5 Ocak Koronavirüs Tablosu Türkiye en güncel yeni vaka sayısı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından açıklanıyor. 24 saat verilerine göre, Türkiye’nin dünkü tablosuna göre vaka sayısı 2.255.607’ye yükseldi. Koronavirüs sebebiyle toplam 197 vatandaşımız hayatını kaybetti.

5 Ocak Koronavirus Tablosu

Sağlık Bakanlığı https://covid19.saglik.gov.tr/ adresinden, koronavirüs seyrine ilişkin sayısal verileri düzenli olarak paylaşıyor. Bakan Koca ise günlük olarak vaka, vefat ve ağır hasta sayılarına dair önemli açıklamalarda bulunuyor. İşte, 5 Ocak Salı korona tablosu.

5 Ocak Koronavirüs Tablosu

 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 5 Ocak Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu açıklandı. 194 vefat var.

4 Ocak Koronavirüs Tablosu

Bakan Koca, ”Bugün tespit edilen 1.508 yeni hastamız var. Ağır hasta sayımız düşmeye devam ediyor. Kısıtlama ve tedbirlerle elde ettiğimiz kazanımları kalıcı hale getirmeliyiz. Birlikte hareket edersek güçlüyüz. http://covid19.saglik.gov.tr

Bugün tespit edilen 1.515 yeni hastamız var. Uzun bir aradan sonra vaka sayısı 10.000’in altına indi. Kısıtlamalara ve test talebindeki düşüşe bağlı olarak vaka sayıları beklenenden fazla gerilese de bunu kalıcı hale getirmek elimizde. Birlikte güçlüyüz. http://covid19.saglik.gov.tr

Zamanın akışını durduramayız. Hastalığın yayılımını ise yavaşlatabilir, durdurabiliriz. Kısıtlama ve tedbirlere sabırla uyan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ederim. ”açıklamasında bulundu.

Dünyada Koronavirüs Tablosu

ABD’de 20 milyon 225 bini

Hindistan‘da 10 milyon 282 bini

Brezilya‘da 7 milyon 635 bini ve

Rusya‘da 3 milyon 159 bini aştı.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER