Adalet Bakanlığına 15 Bin Personel Alımı Yapılacak! İşte Detaylar

Ana Sayfa Haber Eğitim Adalet Bakanlığına 15 Bin Personel Alımı Yapılacak! İşte Detaylar
  Adalet Bakanlığına 15 Bin personel alımı yapılacak! Hakim ve savcı olacaklara büyük müjde.

Kamuda çalışmak isteyen adaylar Adalet Bakanlığınca istihdam edilecek memur alımlarında adli hakim, savcı, idari hakimliği gibi üst düzey memur alımı gerçeleşecek. Bu arada CTE’ye bağlı cezaevlerinde, Adliyelerde Zabıt Katibi kadrosuna ve İKM kadrosuna ne kadar alım yapılacak!

Hatırlanacağı gibi Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Adalet Bakanlığının ihtiyaç bulunduğu kadrolarda istihdam edilmek üzere 15 bin alım yapılacağı büyük müjdeyi vererek; “1000 adli hakim ve savcı için müracaatı aralık ayında alacağız. 100 idari yargı hakimi, 15 bin de personel alacağız.” demişti.

Bu arada yapılan açıklamalar ile memur adayları yapılacak alımların ne zaman olacağını merak içinde beklemektedirler. Ceza İnfaz Kurumlarında ve Adliylerde bundan önceki alımlarda hangi kadrolarda ne kadar alım oldu! Gelin bir göz atalım.

ADALET BAKANLIĞINCA YAPILAN SON MEMUR ALIMLARI HANGİLERİ ?

memur alımları

21 Mayıs tarihi ile 11 Haziran tarihleri arasında başvuru alınan Adalet Bakanlığı dört farklı ilan yayımladı.

memur alımları

Bu arada sözleşmeli ve kadrolu alımlarda İcra Katibi kadrosunda 1344, CTE’ye 7 Bin 467 kişi, ve Adliyelerde 5 bin 493 kişilik alım yaptı. Baktığımızda Sözleşmeli olarak yapılan alımlarda totalde 14 Bin 504 kişi istihdam edildi.

Bu arada Savcı ve Hakim alımlarında da 8. dönem Avukatlıktan adli yargı hakim, idari yargı hakim savcılığa ve savcılığa ilegeçişler için adaylar yazılı sınav aşamasını geçtiler. 21. Dönem İdari Yargı Hakim, adli ve savcı alımları ise devam etmekte.

Kaynak: http://www.isinolsa.com/is-ilanlari/adalet-bakanligina-15-bin-personel-alimi-hangi-kadrolarda-olmali-h21782.html

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir