Türkiye’de yüz yüze eğitim bilindiği üzere sadece ana okulu ve 1.sınıfa giden öğrenciler için açıldı. Diğer öğrenciler ise uzaktan eğitim ile derslerine devam edecek fakat bilindiği üzere bir çok öğrencinin bilgisayarı yada tableti yoktur, bu yüzden eğitim görmeleri zorlaşmaktadır, buna duyarsız kalamayan isimlerden biri olan Acun Ilıcalı, uzaktan eğitime başlayacak olan fakat dizüstü bilgisayarı olmayan öğrenciler için büyük bir kampanya düzenlendi.

TV8’de canlı yayın sonunda 7,5 milyon TL yardım toplandı. Ilıcalı, “Bağışlarıyla ilköğretim ve ortaöğretimdeki ihtiyaç sahibi öğrencilerimizin, kardeşlerimizin eğitimine katkı sağlayan herkese şükranlarımızı sunuyorum. Allah herkesten razı olsun” açıklamalarını yaptı.

Acun Ilıcalı, Çocuklar için Bilgisayar kampanyasında 7,5 milyon TL yardım topladı!

Acun Ilıcalı Bilgisayar kampanyasında ne kadar topladı

Acun Ilıcalı, kampanya düzenledi. Ayrıca bilgisayarı olmayan çocuklara dizüstü bilgisayar almak için nakit bağışı kampanyası yaptı. Kızılay üzerinden toplanan paralarla alınacak dizüstü bilgisayarlar, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından dağıtılacak.

Acun Ilıcalı’nın ‘Haydi Şimdi’ sloganı ile düzenlediği bağış gecesinde 100 bin lira üzerinde bağış yapanlar canlı yayına alındı. SMS ile bağış yapmak isteyenler ise EĞİTİM yazıp 2686’e mesaj atarak 10 TL bağışta bulundu. Gecenin sonunda Acun Ilıcalı, 7.5 milyon lira bağış toplandığını açıkladı. Bu rakama SMS’ler henüz dahil edilmedi.

acun ılıcalı kızı bağış yaptı

Ilıcalı’ya canlı yayında kızı Leyla Ilıcalı yayına bağlanıp “Baba biz 3 kardeş yardım yapacağız ama senin açıklamanı istiyoruz” dedi. Leyla, babasından onlar adına bağış yapmasını isteyince Acun Ilıcalı da “Ben de kızlarım adına 500 bin lira bağışlıyorum” dedi.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER