9 Ocak Koronavirüs Tablosu Türkiye en yeni vaka sayısı Sağlık Bakanlığı, koronavirüs vaka sayısı ve vefat eden sayısı merak ediliyor. Türkiye’de güncel Koronavirüs vaka ve vefat rakamları her gün paylaşılıyor. En son Türkiye koronavirüs tablosunu vatandaşlar araştırıyor. Peki 9 Ocak Koronavirüs tablosu açıklandı mı?

9 Ocak Koronavirus Tablosu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise sosyal medya hesabından güncel tabloyu yayınlıyor. Türkiye’nin dünkü tablosuna göre vaka sayısı 2.307.581’e yükseldi. Koronavirüs sebebiyle toplam 22.450 vatandaşımız hayatını kaybetti.

9 Ocak Koronavirüs Tablosu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 9 Ocak Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu Sağlık Bakanı tarafından açıklandı. 181 vefat var.

8 Ocak Koronavirüs Tablosu

Bakan Koca, ”Bugün tespit edilen 1.291 yeni hastamız var. Ağır hasta sayımız azalmaya devam ediyor. Hastane yükümüz umut verici şekilde azalıyor. Vaka sayılarındaki düşüşü kalıcı kılmak elimizde. Kısıtlama ve tedbirlere tam olarak uyalım. Birlik olup kazanacağız.” ifadesini kullandı.

Son 24 saatte 8 bin 211 kişinin Kovid-19 tedavisi ya da karantinasının sona ermesiyle iyileşen sayısı 2 milyon 172 bin 251’e yükseldi. Test sayısı 25 milyon 681 bin 213’e ulaştı. Vaka sayısı 2 milyon 296 bin 102, vefat 22 bin 264 ve ağır hasta sayısı 3 bin 201 oldu.

Aşı lojistik planlaması ile ilgili detayları ele alarak Acil Kullanım Onayı’nı takiben tüm adımları hızlıca hayata geçirmek için hazırlıklarımızı gözden geçirdik. Bu dönemi güçlü bir aşılama programı için fırsata dönüştürmeliyiz. Bundan sonra en önemli gündemimiz aşı.

İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa Valilerimiz ve il sağlık müdürlerimizle ayrı ayrı görüşüp salgın ile ilgili durum değerlendirmesi ve aşı hazırlıklarını ele aldık. Son iki hafta içinde İstanbul ve İzmir’de vaka sayısında %40, Ankara ve Bursa’da %60’a yakın düşüş oldu.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!