Amazon’un kurucusu olan Jeff Bezos‘un evinin önüne protestocular giyotin kurdular. Protestocular Amazon şirketinin çalışanlara kötü davrandığı ve polislere yardım ettiği gerekçesi ile giyotini kurduklarını açıkladılar.

ABD’de bu 2 büyük şirket Amazon ve Facebook, son günlerde yerel ve ulusal olarak finansal ve toplumsal olarak protestolara maruz kalıyorlar. Özellikle geçen gün, en büyük eleştiri hedefinde olan Facebook şirketine neredeyse tüm büyük markalar ve kişiler reklam boykotuna başladılar. Diğer yandan ise Amazon, çalışanlarına kötü davrandığı ve polise yardım ettiği gerekçesi ile protestolara maruz kaldı.

Jeff Bezos iş insanın evinin önüne ”Yoksul toplumumuzu destekleyin. Zengin adamları değil” yazılı bir pankart konuldu.

Giyotinli Protestonun Anlamı Büyük

Giyotin bilindiği üzere 1789 Fransız Devrimi ile adını duyurmuştu. O dönemde üst düzey yönetici ve pek çok aristokratın kafası giyotin ile kesilmişti.

Amazon, Protestolardan Etkilenmiş Olacak ki 500 Milyon Dolar Dağıtacak

Protestolara karşı şirket herhangi bir açıklama yapmamış olsa da, çalışanlarını memnun edecek bir adım attı. E ticaret devi Amazon, salgın döneminde mesaisini yoğun olarak sürdüren çalışanlarına 500 milyon dolarlık ‘teşekkürler bonusu’ dağıtacak.


Kaynak : https://www.independent.co.uk/news/world/americas/amazon-jeff-bezos-guillotine-protest-home-a9593961.html
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!