• Ana Sayfa
  • Güncel Haberler
  • İçişleri Bakanlığı’ndan normalleşme genelgesi! 65 yaş üstü ve 18 yaş altı vatandaşlar için yeni karar

İçişleri Bakanlığı tam kapanma sonrası normalleşme ile ilgili bir genelge yayınladı. Genelgede 65 yaş üstü ve 18 yaş altı vatandaşlar için yeni kararlar alındı.

İçişleri Bakanlığı’ndan normalleşme genelgesi! 65 yaş üstü ve 18 yaş altı vatandaşlar için yeni karar

 

65 Yas Ustu Sokaga Cikma Yasagi

17 günlük tam kapanma yarın sona eriyor. İçişleri Bakanlığı, tam kapanma sonrası normalleşmeye ilişkin yeni bir genelge yayımlandı. Genelgede 65 yaş üstü ve 18 yaş altı vatandaşlar için yeni kararlar alındı.


Kademeli normalleşme döneminde, 65 yaş ve üzeri vatandaşlardan iki doz Kovid-19 aşısını yaptırmış olanlar ile 18 yaş altındakiler için sokağa çıkma kısıtlaması olmayacak. Hakkı olmasına rağmen Kovid-19 aşısı olmayan 65 yaş ve üzeri vatandaşlar, hafta içi sadece 10.00-14.00 arasında sokağa çıkabilecek. 65 yaş ve üzeri vatandaşlar ile 18 yaş altındakilerin şehir içi toplu taşıma araçlarını kullanmalarına müsaade edilmeyecek.

Yorumlar (1)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER

Anonim 1 sene önce

Allah sizi bildiyi gibi yapsin.gucunuz ancak yasli ve cocuklara yetiyor.arabamiz yok ucarakmi gezelim yeter artik biktik hayatimizdan yasamaktan.rahat birakin cocuklari artik.cocuklar buyuklerden daha iyi koruyor maskeszi cikmiyolar .siz ergenleri evde tutun bakalim yiyormu evde tutmak yeter vallahi billahi yeter