Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bilindiği üzere koronavirüs tablosunu paylaşıyor. Türkiye’de son 24 saatte 201 bin 219 bin koronavirüs testi yapıldı. 33 bin 198 kişinin testi pozitif çıktı, 211 kişi hayatını kaybetti. Bu arada vatandaşlar 9 Aralık koronavirüs tablosu açıklandı mı diye merak ediyor.

9 Aralik Koronavirüs Tablosu

Koronavirüs salgınında yeni vakalar bir türlü düşmüyor. En güncel koronavirüs tablosuna göre, son 24 saatte 201 bin 219 koronavirüs testi yapıldı. Hasta sayısı 6 bin 593 olarak kayda geçti. Detaylarına bakalım.

9 Aralık Koronavirüs Tablosu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 9 Aralık Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosunu 217 vefat var.

8 Aralık Koronavirüs Tablosu

Bakan Koca açıklamasında, ” Bugün tespit edilen 6.593 yeni hastamız var. Günlük test sayısında 200.000’e toplamda ise 20.000.000’a ulaştık. Ağır hasta sayımız artış hızı azalsa da 6.000’e yaklaştı. Kalabalıklardan uzak durmalı ve kendi kısıtlamalarımızı kendimiz uygulamalıyız.” ifadesini kullandı.

Sevdiklerimizden uzak kalmamak için eski normallerimizle aramıza mesafe koyalım. Tedbirlere uyarak hem kendimizi hem de sevdiklerimizi koruyalım.

İZMİR, ADANA, MERSİN, HATAY Valilerimiz, İl Sağlık Müdürlerimiz ve Halk Sağlığı Başkanlarımızla online görüşerek durumu tekrar gözden geçirdik. Bu illerimizde sabit vaka artışı var, ağır hasta yükü artıyor. Sırasıyla HATAY, MERSİN, ADANA ve İZMİR’DE risk devam ediyor.

Yüksek vaka sayılarının devam ettiği KONYA, SAMSUN, ANTALYA, TRABZON, ORDU Valilerimiz, İl Sağlık Müdürlerimiz ve Halk Sağlığı Başkanlarımızla görüşmeye devam ediyoruz. Bu iller yakın takibimiz altında. Test kapasitemizi ve filyasyon ekiplerimizi artırdık.” açıklamasında bulundu.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER