Açık Öğretim Lisesi diploması nasıl alınır? AÖL mezuniyet kredisi sorgulama ve hesaplama

AÖL 2. dönem sınav sonuçlarına bakan öğrenciler, diploma işlemlerine geçmek istiyor. Bu yıl kredilerini tamamlayıp, mezun olmaya hak kazanan öğrenciler e-devlet üzerinden açık lise diploması bilgilerine ulaşabilirler. Açık lise diploması ne zaman verilecek 2020 diyenler ise belgelerini alabilirler.

Açık Lise Diploması Ne Zaman Verilecek? 2020

Açık Lise Diploması Ne Zaman Verilecek

Açık öğretim lisesi öğrencileri Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerinden diplomalarını alabilecekler. Dönem sonunda mezun olmaya hak kazanan öğrenciler diplomalarını sınava girilen tarihten 2-3 ay sonra Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerinden alabilirler. İlinizdeki Koordinatör Halk Eğitim Merkezinin hangisi olduğuna AÖL sayfanızdan öğrenebilirsiniz.

Açık Öğretim Lisesinden mezun olabilmek için bir öğrencinin en az 192 kredi alınması gerekmektedir. Açık Öğretim Lisesine; kayıtlı öğrenciler bu sonuçla toplam 8 dönemde krediyi şartıyla mezun oluyorlar.

Açık Öğretim Lisesi diploma sorgulama detaylarına E-Devlet üzerinden yapabilirsiniz. T.C. numaranızı girip, “Açık Öğretim Liseleri Mezuniyet Belgesi Sorgulama” ekranı üzerinden diploma bilgilerinize bakabilirsiniz.

Açık Lise Diploması Sorgulamak İçin Tıklayınız.


Yorumlar (1)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER

Anonim 5 ay önce

2020 donem 2 donem diplomalar ne zaman gelceķ