8-Top Emojisi Facebook’ta neden paylaşılıyor

Ana Sayfa Haber 8-Top Emojisi Facebook’ta neden paylaşılıyor
Yunus Emre İyitütüncü   Facebook’ta Top Emoji: Ne anlama geliyor?

Prostat kanseri hakkında bilinçlendirmek için  kampanyanın bir parçası olarak durumlarını 8-top emojisi olarak değiştiriyorlar. 

Son birkaç günde siyah sekiz top, Facebook’ta yayınlanıyor, insanlar emojiyi neden insanların paylaştığını çevrimiçi olarak arıyor.

Birçok kişi, Facebook’un Messenger uygulaması aracılığıyla kullanıcıları arkadaşlarına göndermelerini isteyen iletiyi yaymakta.

Mesaj, “Merhaba arkadaşım, prostat kanseri için farkındalığı arttırmaya çalışıyoruz” deniliyor. “Hepiniz erkekler (sadece erkekler) duvarına koyabilir, yorum yapmaz, sonra bunu tüm erkek arkadaşlarınıza gönderebilir misiniz?

“Parmağınızı bu mesajı tutun ve ileri sarın.”

Fikrin prostat kanseri ile ilgili farkındalık yaratmak kampanyasının parçası olmak görünmüyor. Bildirildiğine göre, sekiz kişi mesajın bahsettiği kanser türlerinin ikinci yarısı için hazırlanıyor.

Gerçekleri | Prostat kanserinin

*    İngiltere’de 47.300 erkek, her yıl prostat kanseri teşhisi konuyor
*    İngiltere erkekleri arasında en sık rastlanan kanser
*    Sekiz erkekten birinde yaşam boyu teşhis konuluyor
*    Bu ihtimal, siyah erkekler için iki katına çıkmış durumda ve dörtte biri bu hastalıktan etkilenir
*   Babaları veya erkek kardeşleri prostat kanseri geçirmiş olan erkeklerin hastalığı geliştirme olasılığının iki katından fazladır.
*   65-69 yaş ortalaması erkek tanısı konur
*   İngiltere’de 11.287 erkek her yıl prostat kanserinden ölüyor – bu her saat birine eşit
*    İngiltere’de hastalığa yakalanmış ya da hastalığa yakalanan 330.000 kişi var.

Sitenin kullanıcıları Dünya AIDS Günü bilinçlendirmek profil resimde kırmızı kurdele dahil benzer bir kampanya izliyor.

 

 8-Top Emojisi Facebook'ta neden paylaşılıyorProstat Kanseri İngiltere’ye göre, İngiltere’de yaklaşık 8 kişiden biri hayatının bir döneminde prostat kanseri oluyor.

50 ya da daha fazla yaştaki erkekler, ailesinde prostat kanseri öyküsü olan erkekler ve siyah erkekler prostat kanseri olma riski taşıyor.

Prostate Cancer İngiltere’de Dijital Müdür olan Gareth Ellis-Thomas, “8 erkekten 1’inde birinin İngiltere’de prostat kanseri alması nedeniyle, 8 top emojisini paylaşmak, erkeklerde en sık rastlanan kanser farkındalığını artırmanın mükemmel bir yoludur.dedi

 “Bunu şimdiye kadar paylaşmış ve konuşmaya başlamamıza yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim (ve emoji yazmayı) istiyoruz. Prostat kanserinin farkında olan erkekler ne kadar çok olursa, bunu yenme şansımız o kadar yüksek olur.

“Eğer prostat kanseri hakkında endişeleniyorsanız, doktorunuzla konuşun veya Uzman Hemşirelerimizle telefonla ya da web sitemizdeki canlı sohbet ile iletişime geçin.”

Kaynak:http://www.telegraph.co.uk/technology/2017/03/08/people-posting-8-ball-emoji-facebook-does-mean/

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir