Akıllı Telefon Alacaklara, Altın Değerinde Tavsiyeler Bizden !

Ana Sayfa Haber Mobil Akıllı Telefon Alacaklara, Altın Değerinde Tavsiyeler Bizden !
  Hayatımızın ayrılmaz bir parçasına haline gelen akıllı telefonlar, artık elimiz ayağımız olmuş vaziyette ve bu telefonlar her geçen gün önemini artırmakla kalmayıp, büyük bir gelişim ve değişiminde içindeler.

Bu akıllı telefonlarıda alırken dikkat etmemiz hususlar elbetteki var.

Peki nedir bunlar :

1) Yapımında Kullanılan Parçalar

Akıllı Telefon Alacaklara, Altın Değerinde Tavsiyeler Bizden !webhakim-p-1236

Bir telefonun olmassa olmazı dayanıklılığıdır.Elbette piyasada değişik malzemelerden yapılmış akıllı telefonlar var.Ancak bunlardan en dayanıklı olanları metal ve plastikten yapılmış olanlarıdır.

Cam metaryellerin kullanıldığı telefonlardan kaçınmakta fayda var.

2) Ekran Kalitesi

Akıllı Telefon Alacaklara, Altın Değerinde Tavsiyeler Bizden !webhakim-p-1239

Ekranın boyutu ve çözünürlüğü, sizin telefonu hangi amaçla kullanacağınıza bağlı olarak seçmeniz gerekmektedir.Sık sık film izleyen veya video akışı sağlayan biriyseniz 5.5 inç veya 6 inç full HD bir ekran işinizi fazlasıyla görecektir.

3) İşlemci

Akıllı Telefon Alacaklara, Altın Değerinde Tavsiyeler Bizden !webhakim-p-1238

Akıllı telefon seçimlerinde pek önemsenmesede asıl işi yapan işlemcidir.Bu sizin akıcı bir oyun deneyimi yaşamanızı sağlayan en büyük faktörlerden biridir.Eğer çok oyun oynayan biriyseniz Qualcomm Snapdragon 652 veya Snapdragon 820/821 işinizi görecektir.

Ancak telefonda ağır işlemleri ( oyun, film, video ) yapmıyor ve telefonu fazla zorlamıyorsanız, daha düşük bir işlemci işinizi görecektir ve fazla maliyetten sizi kurtaracaktır.

4) Kamera

Akıllı Telefon Alacaklara, Altın Değerinde Tavsiyeler Bizden !webhakim-p-1233

Burda yanlış bilinen bir konuya açıklık getirmek gerekiyor.Telefonlarda fazla megapiksel o telefonun kamerasının daha iyi olduğu anlamına gelmiyor.Kamera ISO seviyesi, piksel boyutu, otomatik netleme özelliği ve daha bir sürü teknik detaylar sizin telefonunuzda çektiğiniz resmin kalitesini belirliyor.

O yüzden akıllı telefon alırken kamera pikselinin sadece yüksek olmasına değil, diğer bütün teknik özelliklerinede bakmanız gerekmektedir.

5) Batarya

Akıllı Telefon Alacaklara, Altın Değerinde Tavsiyeler Bizden !webhakim-p-1237

Batarya denilince akan sular duruyor.Bu parçanın  tam dolu olduğu zaman insanın yüzünde gülücükler bile açar.Ancak seviye %5′ lere geldiğinde durum çok vahimdir.

Bu yüzden telefonu elinden düşürmeyen biri iseniz, en az 3500mAh pil ömrü olmasına dikkat edin.Bataryanızın teknik özelliklerine kesinlikle bakın, sonra üzülürsünüz.

6) İşletim Sistemi ve Kullanıcı Ara birimi

Akıllı Telefon Alacaklara, Altın Değerinde Tavsiyeler Bizden !webhakim-p-1234

Akıllı telefon alırken, en önemli hususlardan biridir, işletim sistemi.Tamamiyle kullanıcı her istediğine hızlı bir şekilde ulaşmak ister ve hızlı özellikleri kendine göre dizayn etmek ister.Burda devreye Android mi İOS mu sorusu giriyor.Ancak bu soruyu cevaplamak size kalmış ama dünya geneline bakıldığında Anroid’in üstün olduğunu söylemek gerekiyor.

7) Depolama

Akıllı Telefon Alacaklara, Altın Değerinde Tavsiyeler Bizden !webhakim-p-1240

Akıllı telefonların depolama alanı, işletim sistemi ve cihazın ana uygulamaları tarafından işgal edilmiş bir biçimde satılıyor.Yani siz 16GB / 32GB / 64 GB bir depolama alanına sahip bir telefon aldığınızda asla bu alanlara sahip olamıyorsunuz.

O yüzden İOS kullanıcıları için ya depolama alanı fazla bir akıllı telefon alacaksınız ki bu daha fazla para demek, yada androide yönelip microSD ile işinizi göreceksiniz.

8) Güvenlik

Akıllı Telefon Alacaklara, Altın Değerinde Tavsiyeler Bizden !webhakim-p-1235

Günümüzde artık parmak izi sensörü yaygın bir şekilde akıllı telefonlarda kullanılıyor.

Bu güvenlik açısından önemli, sensör sadece ana ekran kilidi için değil, telefonunuzun içinde bulunan önemli dosyalarıda korumak ve parmak izi ile açmak içinde kullanılabilir.

Burda pek fazla bir şecenek açıkcası yok, artık her telefonun ve işletim sisteminin pek çok açıkları mevcut, bu konuda firmaların daha güvenlikli bir sistem ve kilitleyiciler bulması gerekiyor. Belki birgün göz taraması ile açılan akıllı telefonlar gelirse, o zaman düşünebiliriz. 😀

Bunlara dikkat edilirse, uygun fiyatlara tam istediğiniz gibi bir akıllı telefona sahip olacağınızı düşünüyoruz, tabi birde telefonun kulaklık ve hoparlör akışına dikkat etmek gerekiyor. Kısık sesli bir akıllı telefonu kimsenin kolayca tercih etmeyeceği açık.

Tüm bunlara bakıldığında bir akıllı telefon kolay yapılmıyor desekte, bu kadar özellikte o kadar ucuza satılmıyor.Ancak teknik detaylar iyi seçildiğinde, uygun bütçeli, iyi bir akıllı telefon alınabilir.

 

 

 

 

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir