80 Bin Personel Alımı İşkur Aracılığı ile Başvurular

Ana Sayfa Haber Eğitim 80 Bin Personel Alımı İşkur Aracılığı ile Başvurular
  İş-Kur ”Türkiye İş Kurumu” iş aramakta olanların açık iş ilanı üzerinden en çok başruvurulan kurumdur. Bu nedenledir ki işsizlikten kurtulmak için diğer bir değişyle iş sahibi olmak için akla ilk gelen ilk adrestir. Bu arada Türkiye İş Kurumu ile hangi meslek dallarından personel aranıyor?

Türkiye İş Kurumu gitgide güncellenen iş ilanlarında hemen hemen 80 bine yakın personel aranıyor. Baktığımızda bu da iş aramakta olanlar için ciddi bir sayı. Bu arada meslek ve iş değişimleri olarak iş aramakta olanların çoğu vakitlerini kariyer, eleman ve İş-Kur web sitelerinde iş arayarak geçirmektedirler.

Türkiye İş kurumu ilanında hangi meslekler aranıyor?

Personel Alımı İşkur

Türkiye İş Kurumu iş ilanı üzerinden çalışan adayları meslek dallarına göre arama yapabilmektedirler. Bugünlerde ise Türkiye İş Kurumu web sitesi daha çok ”beden işçisi” alımı yapmaktadır. Değişik sektörlerden değişik şirketler için ”23 Bin Beden işçisi” aranmaktadır.

Beden işçisi ilanlarının hemen hemen 5 bine yakın alımı ”temizlik görevlisi” ilanı takip etmekte. ”Satış Danışmanı” kadrosu için ise hemen hemen 4 bin personel aranmakta. Bu personeller hemen hemen saha satış ve mağaza bölgelerinde çalıştırılıyor.

Listenin devamına bakarsak ise 3 bine yakın ilanıyla ”garson”aranmaktadır. Kasiyer, reyon görevlisi, Makineci (dikiş), güvenlik görevlisi, konfeksiyon işçisi ve çağrı merkezi müşteri temsilcisi olarak da hemen hemen 2 bine yakın totalde 10 bine yakın personel aranıyor.

1500’E YAKIN MESLEK VAR

Türkiye İş Kurumu, iş arayanlar sayfasında 1500’e yakın değişik meslekten personel aranıyor. Bu arada çalışan adayları Türkiye İş Kurumuna yapacakları başvuruların hemen ardından kısa sürede iş bulma, imkanına sahip olabiliyor. Baktığımızda adaylar e-Devlet şifreleri ile de esube.iskur.gov.tr web adresinden çalışmak istedikleri meslek ve yerlerini seçerek ilanların detaylarına çok kolayca ulaşabiliyor.

Kaynak: http://www.isinolsa.com/guncel-is-ilanlari/is-kur-araciligiyla-80-bin-personel-alinacak-h22070.html

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir