tedbirlere sabırla uyan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ederim.” ifadesini kullandı.

DÜNYA GENELİNDE KORONAVİRÜS

Koronavirüs verilerinin derlendiği “Worldometers” internet sitesine göre, dünya genelinde koronavirüs nedeniyle 1 milyon 835 bin 574 kişi hayatını kaybetti. Bu arada vaka sayısı 84 milyon 391 bin 211’e çıktı.

ABD’de 20 milyon 617 bin 346 kişide koronavirüs tespit edildi. Dahası salgın nedeniyle 356 bin 445 kişi öldü.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER