7 Ocak Koronavirüs Tablosu Sağlık Bakanlığı resmi sitesinden açıklanıyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise son durumu sosyal medya hesabından paylaşıyor. En son 24 saat verilerine göre Türkiye’de son 24 saatte 181 bin 323 koronavirüs testi yapıldı. 13 bin 695 kişinin testi pozitif çıktı. 197 kişi yaşamını yitirdi. Peki 7 Ocak koronavirüs tablosu açıklandı mı?

7 Ocak Koronavirus Tablosu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından günlük koronavirüs tablosunu açıklıyor. 24 saatte koronavirüste; test sayısı 25 milyon 132 bin 152’ye ulaştı. Ağır hasta sayısı 3 bin 522 oldu.

7 Ocak Koronavirüs Tablosu

7 Ocak koronavirüs tablosu henüz açıklandı. 194 vefat var.

6 Ocak Koronavirüs Tablosu

Bakan Koca, ”Bugün tespit edilen 1.458 yeni hastamız var. Aktif vaka sayımız durağan seyrediyor. Ağır hasta sayımız sevindirici şekilde azalmaya devam ediyor. Kayıplarımızın sayısında azalma eğilimi var. Birlikte tedbir ve birlikte mücadele ile kazanacağız. http://covid19.saglik.gov.tr

Bir aşı adayımız Faz II safhasında, 6 aşı adayımız da Faz I çalışması aşamasına geldi. Tüm imkanlarımız bize en iyi aşıyı kazandırmak için seferber edilmiştir. Bilimden gelen güçle ve bilim insanlarımızın gayretiyle başaracağız.

Ülkemizde devam eden AŞI ÇALIŞMALARI ile ilgili bir toplantı daha yaptık. Ülkemizin bilimsel ve teknik alt yapısı, Bilim İnsanlarımızın azim ve gayretinin bize en iyi aşıları kazandıracağına inanıyorum.” açıklamalarında bulundu.

Dünyada Koronavirüs

Vaka sayısı ABD’de 21 milyon 130 bini aştı.

Hindistan’da 10 milyon 355 bini aştı.

Brezilya’da 7 milyon 734 bini aştı.

Rusya’da 3 milyon 260 bini aştı.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!