Kullanıcıların geçmişten günümüze kadar kullandığı eklentilerden biri olan Adobe Flash Player artık diğer tarayıcılardan engellenerek hatalar oluşmasına neden olmaktadır.

Diğer yandan ise Adobe Flash Player yüklemesi bittiğinde etkinleştirmek için sayfayı yeniden yükleyin gibi sorunlar çıkabiliyor. Şimdi sizlere en kolay yönünden adobe flash player engellendi hatası çözümü kısmına, birlikte bakalım.

Adobe Flash Player Engellendi Ne Demek?

Adobe Flash player bir dönem web siteleri teknolojilerinde en önemlilerinden biriydi.

Günümüzde ise Adobe Flash Player tarayıcıların çoğundan engellendi. Tarayıcıların çoğu ise Google, Mozilla, Microsoft eklentileri HTML 5’e yöneldiler.

Adobe Flash Player Engellendi Sorunu Çözümü

adobe flash player engellendi hatası çözümü

Adobe Flash Player engellendi sorunu çözümü bildiğiniz üzere çoğu kişinin uğraştığı sorunların başında geliyor. Hemen aşağıdaki yöntemleri uygulayarak sorunu çözebilirsiniz.

1- İlk olarak Google Chrome tarayıcısını açıp kapatın.

2- Tarayıcı adres çubuğuna chrome://components/ komutunu yazın ve ardından Enter tuşuna basın. Bu Chrome bileşenlerini güncellemek için gelen bir menüdür.

adobe flash player engellendi sorunu

3- Google Chrome bileşenlerini güncelleyen bir bölümdür. Burada yapılacak işlem pepper_flash yazan kısmında güncellemeleri denetle kısmına basarak Flash güncellemesini yapın.

Not: Bu sorun hala devam ediyor ise o zaman güncellemeler yönetici tarafından devre dışı bırakıldı hatası 0x80040154 sorunu yaşıyorsanız, Chrome Yazılım Temizleme Aracı kullanarak kaldırıp yeniden kuracaksınız. Bu yazılım ise ani tarayıcı çökmelerinde ve beklenmeyen reklam virüslerin bulaşmasında kullanılan bir yazılımdır.

Adobe Flash Player Engellendi Çözüm


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER