Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, Google'a korona virüse karşı göstermiş olduğu hassasiyet dolayısı ile teşekkür etti.

Cuma öğleden sonra basın toplantısında konuşan Donald Trump, en çok tercih edilen arama motoru olan Google, günü kurtarmak için çok çalıştığını söyledi. Google, hem ilgili kişilerin korona virüs testine ihtiyaç duyup duymadıklarını ve kısa yoldan testi nereden bulabileceklerini belirlemelerine yardımcı olacak bir web sitesi geliştirmektedir.

ADB Başkanı Donald Trump: Google’a Teşekkür Ederim

abd baskani google webhakim

Trump, ”Google’a teşekkür etmek istiyorum,” dedi. Ayrıca Trump ”gazetecilere Beyaz Saray’da toplandığını söyledi. Google, korona virüs için web sitesi geliştirmeye yardımcı oluyor, önceki  web sitelerinden farklı olarak, testin sonuçlarını anında belirlemek, yakınlardaki uygun bir yerde testi yapmayı kolaylaştırmak ve testi anında yapmak için çalışıyorlar”dedi.

ABD Başkanı, ”Google’ın şu anda bu konu ile çalışan 1.700 mühendisi bulunduğunu ve şirketin çok kısa süre içerisinde inanılmaz  bir ilerleme kaydettiğini” vurguladı.

Google’ın ana şirketi olan Alphabet’in bilim ve yaşam bölümü Verily, ”çok kısa sürede bir şey beklememiz gerekiyor” bildirisi yayınladı.

Verily, ”Covid-19 testi için bireylere yardımcı olacak bir araç geliştiriyoruz ve gelişimin ilk aşamalarında ve Bay Area’da zaman içinde daha geniş çaplı test yapmayı planlıyor.”

ABD Baskani google a tesekur etti

 

Hükümet yetkililerinin ve endüstri ortaklarının desteğini takdir ediyoruz, ayrıca gönüllü Google mühendislerine de teşekkür ediyoruz.

Youtube Kanalımıza Abone olmayı lütfen unutmayın. :)


Kaynak : https://mashable.com/article/donald-trump-google-coronavirus-diagnostic-website/
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!