Uzaktan eğitim ile başlayan okullar kademeli olarak açılmaya başladı. Bilindiği üzere 1.sınıflar ile başlayan yüz yüze eğitim 2. 3. 4. 8. ve 12.sınıflar olarak açılmaya başladı. Peki, en çok merak edilen soruların başında diğer sınıflar için okullar ne zaman açılacak? 5. 6. 7. ve 9. 10. 11. sınıflar ne zaman okula gidecek? Tüm detaylarına bakalım.

DİĞER SINIFLAR İÇİN OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

5. 6. 7. ve 9. 10. 11. Siniflar Ne Zaman Okula Gidecek

5. 6. 7. ve 9. 10. 11. sınıflar ne zaman okula gidecek? Binlerce öğrencinin merakla beklediği yüz yüze eğitime geçiş süreci ile ilgili detaylar her gün yaşanan yeni gelişmeleri ile birlikte takip edilmeye devam ediyor. Hatırlanacağı üzere ilkokul 1. sınıfların ardından 2. 3. 4. 8. ve lise 12. sınıflar da okula başlamıştı. Bu kapsamda ise diğer sınıflar ne zaman okula gidecek sorusu akıllarda soru işareti olarak duruyor.

ORTAOKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

ORTAOKULLAR NE ZAMAN ACILACAK

Bakan Selçuk, yüz yüze eğitimin tüm sınıflar için ne zaman başlayacağına yönelik, ‘‘Diğer sınıflarla ilgili birkaç hafta sonra tekrar bir değerlendirme yapılacak. Bir takvim yok, olamaz çünkü vaka sayısının seyrini bilemiyorum. Bilim Kurulu’nun bir ay sonrası için ne diyeceğini bilemiyorum, onlar da izliyorlar, onlar da şu an bilmiyorlar. Bunu bilmezken ‘şöyle olacak’ demek çok doğru değil. Biz büyük bir sorumluluk altındayız ve bu sorumluluk altında da çok dikkatli karar vermeliyiz. Amacımız, temennimiz hepsini açmak.” açıklamasında bulundu.

ORTAOKULLAR NE ZAMAN ACILACAK 2020

Selçuk, diğer kademelerle ilgili de kademeli ve seyreltilmiş bir model mi düşünüleceği sorusu sorulması üzerine şu an için böyle düşünüldüğünü söyledi. Selçuk, il hıfzıssıhha kurulları eğitimle ilgili tavsiyede bulunursa bunu dikkate alacaklarını belirtti. Selçuk, ‘Her ilde her şey aynı olacaktır, böyle bir katiyetle konuşamayız. Biz duruma bakarak esnek bir değerlendirme yapmak zorundayız’ açıklamalarını yaptı.

 

Youtube Kanalımıza Abone olmayı lütfen unutmayın. :)


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!