Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından koronavirüs vaka sayısı ve vefat edenlerin sayısı açıklanıyor. Güncel vaka sayısı 31 bin 896 olarak, hasta sayısı ise 6 bin 128 olarak açıklandı. 6 Aralık koronavirüs tablosu araştırılıyor. Detaylarına bakalım.

6 Aralik Koronavirus Tablosu

Bildiğiniz üzere Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Türkiye’deki Covid-19 verilerini günlük olarak açıklıyor. Genel olarak ise toplam yoğun bakım hasta sayısı, toplam vefat sayısı, toplam vaka sayısı, toplam test sayısı, toplam iyileşen sayısı, toplam entübe hastası gibi verileri açıklıyor. 6 Aralık koronavirüs tablosu merak ediliyor.

6 Aralık Koronavirüs Vaka Sayısı

Sağlık Bakanı Dr.Fahrettin Koca 6 Aralık koronavirüs tablosunu 195 vefat var. Bugün tespit edilen 6.093 yeni hastamız var. Ağır hasta sayısındaki artış hızı azalma eğiliminde. Tedbirler ve kısıtlamaların etkisini görmeyi ümit ediyoruz. Tedbirlere uymak hepimiz için insani bir görevdir. Kısıtlama olmadan da kalabalıklardan uzak durun http://covid19.saglik.gov.tr

5 Aralık Koronavirüs Vaka Sayısı

Bakan Koca, 5 Aralık Koronavirüs Tablosu 196 vatandaş hayatını kaybetti. Bugün tespit edilen 6.128 hastamız var. Sokağa çıkma kısıtlamalarının tek sebebi toplum sağlığını korumaktır. Hepimiz üzerimize düşeni yapmalı ve kendi kısıtlamalarımızı uygulamalıyız. Evimiz en güvenli yerdir. Kapalı ve kalabalık ortamlara ara verelim. http://covid19.saglik.gov.tr” paylaşımında bulundu.

24 saatte hasta sayısı 6 bin 128 oldu. 4 bin 100 kişinin koronavirüs tedavisinin tamamlanmasıyla iyileşenlerin sayısı 427 bin 242’ye çıktı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yaptığı paylaşımda, “Bugün tespit edilen 6 bin 128 hastamız var. Sokağa çıkma kısıtlamalarının tek sebebi toplum sağlığını korumaktır. Hepimiz üzerimize düşeni yapmalı ve kendi kısıtlamalarımızı uygulamalıyız. Evimiz en güvenli yerdir. Kapalı ve kalabalık ortamlara ara verelim.” açıklamasını yaptı.

Bakan Koca, ”Son haftada ADANA’DA vaka artışı %50, yoğun bakım doluluk oranı %79. HATAY’DA artış %125, yoğun bakım doluluk oranı %86. MERSİN’DE artış %50, yoğun bakım doluluk oranı %74. SAMSUN’DA artış %35, yoğun bakım doluluk oranı %81. KASTAMONU’DA artış %50, yoğun bakım doluluk oranı %74.” paylaşımında bulundu.

Sağlık Bakanı, ”Her hafta olduğu gibi, İl Sağlık yöneticilerimiz ve Başhekimlerimizle İstanbul’u değerlendirdik. Son bir aydaki çabalar ve tedbirlerle bu hafta vaka sayısında %25 düşüş başladı. Ancak hastane ve yoğun bakım yükü devam ediyor. Ara vermeden mücadeleye devam edelim.” açıklamasını yaptı.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER