4k video oynatıcı program listemizde 4k video oynatıcılarını kolaylıkla bulabileceksiniz. Buradaki 4K video oynatıcıları, Windows 10’da 4K videoları oynatma ihtiyaçlarınızı karşılamak üzere, doğru seçimi yapmanıza yardımcı olmak için verilmektedir.

Windows 10, HD / 4K videoların Windows Media Player’da açılabilmesi için HEVC codec bileşenleri için destek güncellemesi yapmasına karşın, Windows 10’daki Windows Media Player, 4k videolarda çözünürlüğü sağlayamıyor.

Windows 10’da, orijinal 4K videoda sunulan tüm ince detayları görmek ve  4K HD videoyu oynatmak için Windows 10 destekli, gerçek bir 4K video oynatıcıya ihtiyacınız vardır.

4K video oynatıcı programlar arasında birkaç popüler seçenek bulunmaktadır. İşte bazı öneriler:

4k video oynatıcı

4k video player indir adlı makalemizde 4k video oynatıcılarını kolaylıkla bulabileceksiniz. Buradaki 4K video oynatıcıları, Windows 10’da 4K videoları oynatma ihtiyaçlarınızı karşılamak üzere, doğru seçimi yapmanıza yardımcı olmak için verilmektedir.

4K Çözünürlük Nedir? Neden Windows 10 İçin 4K Video Oynatıcıya İhtiyacınız Var?

4K Video Player Indir webhakim

4K nedir? 4K UHD videosunun görüntü tanımlama kalitesi çok daha yüksektir, daha ayrıntılı resim, daha hızlı hareket ve daha geniş projeksiyon yüzeyi gibi avantajları vardır.

Basitçe ifade etmek gerekirse, 4K çözünürlük, etkileyici görüntü efekti sağlamak için 1080p çözünürlüğe kıyasla dört kat daha fazla resim pikseli üretiyor.

Bununla birlikte, 4K video oynatımı, video FPS, piksel, çerçeve genişliği ve yükseklik, boyut ve diğer ayrıntılar ile birlikte, özellikle bilgisayarda CPU’ya bağlıdır ve bir oyuncu 4K video oynatabildiği gibi, bu avantaja sahip olmayabilir de.

Windows 10’da sorunsuz bir şekilde 4K video oynatmak için, Windows Media Player’ın destekleyici özelliği olmadığı için, Windows 10 için kesinlikle profesyonel bir 4K video oynatıcısına ihtiyacınız vardır.

Şimdi aşağıda sizler için derlediğimiz 10 gerçek zamanlı 4K video oynatıcıyı göreceksiniz. Hangisini kullanacağınıza karar vermeniz için size yardımcı olacağız.

4k Video Player indir – En İyi 4K Video Player Listesi

4K Video Oynatıcısı Kaynak İşletim Sistemi
02. VLC ->> Ücretsiz Windows 10/8/7, Linux, Mac OS X/OS Sierra, Unix, iOS, Android.
03. DivX Player ->> Demo Windows 10/8/7, Mac OS
04. Plex ->> Ücretli Windows 10 phone/iOS/Android/Roku, Apple TV
05. CyberLink PowerDVD 16 Ultra ->> Ücretli Windows, TV
06. Leawo Blu-ray Player ->> Demo Windows 10/8/7/Vista/XP, Mac OS
07. PotPlayer ->> Demo Windows10/8/7/Vista/XP
08. Media Player Classic ->> Ücretsiz Windows10/8/7/Vista/XP
09. FreeSmith Video Player ->> Demo Windows10/8/7
10. KMPlayer ->> Demo Windows, Mac

Ayrıntılar: Windows 10 için derlediğimiz tüm 4K Video Oynatıcısının hepsi, 4K Videoyu Oynatmaktadır.

Not: Demo yazılanlar kendi içinde belirli bir süre kullanıldıktan sonra ücret istemektedir. O yüzden demo yazdım. Yani kullandıktan bir süre sonra lisanslamanız gerekiyor.

5KPlayer – Windows 10 / Mac OS X / mac OS Sierra için 4K Ücretsiz Video Oynatıcı

4K Video Player webhakim

5KPlayer, Windows 10, Mac OS X / macOS Sierra için tasarlanmış 4K video oynatmanın yanı sıra 4K çözünürlüklü (3840 x 2160) video filmleriyle de mükemmel şekilde uyum sağlar.

4K video yükleme süresini azaltmak ve ipeksi pürüzsüz 4K video yürütmeyi gerçekleştirmek için Windows 10 / Mac’te 4K videoları doğru ve hızlı bir şekilde algılayabilir ve ayırt edebilir.

1-.mts, .m2ts, .mkv, .mpg, .mpeg, .mov, H.264, H.265, VP8/VP9  video ve resim formatlarını destekleyen bir oynatıcıdır.

2– DVD disk / ISO görüntü / VIDEO_TS klasörü oynatmak ve müthiş 4K DVD Blu-ray oynatma performansı sağlamak için Windows 10 için tasarlanmış 4K destekleyici bir DVD oynatıcıdır.

3– YouTube, Dailymotion, Facebook, vb. ‘Den 4K HEVC / H.265 video filmleri ve blu-ray / 360 VR videolarını izleyebileceğiniz bir oynatıcıdır.

4– Windows 10 /Mac / PC / Apple TV’ye ve iPhone / iPad / iPod’dan Mac / PC’ye akış sağlayan 4K video AirPlay sunucusudur.

VLC – Windows 10 / Mac için Açık Kaynaklı 4K Video Oynatıcı

VLC Media Player, No.1 açık kaynaklı medya oynatıcı olarak yakın zamanda, 2.1 sürümünde 4 k video oynatmayı (60 fps’ye kadar) destekleyecek şekilde güncellendi. Bununla birlikte, VLC’nin “hevc” (MPEG-H Bölüm2 / HEVC (H.265)) biçimini bazen çözememesi nedeniyle, başarılı bir VLC H265 HEVC 4K oynatma işlemine henüz çok uzak bir mesafe var.

VLC 4K

Temel Özellikler:

* Her şeyi oynatır – Dosyalar, Diskler, DVD’ler, Web Kameraları, Cihazlar ve Tüm Akışlar.

* MPEG-2, MPEG-4, H.264, MKV, WebM, WMV vb. gibi gerekli codec paketleri olmadan çoğu codec’i oynatır.

* Windows 10/8/7, Linux, Mac OS X, Unix, iOS ve Android’de çalışır.

DivX Player – Ücretsiz 4K Video Oynatıcı, Windows 10

Bu 4K video oynatıcı, HEVC Ultra HD (4K) videolarını Windows 10’da donma olmadan kaliteli bir şekilde oynatır. Filmler, TV şovları ve web video klipleri için AVI, DivX, MKV, MP4 gibi İnternet’in en popüler formatları için de optimize edilmiştir. Fakat yine de DivX oynatıcısında hızlı ileri sarma ve geri sarma işlevleri bulunmamaktadır. Fark etmez, sizin için hala birçok avantajlar sunar:

DivX Oynatıcı 4K

Temel Özellikler:

* Videolarınızı, müziklerinizi ve fotoğraflarınızı evinizdeki herhangi bir DLNA uyumlu cihaza (örneğin PS3, Xbox, Chromecast, Samsung Galaxy ürün serisi vb.) aktarır.

* Çalma listesi oluşturur, oynatır ve tekrarlar ve otomatik olarak DivX Filmler klasörünüzden 4K dosyaları ekler.

* İzlediğiniz parçayı tutar, o sahneye geri atlayıp bir dizide nerede kaldığınızı kolayca hatırlayabilirsiniz.

Plex – 4K Video Oynatıcı Windows 10 İçin 4K

Plex 4K, Windows 10 / iOS / Android / Roku Apple TV vb için 4K video oynatıcısıdır. Tüm filmlerinizi, müziklerinizi, TV şovlarınızı, fotoğraf koleksiyonlarınızı parmaklarınızın ucunda oynatabilir ve bir ayda 4,99 ABD Doları, yılda 39,99 ABD doları ve 149,99 ABD doları karşılığında ömür boyu kullanım imkanı sağlayabilir, Windows cihazınıza aktarabilirsiniz.

Bilgisayarınız onu çözecek kadar güçlü olduğu sürece H.264 (AVC) codec bileşenini kullanarak 4K video dosyalarının sorunsuz oynatılmasını destekler.

Bununla birlikte, MKV, MXF, MPG vb. diğer 4K dosyaları 4K oynatıcı tarafından desteklenmeyecektir, çünkü Plex, 4K videoları en uyumlu biçimlerine dönüştürüp sıkıştırmanız veya sadece bu listede diğer 4K video oynatıcıları oynatmanız için gerekli ortamı sağlar.

Plex 4K

Temel Özellikler:

* Hi-fi müzik ve video formatları da dahil olmak üzere tüm dosya türlerini destekler.

* Zengin, kullanımı kolay bir ara yüzde kişisel müzik, fotoğraf ve videolar gibi tüm medya koleksiyonlarını gösterir.

* Çevrimiçi içeriği TED Sohbetleri, NPR, Spike, Comedy Central ve Soundcloud gibi çeşitli kaynaklardan alır ve bunları daha sonra izlemek için kaydetmenize olanak tanır.

CyberLink PowerDVD 16 Ultra,Windows 7 İçin Ultra 4K Video Oynatıcı

PowerDVD, Windows 10 ve TV için video düzenleme işlevlerine sahip, uygun bir 4K video oynatıcısıdır. PowerDVD kupon kodu için yaklaşık 80 $ ‘lık bir maliyetle tam müşteri desteği ve en yeni güncellemelerle PC / TV’de 4K / Blu-ray videoları oynatma imkanı sunar.

PowerDVD 4K

Temel Özellikler:

* Videoyu 360 derecelik açı ile PC / TV’de çalıştırır.

* Ultra HD 4K / Blu-ray diskler / DVD’ler ve en zengin renk içerikli videoları oynatır.

* Roku, AppleTV ve Chromecast’ten herhangi bir medyayı büyük ekranınıza göndermek üzere yayın akışını destekler.

Leawo Blu-ray Oynatıcı – Çok Ekranlı Windows 10 / Mac için Blu-ray / 4K Video Oynatıcısı

Leawo Blu-ray Oynatıcı, HD film keyfi sunmak için Windows ve Mac’te Blu-ray / DVD disk, klasör veya IOS oynatabilen% 100 ücretsiz Blu-ray / DVD / Video Oynatıcıdır. Test sırasında bu 4K video oynatıcı, 29 çerçeve / sn ve 4096 * 2160 çözünürlükte video oynatabilir.

Leawo Blu-ray Oynatıcı

Temel Özellikler:

* Windows 10/8/7 / Vista / XP / Mac üzerinde Blu-ray / DVD (disk / klasör / ISO dosyaları) / 1080p HD, AVI, MPEG, WMV, vb oynatır.

Dolby, DTS, AAC, TrueHD, DTS-HD gibi dahili ses kod çözme teknolojileri ile olağanüstü ses efekti sağlar.

* Altyazı, ses parçaları ve videoları ayarlar, arka plan resmini özelleştirir ve program efektlerini özelleştirir, çok dilli destekler.

PotPlayer – DVD, TV ve HDTV’yi destekleyen Windows 10 4K Video Oynatıcısı

PotPlayer  Windows10 / 8/7 / Vista / XP 32bit indirme ve 64 bit indirme sağlayan gerçek bir 4K video oynatıcısıdır. 4K video kayıttan başka, ekran rotasyonunu ayarlamak, video anlık görüntüsünü çekmek için kısayol tuşunu kullanmak, video en-boy oranını ayarlamak vb. için de kullanabilirsiniz.

PotPlayer 4K

Temel Özellikler:

* OpenCodec’i destekler ve DXVA, CUDA, QuickSync’i kullanarak maksimum performans sağlar.

* 3DTV veya PC’nizde 3D deneyimini elde edebileceğiniz 3D gözlük çeşitlerini destekler.

* Metin altyazıları (SMI ve SRT), DVD (Vobsub) ve Blu-ray altyazıları, ASS / SSA animasyonu ve SMI Ruby etiketleri gibi çeşitli altyazı formlarını destekler.

Media Player Classic – 4K UHD Video Oynatıcısı, Sadece Windows için

MPC-HC, Windows için HEVC H265 video oynatımı gibi tüm yaygın video ses dosyalarını destekleyen son derece hafif, açık kaynaklı bir medya oynatıcıdır. Media Player Classic, Windows 10’da K-Lite Codec Pack’i yüklemeniz durumunda 4K oynatma olanakları sağlayabilir.

MPC-HC 4K

Temel Özellikler:

* Oldukça hafiftir- Herhangi bir SSE işlemcide, hatta eski bilgisayarınızdaki filmleri dahi 4K formatında izleyin.

* Özelleştirilebilir – Neredeyse her türlü ihtiyaca cevap verebilecek geniş seçenek yelpazesi.

* 100% korumalıdır – Reklamlar veya araç çubukları ile karşılaşmazsınız.

FreeSmith Video Oynatıcı – Windows için Blu-ray / 4K Video Oynatıcısı

FreeSmith Video, herhangi bir video codec’i yüklemeden MKV, AVI, MP4, MPEG, vb. Gibi farklı multimedya dosyalarını destekleyebilen, 5KPlayer gibi Windows 10 için başka bir iddialı, güvenli ve kaliteli 4K video oynatıcısıdır.

FreeSmith Player 4K

Temel Özellikler:

* 200’den fazla Blu-ray filmin yanı sıra, DivX, XviD, OGG, MP4, H263, vb. dosyaları düzgün biçimde oynatır.

* Çalma listeleri oluşturur ve kaydeder, anlık görüntüler alır, ses seviyesini kontrol eder, vb.

* Opencandy yok, araç çubuğu yok, casus yok, reklam yok, virüs yok, kullanıcı izleme yok. Yani kısacası tam bir profesyoneldir.

KMPlayer – 3D, 4K, UHD destekli Windows 10 için 4K Video Oynatıcı

Bu Windows 10 4K video oynatıcısı, ihtiyacınız olan tüm codec bileşenlerini içerir ve 3B 4K ve UHD video, filmleri oynatırken üstün görüntü kalitesi sunar. Ayrıca, DVD seçimleri, Film menüleri, ses menüleri, alt yazı menüleri vb. dosyalarınızı kolayca işleyebileceğiniz gibi tüm kontrolleri de sağlar.

KMPlayer 4K

Temel Özellikler:

* RTS, MPEG1, MPEG2, AAC, WMA7, WMA8, OGG, vb. Gibi çeşitli formatları destekler.

* Dünya çapında 24’ün üzerinde dili destekler. Türkçe dahil….

* Ses ve video yakalar ve bunları istediğiniz formatta kaydetmenizi sağlar.

5KPlayer, diğer oynatıcıların da içinde bulunduğu 2017 en iyi ücretsiz medya oynatıcılarının başında gelmekte ve çeşitli avantajlar sağlamaktadır ve ayrıca benzeri görülmemiş bir görüntü deneyimi yaşatmaktadır.

Elbette diğer 4K video oynatıcıların kendi artıları var, hangisinin sizin 4K oynatma ihtiyaçlarınız için yeterince iyi olduğunu kontrol etmek için bunlardan herhangi birini deneyebilirsiniz ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.

SONUÇ

Bu programların hepsi ücretsizdir ve geniş bir medya formatı desteği sunar. Hangi oynatıcıyı tercih edeceğiniz, kişisel tercihlerinize ve ihtiyaçlarınıza bağlıdır.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER