3D Model Siteleri (Yüzünüzün 3 Boyutlu Modeli Nasıl Oluşturulur?)

Ana Sayfa Haber İnternet 3D Model Siteleri (Yüzünüzün 3 Boyutlu Modeli Nasıl Oluşturulur?)
Zeynep Yılmazer   Normalde 3D vizyon oluşturmak için bir sürü görüntüyü kullanmanız gerekir. Özellikle her konturu haritalamak için aynı yüzdeki farklı açılardan birden fazla görüntüye ihtiyaç duyarsınız. Neyse ki araştırmacılar bunun basit bir yolunu buldu. İngiltere’deki Nottingham Üniversitesi ve Kingston Üniversitesi’nde yapılan son araştırmalara dayanarak, araştırmacılar, tek bir fotoğraf üzerinden yüz şeklini hızla nasıl yaratacaklarını bir AI (yapay zeka) sistemine öğrettiler. 3d model siteleri ve bu sitelerin yaptıklarından çok daha fazlasını bu makalemizde bulabilirsiniz.

3D Model Siteleri Resim İle 3D Model Oluşturun

Bu makalemizde yüzünüzün 3D Modeli’ni yalnızca tek bir resmi kullanarak nasıl oluşturacağınızı size anlatacağız.

Yüzünüzün 3D Modelini Oluşturun

Not: Model herhangi bir görüntüden oluşturulabilir ancak, en iyi sonuçları almak için nesnenin doğrudan kameraya baktığı bir görüntüyü kullanmayı deneyin.

-Başlamak için, buradaki proje web sitesini ziyaret edin.

3d model siteleri

– “Dosya Seç” seçeneğini tıklayın. Ardından yeni bir pencere açılacaktır. Bilgisayarınızdan dönüştürmek istediğiniz görüntüyü seçin.

– Bir 3D model oluşturmak istediğiniz görüntüyü seçtikten sonra, “Resim Yükle” yi tıklayın.

– Seçilen resim sunucuya yüklenecektir. Bir süre sonra ise, sayfa resmin 3D modelini göstererek otomatik olarak yenilenir.

– Artık 3D modelini istediğiniz gibi sürükleyip taşımak için farenizi kullanabilirsiniz. Ayrıca, sağ tarafta, 3D figürü ana arka plan görüntüsüne yakın veya uzaklaştıracak bir Z-Transform ölçeği de elde edeceksiniz. Ayrıca arka plan görüntüsünü tamamen kaldırma ve 3D modeli tek başına oynatma seçeneğine sahip olacaksınız.

3d model siteleri

Kendi 3D Modelinizi Kolayca Oluşturun

Bu yöntem halihazırda yüzler için çalışıyor olsa da, 2D manzara ve çevrenin 3D modellerini oluşturmak için AI düzeltilebilir ve bu tür bir uygulama, video oyunları ve artırılmış veya sanal gerçeklik için avatarlar oluşturmak için de çok yararlı olabilir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir