4 Yaşındaki Roman Siri Sayesinde Annesinin Hayatını Kurtardı

Ana Sayfa Dünya 4 Yaşındaki Roman Siri Sayesinde Annesinin Hayatını Kurtardı
  Son zamanlarda Iphone’nun dijital asistanı Siri alehinde birçok haber yayınlansada , bu kez Siri resmen hayat kurtardı.İngiltere’de yaşanan olayda 4 yaşındaki Roman adlı çocuk Siri’yi kullanarak annesinin hayatını kurtardı.

İngiltere Kenley’de yaşanan olayda , 4 yaşındaki Roman evde oyun oynarken , annesini yere düşmüş baygın bir vaziyette buluyor.Annesini uyandırmaya çalışan Roman başarısız olunca iPhone’nun ana ekran düğmesine basıyor ve karşısına iPhone’nun dijital asistanı olan Siri çıkıyor.

Dijital asistan olan Siri , Roman’ın yardım isteğini analiz edip , acil durum servisini bağlıyor.Acil durum elemanıyla sakin bir şekilde konuşan Roman durumu anlatıyor ve 13 dakika içinde acil durum servisi olay yerine müdahale ediyor ve anne hastane’ye kaldırılıyor.

Bir süre hastanede kaldıktan sonra Roman’ın Annesi evine sağlıklı bir şekilde dönüyor.Açıkcası bu tarz sistemler genelde dalga konusu veya kötüye kullanıldığı için aslında ne kadar faydalı birer araç olduklarını unutuyoruz , umarız bu tarz teknolojik gelişimler daha kolay ulaşılabilir ve daha faydalı işler için kullanılır.

 

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir