Akıllı telefonlarımızda klozetten 10 kat daha fazla mikrop var. Telefonlarımız adeta cebimizde taşınabilir mikrop yuvasıdır. Eğer sık sık hastalanıyor iseniz arada sırada telefonlarınızı temizlemenizde fayda vardır. Peki, akıllı telefon temizliği nasıl yapılır?

Aslında bu dünyayı saran salgın çıkmadan öncede yapılması gerekenlerin başında gelen telefon temizliği, bu salgın ile birlikte çok daha fazla temiz tutmamız gereken eşyaların başında gelmektedir. Apple ve Samsung Galaxy akıllı telefonlar olsun temizlikleri hemen hemen aynıdır. Genel olarak yüzeyleri yağ itici oleofobik yada cam ekranlar şeklinde muhafaza edilmektedir.

Akıllı Telefon Temizliği Nasıl Yapılır?

akilli telefon temizligi nasil yapilir_

Telefonlarınızı nemli bir bezle silebilirsiniz. Cam yüzeylerini ve arka yüzeyini mikrofiber optik bez ile iyice silin. Telefonunuzu sterilize etmek için cam yüzeyi eğer cam koruyucu ile kaplı ise onu çıkartın silin daha sonra tekrar takın.

Telefonunuzda ekran kılıfı varsa veya koruyucu çıkartın temizleyin tekrar takın. Bu arada telefon kabını da silmeyi unutmayın. Eğer batarya çıkan bir telefon ise bataryayı çıkarmayı unutmayın. Batarya çıkmıyorsa telefonu kapatmanız yeterli olacaktır.


  • Telefonlarınızı ön ve arka yüzeyini mikrofiber bezle iyice silin.
  • Telefonlarınız da varsa ekran koruyucusunu ve kaplarını çıkarın iyice onları da silin.
  • Kağıt havlu kullanmayın ekranı çizebilir.
  •  Sim kartınızı çıkarın ve iyice onuda silin kürdan ile yanlarını da silebilirsiniz.
  • Bataryası çıkartılan bir akıllı telefonsa çıkarttığınız kısımların da tozunu iyice alın.
Kaynak : https://mashable.com/article/how-to-clean-smartphone-iphone-galaxy-pixel/
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!