Youtube video yükleme platformuna bir şekilde herkes girmeye çalışıyor yada ilgisi bulunuyor. 9 yaşındaki bir çocuğun ise Youtube kazancı fabrika çalıştıranları bile kıskandıracak cinsten oldu. Ryan Kaji ismindeki Youtuber, bir yılda 30 milyon dolar (240 Milyon) gelir elde etmeyi başardı.

9 Yaşındaki Çocuk 1 Yılda YouTube’dan 30 Milyon Dolar Kazandı

9 Yaşindaki Çocuk 1 Yilda YouTube'dan 30 Milyon Dolar Kazandi

9 yaşındaki çocuğun YouTube kazancı adeta parmak ısırtacak cinsten. Ryan Kaji ismindeki bu çocuk, YouTube’dan milyon dolarlık gelir elde etmeyi başardı.

Yaklaşık olarak 3 yıldır YouTube çocuk kategorisinin zirvesinde yer alan Ryan Kaji, 2020 yılında da 30 milyon dolara yakın bir gelir elde ederek rakiplerini geçmeyi başardı.

9 yaşındaki çocuk, ardı ardına 3. kez YouTube sosyal ağında en çok kazanan çocuğu olmayı başardı. Yıllardır oyuncak kutusu açma ve inceleme videoları çeken Ryan Kaji, 2020 yılında ortalama 30 milyon dolar kazandı.

Sponsorluklar İle Birlikte Çılgın Bir Para Kazandı

ABD’nin Texas eyaletinde yaşayan 9 yaşındaki Ryan Kaji, YouTube kanalı Ryan’s World’den 29,5 milyon dolar ve sponsorlu pijamaları Ryan’s World markalı oyuncak ve giysilerden ortalama olarak 200 milyon dolar kazandı.

Kaji, ilk önce diğer oyuncak inceleme kanallarını izledikten sonra 2015 yılının Mart ayında YouTube videoları çekmeye başladı. Bu ara bir röportajda annesine “Diğer çocuklar varken neden ben YouTube’da değilim?” diyerek bir anda gündeme oturmuştu.

Ryan’ın ailesi şu anda 9 YouTube kanalını yönetiyor. Ryan’s World 42,7 milyon abone ve 13,3 milyar görüntüleme ile en popüler olanı.

Son olarak ise 2019 Haziran ile 2020 Haziran arasındaki tahmini kazançların analizini yayınlayan Forbes dergisine göre, en çok kazanan ilk 10 YouTuberların gelirleri 211 milyon dolar bandında.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER